За ваксинирането на малки деца в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
gazara
Мнения: 173
Регистриран на: Сря Авг 10, 2005 6:23 pm
Местоположение: Pierrefonds(montreal)

Re: За ваксинирането на малки деца в Канада

Мнение от gazara »

Имам две деца,когато малката беше 4 месеца няколко дена преди първата ваксина,мой приятел който много уважавам и който е много напред с умствения багаж взе,че ми даде да прочета книгата"Световния заговор с/у здравето"...
там широко е застъпена темата за ваксините и всъщност не нанасяме ли непоправима вреда на детето си?!...Толкова зле се чувствах,не знаех кое е правилното,всеки нормален родител желае най-доброто на децата си(много от нас са в Канада заради тях) а от всичко най-желае те да са здрави....Но Те боледуват...много се расърдих на моя приятел,обадих му се и му казах че е жестоко да поставяш подобна дилема пред един родител,после го попитах той ваксинирал ли е свойте деца,отговора беше да но ако е знаел....аз го прекъснах с вапроса а те болни ли са заради това?...отговор: НЕ...Чувствал се длъжен да ме запознае с проблема а избора е личен...
Само си представете,че детето ви се разболее от болест за която има ваксина и вие сте се отказали от нея...
Сега вече почти на 3 години все още няма странични ефекти...да чукна на дърво,следващата седмица малката ми дъщеря навършва 6 мес. и следва поредната доза "химия" във вид на ваксини...но знаете ли,аз вече не се колебая,за себе си взех решението а дали съм прав?...Надявам се,всъшност моля се да е така...

п.п.Автора на книгата е хемеопат,той продава свойте билки(целебни отвари и екстрати)също за пари,не отричам природата просто съм баща
http://bgtheatreadventure.weebly.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: За ваксинирането на малки деца в Канада

Мнение от krimon »

Във връзка с по-горното мнение да допълня пейзажа с изборите на хората. Имам близки роднини, които са почитатели на хомеопатията (вкл. не са ползвали традиционна медицина и лекарства) и не са ваксинирали изобщо детето си, с изключение на бцж-то, което никой не те пита като го слага в родилния дом /едно време беше така/. Въпросното неваксинирано дете е вече на 18 години и никога не е било сериозно болно, няколко сезонни грипа и това е. Даже шарка изкара за 3 дена без никакви проблеми ... и в Канада дойде без да му създават проблеми, че няма "задължителните" ваксини и в училището му нямаше проблеми по този повод. Айде, живи и здрави на всички децата с ваксина или без ваксина.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Light
Мнения: 120
Регистриран на: Вто Май 04, 2004 1:52 am
Местоположение: Montreal

Re: За ваксинирането на малки деца в Канада

Мнение от Light »

Ще препиша пак началото на темата, защото фокуса се измести към аутизма а не това е същността на въпроса.

"Бихте ли споделили опита си от ваксинирането на деца до 1 година в Канада и по-специално на момченца.
Как понесоха ваксините вашите деца, всички ваксини ли направихте, имаха ли някакви усложнения и проблеми?"

Жени, въпросните 4 точки не са въпроси които поставям, нито пък съм дотолкова наивен че да мисля че във форума ще се намери отговор на тези въпроси. Тези факти успях да изровя за 20 мин от нета, за да покажа че нещата не са маловажни.
Мен и съпругата ми този въпрос страшно ни тревожи заради чести дискусии по радиото на тази тема.
Аз не знам дали ваксините причиняват болести, също така не зная и дали не причиняват.
Определено това което прочетох в нета (един независим източник на информация) няма да ме накара да заведа децата си на ваксинация с леко сърце.
Как да вярвам на това което се публикува в медиите, като само с последния свински грип фармацевтичната компания производител спечели милиарди долари? Колко струва един или 100 доказани учени да "потвърдят" че всичко е тип топ с ваксините?
Как да повярвам на лекар който казва - да няма проблем и виждам че изобщо не му пука? Тука раждаемостта е такава че на никой не му дреме за отделния индивид. Ама на някой си му се случи нещо - няма проблем отивате в графа прецакани. Имаме програма за такива като вас. Следващия.
Бих могъл да дам примери но не ми се влиза в подробности. Слава богу нещата отшумяха без сериозни последствия.
Също така слава богу с жена ми намерихме лекар в България, който ще ни консултира от разстояние.
Много по-спокойно ще ни е когато имаме познат човек на когото имаме доверие.

