HDTV

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
MFC
Мнения: 42
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 12:31 pm

HDTV

Мнение от MFC »

Питам се коя е най-изгодната оферта за HD.
Споделете мнения за различните провайдери, цени, брой канали и т.н.

Интересуват ме само хайдефинишъна, разни бoзи като сат радио и други дрън-дрън ярини не ме интерсуват.
Последно промяна от MFC на Пон Дек 21, 2009 7:35 pm, променено общо 1 път.
delisted_2
Мнения: 160
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 11:23 pm

Re: HDTV

Мнение от delisted_2 »

Най-изгодната е ефирната. Цена на месец 0$. Брой HD канали - 10 + 7 цифрови SD.

http://overtheair.saveandreplay.com/OTA ... ntreal.asp
MFC
Мнения: 42
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 12:31 pm

Re: HDTV

Мнение от MFC »

:D аз не питам за ОТА, това го знам и се хващат повече от 10 HD, поне за монреал,
въпроса ми бе за друго, ама аре :)
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: HDTV

Мнение от bp_de »

От сат освен Старчоиса и Бел -друго няма.Ако може да плащаш в америка -може да прегледаш дишнет -но поне официално те не продават в Канада абонаменти.

Наи добре е да видиш битреита и резолюцията с която предават - прегледаи по сат форумите за това инфо- иначе да не плуваш че си се оръсил едколко си кинта а катринката пак боза......за да е готина картиниката трябва ЛЦД или плазмата която имаш да са с навивна резолюзция таква каквато е и това на предаването -иначе се прави конвертиране и тая задача не се решава свясно в 9 от 10 телевизора -резултата е бозава картинка.
MFC
Мнения: 42
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 12:31 pm

Re: HDTV

Мнение от MFC »

bp_de написа:От сат освен Старчоиса и Бел -друго няма.Ако може да плащаш в америка -може да прегледаш дишнет -но поне официално те не продават в Канада абонаменти.
.
Аз съм гледал всичките канали на бел и диш (поне до преди известно време), но докато дойдат по-добри времена (ако изобщо скоро дойдат) се ослушвам за друг вариант.

Що се отнася до качеството, на комшийте доста по-добро от канадското. На бел каналите са доста компресирани (mpeg2 и 4 канала на транспондер).
За старчойса не знам, но не вярвам да са много по-добри.
Видеотрон (това с което съм сега) - на нивото на бел или малко по-добре (3 ch per QAM), но там избора е ограничен (повечето канали са едни френско-говорящи глупости...)

Иначе най-добро е качеството на ОТА или това което се лови с външна антена, ама и тук избора е граничен.

Та затова и пуснах тази тема да обмениме инфо, но явно никой не гледа ХД :^)
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Re: HDTV

Мнение от todor73 »

Наистина качеството на ОТА е най-доброто, онзи ден купихме антена СМ 4228 ;)
niki477
Мнения: 99
Регистриран на: Нед Дек 23, 2007 7:36 pm

Re: HDTV

Мнение от niki477 »

Бел, доволни сме ,вече сме с тях повече от една година.
Аватар
коце
Мнения: 84
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 10:08 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: HDTV

Мнение от коце »

Аз бях на ефирна, после на Видеотрон и сега съм на Белл.
Пуснаха ми в пощата някаква промоция за 13$ месец и аз им се обадих.
Качеството е много добро и има над 60 канала с висока дефиниция.
Проблема е че ми скъсаха нервите понеже първите няколко мецеца ми фактурираха по 35$ /мецец и едва на третия попаднах на разбран служител. Сега не плащам нищо и ще видим докога
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
Аватар
Ascao
Мнения: 294
Регистриран на: Нед Мар 09, 2008 4:11 am
Местоположение: GMA

