OБърканнн

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
TomSawyer
Мнения: 179
Регистриран на: Пон Яну 04, 2010 12:54 pm

OБърканнн

Мнение от TomSawyer »

Значи смятам да купя една кола ... но още нямам книжка (канадска) пристигнах преди година но стоях 5 месеца и наскоро се завърнах в Монреал. Обадих се на застрахователен агент обясних му как стоят нещата и той ми каза че най ниската застраховка ще ми излезе 263 долара + такси с бг книжката.
НОРМАЛНО ЛИ Е ?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: OБърканнн

Мнение от pumpy »

Ако ни кажеш за колко годишна кола и за каква застраховка, можем по-лесно да сравним.
Аз с кебекарска книжка съм плащал от 400 до 1000 годишни за пълно каско. Колите са били от нисан сентра-1996 и форд фриистар-2004. Зависи освен това и къде живееш. Застраховката на нисана ми се е променяла с 200 долара надолу само от това, че съм се местил от острова на южния бряг. Променяла се е и от нънс айлънд(по-ниска цена) до киркланд(по-висока)
TomSawyer
Мнения: 179
Регистриран на: Пон Яну 04, 2010 12:54 pm

Re: OБърканнн

Мнение от TomSawyer »

вердън говоря за басик застраховка. Обадих се с мисълта че ще трябва да плащам 1500 на година за обикновена без никакви обезщетения при катастрофи кражби и т.н. и те ме тряснаха с това 263 долара и вече мисля за пълно каско. Колата е 94 ...
Jim
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 11:12 am
Местоположение: Montreal

Re: OБърканнн

Мнение от Jim »

Ама верно си OБърканнн.
Защо не си изкараш нормална шофьорска книжка първо?

Това с 263 е минималното, съмнявам се че е възможно да вземеш каква да е по евтина застраховка от това. поне аз не съм чувал за такива.
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: OБърканнн

Мнение от Julian_04 »

Aз пък съм Зашеметеннн! Без книжка - кола: No way! Без кола за каква застраховка говорим, Моля??? :*
edin_potrebitel
Мнения: 103
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 6:48 pm
Местоположение: Montreal

Re: OБърканнн

Мнение от edin_potrebitel »

Ха-ха ти ме разсмя с това пълно каско за кола '94 година. Никой няма да ти застрахова двустранно кола на тази възраст.

Абсолютно е реална цената, даже може да направиш и за 6 месеца, за да платиш по-малко и веднага щом имаш книжка да я направиш едногодишна, при още по-ниска цена.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: OБърканнн

Мнение от miteto »

Julian_04 написа:Aз пък съм Зашеметеннн! Без книжка - кола: No way!
Аре бе. Кой закон точно казва че не може да си купи кола без книжка? Първо, той има книжка (българска) и второ, може да си купи и 3 коли и да си ги разкарва с влекачи насам натам без да има никаква книжка :rofl:
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: OБърканнн

Мнение от Julian_04 »

miteto написа:Аре бе. Кой закон точно казва че не може да си купи кола без книжка? Първо, той има книжка (българска) и второ, може да си купи и 3 коли и да си ги разкарва с влекачи насам натам без да има никаква книжка :rofl:
Абе, ти си ги разкарвай ако щеш и на ръчна количка. Кола като си купуваш е да я използваш, а не да я държиш в гаража. И как моля, ще те застраховат с българската книжка?
TomSawyer
Мнения: 179
Регистриран на: Пон Яну 04, 2010 12:54 pm

Re: OБърканнн

Мнение от TomSawyer »

Бях шашнат защото в Онтарио застраховките бяха доста по скъпи доколкото бях говорил с приятели с коли.
Един потребител - мерси много за полезния съвет. Ще я направя така.
Юлиан04 може да спреш да пишеш. Мерси
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: OБърканнн

Мнение от miteto »

Julian_04 написа:И как моля, ще те застраховат с българската книжка?
Ми лесно - просто ти искат повече (в случай, че си в Онтарио МНОГО повече) пари и си готов. Това не значи че не може.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: OБърканнн

Мнение от miteto »

TomSawyer написа:Бях шашнат защото в Онтарио застраховките бяха доста по скъпи доколкото бях говорил с приятели с коли.
Така е, тук ще ти отрежат главата през кръста ако си мъж под 25 години :(
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: OБърканнн

Мнение от Kpetrov »

Опитай при тази агентка
Dupont Assurances
tel 514 337-9712
5787 bul Gouin ouest bureau 101

На мен ми даде едностранна застраховка, непомня точно, но около 300$ за 6 месеца. След това с местна книжка вече ми я свали на около 400 на година.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
arogance
Мнения: 172
Регистриран на: Вто Яну 09, 2007 8:51 am
Местоположение: Варна - Монреал-Едмънтън

Re: OБърканнн

Мнение от arogance »

Когато пристигнахме(август.09) си направих застраховка на колата(Монтана 2001 година) за 40 долара на месец с бг книжка. Периода на застраховката е 6 месеца.
Това при Владлен Кормаков.
Монреал - 08.2009
Едмънтън -09.2011
edin_potrebitel
Мнения: 103
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 6:48 pm
Местоположение: Montreal

Re: OБърканнн

Мнение от edin_potrebitel »

Димка Петрова прави такива застраховки за 6 месеца с БГ книжка. Тел. е 514-920-0990.
Аватар
nikolovata
Мнения: 290
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 4:40 pm
Местоположение: До mоста...

Re: OБърканнн

Мнение от nikolovata »

Ако си добре с фр. или англ. се обади на някои от основните застрахователни коmпании в Кебек и се поинтересувай за условията, които предлагат. По въпросите, които ще ти зададат от първите 2, ще разбере6 и кои са правилните отговори, които ще ти сmъкнат цената при следващите.

Цената, която са ти предложили за базова застраховка е напълно норmална.
Mненията са като задниците, всички ги иmаmе, но не винаги е удачно да ги показваmе!
Публикувай отговор