Все още не сме взели решение за ваксините, май засега мислим да правим само абсолютно необходимите.
Също така се чудя дали ако дете се разболее от нещо за което не е ваксинирано това непременно означава фатален край?
Може би само ще го прекара малко по-тежко?

Осъзнавам че това е неприятна тема и много хора биха побързали да я прескочат и забравят.
Все пак мисля че може и да бъде полезна за хора на които им предстои да ваксинират децата си.
Мисля че е по-добре да се знае предварително за този "недоказан" проблем и след като се чуят различни мнения хората сами да решат за себе си.

За мен лично, споделените тук мнения имат повече тежест отколкото някой научен доклад на известен доктор, та ако има още някой желаещ да сподели личния си опит моля :)
Най бих се радвал на коментари - направих всички ваксини, никъв проблем нема. Наздраве :beers:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: За ваксинирането на малки деца в Канада

Мнение от ablood »

Направих всички ваксини на 2-те деца. Никъв проблем няма.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: За ваксинирането на малки деца в Канада

Мнение от Жени »

Light написа:Ще препиша пак началото на темата, защото фокуса се измести към аутизма а не това е същността на въпроса.

Все още не сме взели решение за ваксините, май засега мислим да правим само абсолютно необходимите.

Най бих се радвал на коментари - направих всички ваксини, никъв проблем нема.
Light, още в първия си пост ползваш примера с аутизма. Съжалявам, че измествам фокуса на темата ти, но това е сфера, в която имам широки наблюдения и мислех, че бих могла да ти помогна с мнение.

Темата ти ми е интересна и бих искала да споделиш как преценяваш кои са абсолютно необходимите ваксини, които ще сложиш на детето си и кои точно са те. Защо смяташ, че са абсолютно необходими?

Най-бихме се радвали всички проблеми с ваксините да няма, но в този форум повечето хора са или с деца получили ваксините си в БГ и после имигрирали или пък с много малки деца, които в момента получават ваксините си. А нали според теб ваксините в Европа и Канада са различни!

Може би трябва да апелираш за отговор съмо към хората, чиито деца са получили ваксините си в Канада и на които децата са им достатъчно големи - примерно 8 годишни, за да са минали 2-3 години от последната ваксина, която ако не се лъжа се слага на 6г. възраст! ;)

П.П. явно теб те интересуват ваксините само до 1та година от живота на детето, но всъщност, без да измествам фокуса на темата ти отново, бих добавила, че аутизмът, чието начало е най-характерно за възрастта между 18м. и 36 м. най-често съвпада не с ваксинациите преди първата година от живота на детето, а с ваксинациите за MMR в 12 и 18 м.
Аватар
didi-did
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Фев 06, 2004 6:35 pm
Местоположение: Montreal

Re: За ваксинирането на малки деца в Канада

Мнение от didi-did »

krimon написа:бекс, ваксините са за малки деца :P

А болестите дали са за малките деца ?
Животът не се измерва с броя вдишвания,а с моментите,които спират дъхът ни !



http://scandalni.com/wp-content/uploads ... ney400.jpg
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: За ваксинирането на малки деца в Канада

Мнение от krimon »

didi-did написа:
krimon написа:бекс, ваксините са за малки деца :P
А болестите дали са за малките деца ?
не, запазена марка са за някои видове родители на малки деца :P
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Light
Мнения: 120
Регистриран на: Вто Май 04, 2004 1:52 am
Местоположение: Montreal

Re: За ваксинирането на малки деца в Канада

Мнение от Light »