Re: HDTV

Мнение от Ascao »

todor73 написа:Наистина качеството на ОТА е най-доброто, онзи ден купихме антена СМ 4228 ;)
А от къде купихте антената?
S'il n'y a pas de solution, c'est qu'il n'y a pas de problème.
Аватар
vankata_vd
Мнения: 268
Регистриран на: Сря Юли 30, 2008 5:57 pm
Местоположение: MTL

Re: HDTV

Мнение от vankata_vd »

Ето един хубав форум за ОТА дигитална телевизия:
http://www.digitalhome.ca/forum/forumdisplay.php?f=81

Поздрави,ВАНКАТА
"В мечтите си хората се надяват, в живота си - очакват... Късметлиите, казват, не влизат в сметката!"
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Re: HDTV

Мнение от todor73 »

Ascao написа:
todor73 написа:Наистина качеството на ОТА е най-доброто, онзи ден купихме антена СМ 4228 ;)
А от къде купихте антената?
http://www.addtronique.com/

Prix : 99 $
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Re: HDTV

Мнение от bibco »

С най-обикновенна стайна антена в Cote Saint-Luc аз хващам 10 цифрови канала, НО...всичките са от САЩ (Burlington) и нито един от Монреал!!! Въртял съм антената как ли не...Знам, че по принцип аналоговата ефирна телевизия в Монреал се излъчва с МНОГО ниска мощност /за да има много хляб за кабеларките и БЕЛ/. Знам, че някои от каналите в града вече излъчват и цифров сигнал, но нима толкова слабо, че изобщо да се не приема! Някой да каже хваща ли например TVA, TQS, CTV и нещо друго местно в HD и как?
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Re: HDTV

Мнение от todor73 »

bibco написа:С най-обикновенна стайна антена в Cote Saint-Luc аз хващам 10 цифрови канала, НО...всичките са от САЩ (Burlington) и нито един от Монреал!!! Въртял съм антената как ли не...Знам, че по принцип аналоговата ефирна телевизия в Монреал се излъчва с МНОГО ниска мощност /за да има много хляб за кабеларките и БЕЛ/. Знам, че някои от каналите в града вече излъчват и цифров сигнал, но нима толкова слабо, че изобщо да се не приема! Някой да каже хваща ли например TVA, TQS, CTV и нещо друго местно в HD и как?
Ами да де, затова се купува специална антена, ЧанелМастер 4228 и ще хващаш местните без ТВА И СТВ, защото не се излъчват на ХД ;)
Аватар
Ascao
Мнения: 294
Регистриран на: Нед Мар 09, 2008 4:11 am
Местоположение: GMA

Re: HDTV

Мнение от Ascao »

todor73 написа:
Ascao написа:
todor73 написа:Наистина качеството на ОТА е най-доброто, онзи ден купихме антена СМ 4228 ;)
А от къде купихте антената?
http://www.addtronique.com/

Prix : 99 $
Всъщност като се разрових се оказа че може да се направи HDTV антена от телени закачалки за дрехи при домашни условия и всичко излиза около 5$. На практика трябва да се купи само един трансформатор от 300 на 75 ома, който се продава в Долар+ магазините.
Ето един линк как става това:

http://www.youtube.com/watch?v=JU5mC8tdUd8&NR=1

В ютуб е пълно с клипчета на тази тема...
S'il n'y a pas de solution, c'est qu'il n'y a pas de problème.
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Re: HDTV

Мнение от bibco »

Добре Тодоре, ако ме убедиш, може и да се бръкна за тази антена или да си я направя сам :) Но първо кажи - колко HD канала гледаш с нея и къде? Това също е от значение, защото основните монреалски HD канали се излъчват от сградата на CBC до старото пристанище, а между тази сграда и моята антена, например, стои хълмът Монтроял :) Така че пряка видимост нямам, а за дециметровия обхват и цифровата телевизия това е от огромно значение...Особенно когато се излъчва само с 450 W мощност /такава ми е информацията за мощността на местните HD канали :(
Публикувай отговор