Проблем с наема

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Проблем с наема

Мнение от IFF »

Обръщам се за помощ към форума,защото РОМЕЛ са във ваканция.Януари ми е последния месец от договора и понеже съм дал един наем депозит,не искам да гоплащам втори път.Проблема е,че собственика се смени и си прехвърлят топката за това кой има депозита.Мога ли да не платя наема за януари,и какви са последствията?Ако има някой компетентен да помага.Мерси!
Аватар
Agi
Мнения: 369
Регистриран на: Сря Ное 05, 2003 3:38 am
Местоположение: Montreal

Re: Проблем с наема

Мнение от Agi »

Предполагам, че след като си платил депозит, са ти дали някакъв документ за парите. Показваш им хартийката и старите/новите собственици да си се оправят, това не е твой проблем.
Никой не може да те накара да платиш повторно за нещо за което вече си дал $$$.
People they come together
People they fall apart
No one can stop us now
'Cause we are all made of stars ...
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Проблем с наема

Мнение от IFF »

Хартийката я показах,новия собственик ме праща при стария да си търся парите,от там ми казват,че блока е продаден с все пасиви и активи и парите са ми в новия.Новия ми каза че ще прати адвокат да се оправел със стария собственик,за да си вземе парите,обаче аз да съм си платял.Объркана е малко работата.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Проблем с наема

Мнение от pumpy »

Аз лично не бих платил. Ако на собственика не му харесва може да се оплаче на режито и когато заведе дело просто ще си покажа бележката на съдията - нека той да прецени, кой крив кой прав.

В крайна сметка, договора за наем фиксираше и обща сума, дължима за срока на договора - например 12000 платими за 12 месеца по 1000. Ако ти можеш да докажеш, че по този договори си платил 1 по 2000( при подписването) и 10 по 1000 на обща сума 12 000, няма да имаш проблеми. Аз лично съм дължал ДВА наема по този начин, на новия собственик и го пратих да се оправя със стария, че даже си преподписах и договора след това - не съм имал проблем.....
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Проблем с наема

Мнение от IFF »

poumpy написа:Аз лично не бих платил. Ако на собственика не му харесва може да се оплаче на режито и когато заведе дело просто ще си покажа бележката на съдията - нека той да прецени, кой крив кой прав.

В крайна сметка, договора за наем фиксираше и обща сума, дължима за срока на договора - например 12000 платими за 12 месеца по 1000. Ако ти можеш да докажеш, че по този договори си платил 1 по 2000( при подписването) и 10 по 1000 на обща сума 12 000, няма да имаш проблеми. Аз лично съм дължал ДВА наема по този начин, на новия собственик и го пратих да се оправя със стария, че даже си преподписах и договора след това - не съм имал проблем.....
мерси
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Проблем с наема

Мнение от Omega3 »

IFF написа:Обръщам се за помощ към форума,защото РОМЕЛ са във ваканция.Януари ми е последния месец от договора и понеже съм дал един наем депозит,не искам да гоплащам втори път.Проблема е,че собственика се смени и си прехвърлят топката за това кой има депозита.Мога ли да не платя наема за януари,и какви са последствията?Ако има някой компетентен да помага.Мерси!
Няма да плащаш нищо. Какви са тия кравари собственици???
Погледни тук, най вече тук:
1937. L'aliénation volontaire ou forcée d'un immeuble comportant un logement, ou l'extinction du titre du locateur, ne permet pas au nouveau locateur de résilier le bail. Celui-ci est continué et peut être reconduit comme tout autre bail.
Le nouveau locateur a, envers le locataire, les droits et obligations résultant du bail. 1937. The voluntary or forced alienation of an immovable comprising a dwelling or the extinction of the title of the lessor does not permit the new lessor to resiliate the lease, which is continued and may be renewed in the same manner as any other lease.
The new lessor has, towards the lessee, the rights and obligations resulting from the lease.
Това е от цивилният код на Кебек, което се апликира на новите собственици относно правата, които са ти резултат от подписания договор. Може да звьннеш и на Режи дио ложемент.
http://www.rdl.gouv.qc.ca/fr/pdf/Ccq_du_louage.pdf
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Проблем с наема

Мнение от ablood »

Всъщност всичко са празни приказки, ако при оставяне на депозита си подписал, че ще си го получиш СЛЕД напускане на жилището. Ако не си - шансовете са твои.