Жени, страшно съжалявам за недоразумението, но аз нямах предвид че точно ти изместваш фокуса на темата.
Напротив много ценя това което си написала, защото имаш многогодишен опит в тази тежка професия и мисля че никой друг от нас останалите съфорумци няма по-добра представа за тези проблеми от теб.
Мнението ти е изключително важно защото изразява не просто изолиран случай а разбиране на проблема в дълбочина.
Честно казано не се и надявах че човек като теб ще пише в тази тема. Това си е направо черпене на вода от извора :)
Струва ми се обаче че ти не си напълно убедена в безопаснотта на ваксините. Би ли споделила какво мислиш ти по въпроса?
Аз за момента съм пълен невежа в областта на ваксините.
Това обаче няма да бъде така когато се наложи, (ако решим) да ги правим.
Смятам да със съпругата ми така да решим за ваксините.
За всяка една от имунизационния календар питаме местния лекар против какво е, има ли случаи на усложнения от дадената ваксина, какъв е риска ако не се постави ваксината, коя компания е производител на ваксината. Същите въпроси ги поставяме на лекар в България. Проверявам в интернет какво пише за дадената ваксина. Съпоставям информацията и с жена ми взимаме информирано решение дали е нужно да се прави тази ваксина или не.
Най-малко бих повярвал на информацията на канадския лекар. Не знам как е за останалите но аз в България за аутизъм бях чел само в учебника по биология. Тука го срещам ежедневно.
Ако бях в България изобщо не бих се замислял по въпроса, но тука доста ме е страх и смятам да взема всички мерки за да взема възможно най-правилното решение за децата си.
Разбира се винаги е възможно, не дай боже, нещо лошо да се случи. Поне ще знам че съм направил всичко по силите си да го предотвратя.
Един съвет към всички. Не вярвайте сляпо на докторите. Колкото и да ви уверяват че всичко е безопасно, изчакайте поне ден, поровете в нета и съберете повече информация. След това решете.

Сега разбирам че неправилно съм формулирал въпроса. Нека да разширим кръга и всеки който желае да сподели опита си без значение дали ваксините са правени в България или Канада, без значение дали децата са момчета или момичета и на каква възраст са сега. Интересно ми е също дали има хора които напълно са отказали всякакви ваксини и дали е имало усложнения заради това.
Аз до сега чух (не само от тук) за 3 такива случаи като децата са на различна възраст - 2, 12, 18 години и до момента никой от тях не е имал сериозни здравословни проблеми.

ablood просто не се и съмнявах че пак ще се обадиш :D :rofl: Поне тоя път е във връзка с темата.
Искам да ти кажа че аз не познавам българка която би реагирала по описания от теб инфантилен начин.
Не знам как го измисли това но тъй като съм 110% сигурен че няма да се сдържиш да не отговориш пиши ми на лични.
Нека тука да си говорим за ваксини и болести. :puke:
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: За ваксинирането на малки деца в Канада

Мнение от Жени »

Light написа:Жени...
Струва ми се обаче че ти не си напълно убедена в безопаснотта на ваксините. Би ли споделила какво мислиш ти по въпроса?....
Да, разбира се, че НЕ съм убедена в безопасността на ваксините, но СЪМ убедена в нуждата от някои от тях.

Сигурна съм обаче, че каквото и проучване по проблема да направя, никога няма да имам твърда позиция по проблема. Винаги ще имам съмнения в статистиките примерно, защото виждам как се правят те. Вече дадох пример с децата, с които работя - от тях 70% само попадат и попълват статистиката на децата с аутизъм, а всъщност не са деца от аутистичния спектър.

