Пътуване с бебе

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
пухинка
Мнения: 255
Регистриран на: Сря Дек 19, 2007 3:52 pm
Местоположение: Montreal

Пътуване с бебе

Мнение от пухинка »

ще пътуваме до БГ с бебе на 9 месеца и искаме да си вземем количката, въпроса ми е можем ли да я вземе, къде стои тя при остовният багаж или с нас в самолета , защото искаме да си я ползваме при прехвърлянето в Париж.Защото ако е в основният багаж ще я счупят!?
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Пътуване с бебе

Мнение от bp_de »

пухинка написа:ще пътуваме до БГ с бебе на 9 месеца и искаме да си вземем количката, въпроса ми е можем ли да я вземе, къде стои тя при остовният багаж или с нас в самолета , защото искаме да си я ползваме при прехвърлянето в Париж.Защото ако е в основният багаж ще я счупят!?
Ами няколко пъти съм виждал как мами като тебес бебе си влизат в количката в самолета- някои от екипажа я набутва някъде-къде точно не знам но явно не е проблем да ви пуснат с количката.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Пътуване с бебе

Мнение от speedy »

Количката ви я взимат в ръкава, пред самата вратана самолета и ви я връщат веднага след като слезнете.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
пухинка
Мнения: 255
Регистриран на: Сря Дек 19, 2007 3:52 pm
Местоположение: Montreal

Re: Пътуване с бебе

Мнение от пухинка »

но да не я сложат при др. багаж и да ни я връчат чак в БГ СЧУПЕНА или можем да я вземем при прехвърлянето??
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Пътуване с бебе

Мнение от IRA »

Както е казал спиди , взимат е пред врата на самолета . Стюардите ти я слагат при техния багаж, просто няма как да я счупят, не върви с останалия багаж. Като слизаш ти я дават т.е като слезете в Париж ще ви я дадат, обикаляте си с нея на летището и после пак пред врата на самолета я взимат.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
пухинка
Мнения: 255
Регистриран на: Сря Дек 19, 2007 3:52 pm
Местоположение: Montreal

Re: Пътуване с бебе

Мнение от пухинка »

намерих тази информация Ако пътувате с деца под 2 години, които пътуват на 10% от нормалната тарифа, можете да вземете детска сгъваема количка и допълнителен ръчен багаж, не по-голям от 55 x 35 x 25см и не по-тежък от 10кг. Сгъваемата количка (модел чадър) трябва да може да се помести под седалката пред Вас или в багажното отделение на самолета.Големи или несгъваеми колички се чекират като товар.

http://www.paravion.bg/faq-vyprosi#%D0% ... 0%BB%D0%B8


Нашата количка не е от този тип , а е от по-големите , пак е сгъваема GRACO, ЗА ДЕТЕ ДО 23 кг.
Преставам си ако в самолета има още 5 бебета с такъв тип количка като нашата..... :D

Благодаря на всичкии
Аватар
didi-did
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Фев 06, 2004 6:35 pm
Местоположение: Montreal

Re: Пътуване с бебе

Мнение от didi-did »

Аз съм пътувала с двойна зимна количка за близнаци, т.е.,с големи размери, и не съм я чекирала с багажа, а стюардите са я прибирали при техния багаж ( няколко пъти с различни авиокомпании). Не е имало проблем до сега. Успех :) !
Животът не се измерва с броя вдишвания,а с моментите,които спират дъхът ни !



http://scandalni.com/wp-content/uploads ... ney400.jpg
Аватар
gazara
Мнения: 173
Регистриран на: Сря Авг 10, 2005 6:23 pm
Местоположение: Pierrefonds(montreal)

Re: Пътуване с бебе

Мнение от gazara »

Аз работя за Aircanada,позицията ми е тясно свързана с багажа,както по горе е казано количката и евентуално столчето се предават непосредствено преди да се качите в самолета,тя се товари след това в специална част от самолета с багажи които първи се разтоварват,шанса да се повреди е много малък,ще си я получите непосредствено след излизането от самолета,но това при условие 4е не я чекирате с основния ви багаж...надявам се всичко да е наред,приятно пътуване...
http://bgtheatreadventure.weebly.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Мими Гювенделата
Мнения: 94
Регистриран на: Пон Дек 11, 2006 12:27 am
Местоположение: Монреал

