DEP за шофьор на камион (клас 1)

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
potrebitel~
Мнения: 16
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 9:56 pm

DEP за шофьор на камион (клас 1)

Мнение от potrebitel~ »

Хора препоръчайте някое добро училище за тираджия в Монреал или наблизо?
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: DEP за шофьор на камион (клас 1)

Мнение от IFF »

kapitan
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 2:10 am
Местоположение: Монреал

Re: DEP за шофьор на камион (клас 1)

Мнение от kapitan »

Обърнете внимание на това изискване,което е важно за записване в курса.

Se conformer aux exigences de la (SAAQ) Société d'assurance automobile du Québec pour obtenir le permis de la classe 1:

* être titulaire d'un permis de la classe 5 depuis au moins 36 mois;

* avoir un dossier qui ne doit pas contenir plus de trois points d'inaptitude;
* avoir un permis de conduire qui ne doit pas faire l'objet d'aucune suspension ou révocation au cours des deux dernières années à la suite d'une accumulation des points d'inaptitude ou d'une infraction au Code criminel commise au volant d'un véhicule routier;
* réussir un test visuel et faire remplir une déclaration médicale.
Ето такива шибани изисквания много ме дразнят напоследък.Ако си новодошъл имигрант,нямаш шибаната им шофьорска книжка валидна от над 36 месеца и примерно искаш да работиш това,нямаш пари,имаш семейство да издържаш,трябва да се бачка,какво правим?Чакаме,губим си времето нали?Ето,такива дребни пречки за пред имигранта ме изкарват от нерви,защото реално излиза ,че пазара на труда в Квебек е със силен протекционизъм и в един момент затворен за нови имигранти.
Добре тези правила ще кажете важат за всички,така е,но един местен пикльо,който си изкара книжката на 16г,след 3 г.може да запише да учи този курс и на по 20-21 г. ще може да работи.Ами някой имигрант като дойде на 40 г. какво прави.....ще ду..а супата още 3-5 г.
Същите са изискванията за шофьор на автобус в градския транспорт.Само,че тук изискванието е за книжка валидна от минимум 5 г.
Такива неща супер ме дразнят,защото не е справедливо! :evil: :twisted:
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: DEP за шофьор на камион (клас 1)

Мнение от IFF »

kapitan написа:Обърнете внимание на това изискване,което е важно за записване в курса.

Se conformer aux exigences de la (SAAQ) Société d'assurance automobile du Québec pour obtenir le permis de la classe 1:

* être titulaire d'un permis de la classe 5 depuis au moins 36 mois;

* avoir un dossier qui ne doit pas contenir plus de trois points d'inaptitude;
* avoir un permis de conduire qui ne doit pas faire l'objet d'aucune suspension ou révocation au cours des deux dernières années à la suite d'une accumulation des points d'inaptitude ou d'une infraction au Code criminel commise au volant d'un véhicule routier;
* réussir un test visuel et faire remplir une déclaration médicale.
Ето такива шибани изисквания много ме дразнят напоследък.Ако си новодошъл имигрант,нямаш шибаната им шофьорска книжка валидна от над 36 месеца и примерно искаш да работиш това,нямаш пари,имаш семейство да издържаш,трябва да се бачка,какво правим?Чакаме,губим си времето нали?Ето,такива дребни пречки за пред имигранта ме изкарват от нерви,защото реално излиза ,че пазара на труда в Квебек е със силен протекционизъм и в един момент затворен за нови имигранти.
Добре тези правила ще кажете важат за всички,така е,но един местен пикльо,който си изкара книжката на 16г,след 3 г.може да запише да учи този курс и на по 20-21 г. ще може да работи.Ами някой имигрант като дойде на 40 г. какво прави.....ще ду..а супата още 3-5 г.
Същите са изискванията за шофьор на автобус в градския транспорт.Само,че тук изискванието е за книжка валидна от минимум 5 г.
Такива неща супер ме дразнят,защото не е справедливо! :evil: :twisted:
Преди не се е признавал стажа от чужбина,но вече е отпаднало.Вади се документ за стаж от саак,на който ти пишат годините от България.Но за протекционизма си прав.
Аватар
teomat.com
Мнения: 561
Регистриран на: Нед Яну 18, 2009 11:16 am
Местоположение: Canada
Обратна връзка:

Re: DEP за шофьор на камион (клас 1)

Мнение от teomat.com »

Един приятел преди 2 години изкара курс при някакъв инструктор, беше нещо доста кратко, струваше 1000$, яви се на изпит и взе книжка клас 1. Тогава беше влязло в сила това което ИФФ е написал по-горе.
kapitan
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 2:10 am
Местоположение: Монреал

Re: DEP за шофьор на камион (клас 1)

Мнение от kapitan »

teomat.com написа:Един приятел преди 2 години изкара курс при някакъв инструктор, беше нещо доста кратко, струваше 1000$, яви се на изпит и взе книжка клас 1. Тогава беше влязло в сила това което ИФФ е написал по-горе.
Не разбрах какво искате да ми кажете с ИФФ?!Значи,ако днес получа местна квебекарска шофьорска книжка и имам преди това 36 месеца и над, шофьорски стаж в Б-я,тези тук ще ми признаят този стаж и новата ми местна книжка взета днес примерно,ще се води,че съм я взел в Квебек от минимум 36 месеца?!Мто,много хубаво,но нещо ме съмнява,ако беше така,в Монреал всички автобуси щяха да ги карат тези от "малцинствата",а пък все пак бройката им е малка.
Има тук нещо гнило?Ще трябва да си питам в SAAQ.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: DEP за шофьор на камион (клас 1)

Мнение от IFF »

kapitan написа:
teomat.com написа:Един приятел преди 2 години изкара курс при някакъв инструктор, беше нещо доста кратко, струваше 1000$, яви се на изпит и взе книжка клас 1. Тогава беше влязло в сила това което ИФФ е написал по-горе.
Не разбрах какво искате да ми кажете с ИФФ?!Значи,ако днес получа местна квебекарска шофьорска книжка и имам преди това 36 месеца и над, шофьорски стаж в Б-я,тези тук ще ми признаят този стаж и новата ми местна книжка взета днес примерно,ще се води,че съм я взел в Квебек от минимум 36 месеца?!Мто,много хубаво,но нещо ме съмнява,ако беше така,в Монреал всички автобуси щяха да ги карат тези от "малцинствата",а пък все пак бройката им е малка.
Има тук нещо гнило?Ще трябва да си питам в SAAQ.
Не точно.Имаш право да получиш местна книжка за клас 1,но датата и много ясно ще показва кога е издадена в Квебек.Освен това за шофьор на автобус без 2-3 годинки стаж на камион(тук) и два езика просто забрави.
kapitan
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 2:10 am
Местоположение: Монреал

Re: DEP за шофьор на камион (клас 1)

Мнение от kapitan »

IFF написа:
kapitan написа:
teomat.com написа:Един приятел преди 2 години изкара курс при някакъв инструктор, беше нещо доста кратко, струваше 1000$, яви се на изпит и взе книжка клас 1. Тогава беше влязло в сила това което ИФФ е написал по-горе.
Не разбрах какво искате да ми кажете с ИФФ?!Значи,ако днес получа местна квебекарска шофьорска книжка и имам преди това 36 месеца и над, шофьорски стаж в Б-я,тези тук ще ми признаят този стаж и новата ми местна книжка взета днес примерно,ще се води,че съм я взел в Квебек от минимум 36 месеца?!Мто,много хубаво,но нещо ме съмнява,ако беше така,в Монреал всички автобуси щяха да ги карат тези от "малцинствата",а пък все пак бройката им е малка.
Има тук нещо гнило?Ще трябва да си питам в SAAQ.
Не точно.Имаш право да получиш местна книжка за клас 1,но датата и много ясно ще показва кога е издадена в Квебек.Освен това за шофьор на автобус без 2-3 годинки стаж на камион(тук) и два езика просто забрави.
Най-важното за да станеш шофьор на автобус, е да имаш шофьорска книжка за кола,издадена в Квебек от минимум 5 г. пак го повтарям,др.неща следват .Не ти трябва стаж на камион,ами стаж на кола от над 5 г.После за Квебек,за такъв шофьор на автобус ти искат само задължително френски,има тест за това,следват медицинските прегледи.Държат на отлично зрение.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: DEP за шофьор на камион (клас 1)

Мнение от IFF »

Възможно е не съм запознат.Но книжка можеш да си извадиш.
Публикувай отговор