Мога да съм сигурна в нещо, само ако съм в кухнята на нещата - примерно при направата на ваксината или пък ако мога лично да проследявам във времето децата, при които се поставят ваксините . Всичко друго - родителски мнения, статистики и високопарни изказвания на учените са толкова противоречеви и субективни, че човек най-вероятно взема решение на какво точно да повярва и на коя теория да симпатизира отново по личните си субективни причини! ;)
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Re: За ваксинирането на малки деца в Канада

Мнение от Godis »

Хм, защо ли американските производители на ваксината са освободени от наказателна отговорност? При това положение не бих си бил ваксината. То и без това нямах намерение, ама така хич.
Аватар
didi-did
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Фев 06, 2004 6:35 pm
Местоположение: Montreal

Re: За ваксинирането на малки деца в Канада

Мнение от didi-did »

krimon написа:
didi-did написа:
krimon написа:бекс, ваксините са за малки деца :P
А болестите дали са за малките деца ?
не, запазена марка са за някои видове родители на малки деца :P

Много неуместен и тъп хумор, типично в кримонски стил !
Животът не се измерва с броя вдишвания,а с моментите,които спират дъхът ни !



http://scandalni.com/wp-content/uploads ... ney400.jpg
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: За ваксинирането на малки деца в Канада

Мнение от krimon »

важното е, че имам стил 8) твоят какъв е диди-дид :emo:
Да си чувала, че хората са различни :*
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
didi-did
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Фев 06, 2004 6:35 pm
Местоположение: Montreal

Re: За ваксинирането на малки деца в Канада

Мнение от didi-did »

krimon написа:важното е, че имам стил 8)
Може и да е тъп и неуместен (в повечето случаи), но все пак е стил ;) . Права си кримон :lol:
Животът не се измерва с броя вдишвания,а с моментите,които спират дъхът ни !



http://scandalni.com/wp-content/uploads ... ney400.jpg
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Re: За ваксинирането на малки деца в Канада

Мнение от survivor »

Не успях да прочета всичко по темата, ама само да се обадя, че спечелени съдебни битки вече има. Ето от един бърз сърч:
http://www.cnn.com/2008/HEALTH/conditio ... index.html

Има и научни изследвания, според които има връзка между ваксинирането и здравни проблеми (това, което знам е за аутизъм и астма/алергии). Ако искате библиография и резюмета на тези изследвания, добре е да си купите книгата на д-р Сиърс The Vaccine Book. Там е дал референции и резюмета на резултатите от десетина такива изследвания.
Знаете ли как се провеждат клиничните изпитания на лекарствата/ваксините? Дали се следи и за дългосрочни ефекти върху здравето?
Ако искате да получите повече информация, можете да започнете от тук:
http://www.askdrsears.com/thevaccineboo ... Autism.asp
Тук има различни секции за ваксините, дала съм само страницата за евентуалната връзка между аутизма и ваксините. Д-р Сиърс между другото предлага алтернативен ваксинационен календар, според който същият брой ваксини, които в традиционния календар се дават в първата година и половина, се дават за няколко години. В този календар не се дават наведнъж повече от две ваксини (две моновалентни) за да се детоксицира по-лесно организма, не се дава повече от една ваксина съдържаща алуминиум (силно токсичен, уврежда нервната система), избират се най-малко токсичните марки ваксини и т. н.

Гъзара, странна ми е позицията ти да се обидиш на приятеля ти, за това че ти е дал алтернативна информация, която те е накарала да се съмняваш. Знам че е по-лесно да не мислим, да не се информираме, а да оставим някой друг да взима решения за нас и децата ни, но дали винаги това е разумно? Знаеш ли в медицината колко често се е случвало една утвърдена в един период медицинска практика след това да бъде отречена? Аз лично бих се обидила ако мой приятел не сподели подобна информация с мен. Казвам ти го просто така, да не му се сърдиш на човека ;)

Лайт, не си миисли че ваксините в Европа са по-безопасни от американските. Мисля че първото изследване, което говори за връзка между ваксини и аутизъм, е проведено в Англия.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: За ваксинирането на малки деца в Канада

Мнение от ablood »

krimon написа:
didi-did написа:Много неуместен и тъп хумор, типично в кримонски стил !
важното е, че имам стил 8)
:lol:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Публикувай отговор