Re: Пътуване с бебе

Мнение от Мими Гювенделата »

Ама нали с тази количка ние преди ходихме до БГ и нищо не и направиха, така че второ пътуване няма да и се отрази зле. Вече е свикнала. :rofl: :D
And all the best women are married
All the handsome men are gay
You feel deprived
kalia
Мнения: 211
Регистриран на: Чет Юни 23, 2005 7:21 am
Местоположение: Montreal

Re: Пътуване с бебе

Мнение от kalia »

:D
пухинка
Мнения: 255
Регистриран на: Сря Дек 19, 2007 3:52 pm
Местоположение: Montreal

Re: Пътуване с бебе

Мнение от пухинка »

Ама нали с тази количка ние преди ходихме до БГ и нищо не и направиха, така че второ пътуване няма да и се отрази зле. Вече е свикнала

за какво количка става въпрос, че нещо не разбирам!?

Ние се притесняваме, защото количката ни е нова, купена преди 2-3 месеца, и не ни се иска да ни я повредят или най- лошото да я счупят
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Пътуване с бебе

Мнение от pumpy »

пухинка написа:Ние се притесняваме, защото количката ни е нова, купена преди 2-3 месеца, и не ни се иска да ни я повредят или най- лошото да я счупят
това всички го разбрахме. само остава да ни кажеш колко струва тази количка ;)
Аз не виждам причина да счупят каквото и да е. Все пак авиокомпанията носи отговорност за багажа на пътниците си и
не чупят нищо съзнателно, а ако се случи то си ви компенсират по надлежния начин. Аз лично съм пътувал и с голяма и с малка колички. Винаги съм ги предавал на вратата на самолета и все там съм си ги получавал. Никога не са били счупени или повредени. Даже няколко пъти съм си получавал голямата завита в найлон при връщането, което значи, че хората се грижат да не я изцапат в багажното.
Не го мисли толкова и лек път.


PS. Между другото имате ли друг вариант за пътуване освен с тази количка ?
pamelaa
Мнения: 248
Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 8:25 pm

Re: Пътуване с бебе

Мнение от pamelaa »

Пътували сме и с малка (чадърче), и с голяма.Малката пътува в кабината и беше ОК. Голямата я бяха слагали в багажника и беше омърляна (Ер франс), а освен това не ни я дадоха между двата полета да я позлваме. Не беше чекирана с основния багаж, а ни я взеха преди да се качим.
пухинка
Мнения: 255
Регистриран на: Сря Дек 19, 2007 3:52 pm
Местоположение: Montreal

Re: Пътуване с бебе

Мнение от пухинка »

poumpy написа:
пухинка написа:Ние се притесняваме, защото количката ни е нова, купена преди 2-3 месеца, и не ни се иска да ни я повредят или най- лошото да я счупят
това всички го разбрахме. само остава да ни кажеш колко струва тази количка ;)
Аз не виждам причина да счупят каквото и да е. Все пак авиокомпанията носи отговорност за багажа на пътниците си и
не чупят нищо съзнателно, а ако се случи то си ви компенсират по надлежния начин. Аз лично съм пътувал и с голяма и с малка колички. Винаги съм ги предавал на вратата на самолета и все там съм си ги получавал. Никога не са били счупени или повредени. Даже няколко пъти съм си получавал голямата завита в найлон при връщането, което значи, че хората се грижат да не я изцапат в багажното.
Не го мисли толкова и лек път.


PS. Между другото имате ли друг вариант за пътуване освен с тази количка ?
просто съм направила едно уточнение за количката, на никое семейство няма да у е приятно да му измърлят, или по лошо да му счупят количката на детето, няма значение дали въпросната количка струва 10 или 500 долара.Просто търся инфо от хора, които са минали по тази път.Не е нужно да правите тези изказвания.


Благодаря на всички за информация.
edin_potrebitel
Мнения: 103
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 6:48 pm
Местоположение: Montreal

Re: Пътуване с бебе

Мнение от edin_potrebitel »

Преди месец се прибрахме от БГ. Ходихме с малка сгъваема количкана Чико. Голямата ни казаха, че не става за самолета и ще я вземат с багажа. Малката я даваш на входа на самолета и си я получаваш на трансфера. Голямата количка е Грако. На сайта на компанията трябва да си пише.
Публикувай отговор