Аз лично не виждам смисъл от депозит, ако не бъде задържан до изнасянето на наемателите и констатиране на евентуални щети, но може и да успееш. Уви, наемодателите знаят, че най-голямата мизерия се пръква, когато апартаментът се изпразни.

Успех!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Проблем с наема

Мнение от Omega3 »

ablood написа:Всъщност всичко са празни приказки, ако при оставяне на депозита си подписал, че ще си го получиш СЛЕД напускане на жилището. Ако не си - шансовете са твои.

Аз лично не виждам смисъл от депозит, ако не бъде задържан до изнасянето на наемателите и констатиране на евентуални щети, но може и да успееш. Уви, наемодателите знаят, че най-голямата мизерия се пръква, когато апартаментът се изпразни.

Успех!
Даже и да се е подписьл, че депозитьт ще му бьде вьрнат след напускане, новият собственик е дльжен да му вьрне депозитьт.1937. The voluntary or forced alienation of an immovable comprising a dwelling or the extinction of the title of the lessor does not permit the new lessor to resiliate the lease, which is continued and may be renewed in the same manner as any other lease.
The new lessor has, towards the lessee, the rights and obligations resulting from the lease. А ако не иска да вьрне парите, го даваш на петит креанс и ще си ги получиш с лихва.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Проблем с наема

Мнение от IFF »

Всъщност нищо не съм подписвал.Дадох пари за два наема,вместо за един и имам една обща фактура за тях.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Проблем с наема

Мнение от pumpy »

IFF написа:Всъщност нищо не съм подписвал.Дадох пари за два наема,вместо за един и имам една обща фактура за тях.
точно това е твоят случай - това не е депозит, а наем, тоест ти си коректен гледайки общата сума на договорния ти наем - не им дължиш нищо повече.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Проблем с наема

Мнение от optics »

Хм, само ablood разбрах какво иска да каже.
Всички тия приказки за недаване на наем ми звучат като фантазия на мене.
След като съм сменил 4 квартири в две провинции (не Кебек обаче) при всички случаи последния месец си плащаш нормално, изнасяш се и малко по-късно (мойта статистика варира от 2 часа до 3 седмици) си получаваш обратно това дето си дал в началото независимо дали е точно колкото един наем или по-малко.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Проблем с наема

Мнение от kill_u »

Абе аз имам малко подобен проблем. Надявам се ако някой е имал такъв да каже как се е оправил. Значи проблема е че, като се настанявах съм подписал договор без да видя, че е 6 months fixed term . Без да се оправдавам за глупостта си но просто бях пътувал без прекъсване 24 часа и второ не съм подписвал такъв договор до сега. Както и да е.
Въпроса ми е следния, може ли да си дигна чукалата на следващия месец например в началото(преди да съм платил наема за същия)? На договора има името ми но нищо друго и телефона на човека дето ми помогна да намеря квартирата. Говорих със суперинтенданта и той каза, че ще имам проблеми в такъв случай ако наруша договора и избягам. Моя познат, който ми помогна да намеря квартирата каза, че няма проблеми даже и това, че телефона му е на контракта и единствения проблем е че ще загубя секюрити депозита.
Някой изпадал ли е в такава ситуация?
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Проблем с наема

Мнение от myhata II »

Твоя човек е гарант и ти и той ще бъдете докладвани на еко факс ,и кредитната история ще ви е в нищото,истискай зъби до 6 месец или говори с мейн офиса на компанията и им кажи като на човек ,може да измислят нещо де !!
И ЧНГ и много здраве Килчо !!! :y: :party: :*:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Проблем с наема

Мнение от kill_u »

Мухи няма как да стискам зъби брат щото сега дето съм повече от един човек не може да живее. А смятам май месец да докарам моите хора насам. Така, че да става каквото ще.
Какъв е тоя еко факс?

Това ли имаш предвид? https://www.econsumer.equifax.ca
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Проблем с наема

Мнение от myhata II »

https://www.econsumer.equifax.ca/ca/main
Ето това Килка
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Публикувай отговор