Шомаж - въпросче?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
teomat.com
Мнения: 561
Регистриран на: Нед Яну 18, 2009 11:16 am
Местоположение: Canada
Обратна връзка:

Шомаж - въпросче?

Мнение от teomat.com »

Предишния път в ROE беше чекната точка "А" и нямаше никакъв проблем да се излезе на шомаж. Сега е чекнато освобождаване по точка "К", което е "други" и текст "Incapale de répondre à niveau attendu", и това след годинаи половина работа в тази фирма и успешното и в срок приключване на проекта за който е отговарял лично.

Та въпросът ми е има ли някой, който е освобождаван по тази точка и имал ли е проблем с шомажа.
Дали ще има проблеми с това описание в точка К и какво може да се прави ако откажат шомаж?
Благодаря предварително.
kapitan
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 2:10 am
Местоположение: Монреал

Re: Шомаж - въпросче?

Мнение от kapitan »

аз нищо не разбрах от въпроса ти?Я,пак...повтори!
Vaseto
Мнения: 85
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 10:03 am
Местоположение: Montreal

Re: Шомаж - въпросче?

Мнение от Vaseto »

Капитан, всичко е ясно във въпроса нa Теомат. Използуван е кода който се изписва върху бланката за прекратяване на трудовите правоотношения и съответните им буквички - А,B,C,...K :!:
Теомат, за съжаление не мога да отговоря на въпроса ти, но си позволявам да направя един коментар, надявам се полезен... :?:
Практиката ми и тук в Монреал и в София ми е показала, че винаги се допуска "тълкование" на закона... (не съм юрист, но съм работила в област в която се изисква разискване и тълкуване на цели законови разпоредби... :?: )
Така че, съвета ми е: Подайте документи за шомаж и се срещнете с агент в Сервис Канада с който да дискутирате ситуацията. Аз лично познавам семейство в Монреал, което получи шомаж при използвана точка Е - доброволно напускане.
Поздрави и успех: Васето
Аватар
teomat.com
Мнения: 561
Регистриран на: Нед Яну 18, 2009 11:16 am
Местоположение: Canada
Обратна връзка:

Re: Шомаж - въпросче?

Мнение от teomat.com »

Благодаря Васе, мъжът ми се разходи до фирмата си и там му обясниха, че по точка А са длъжни да закрият позицията, което те не искат да правят и са го уверили че няма да има проблеми, току що се върнахме от Сервис Канада и там ни увериха че било нормално това изписване и тази точка, само трябвало задължително да говорят с работодателя. Оставихме им документа и сега чакаме и се надяваме :) До средата на ноември би трябвало да сме наясно.
Аватар
teomat.com
Мнения: 561
Регистриран на: Нед Яну 18, 2009 11:16 am
Местоположение: Canada
Обратна връзка:

Re: Шомаж - въпросче?

Мнение от teomat.com »

Покрай ровенето открих, че в Монреал има организация Comité chômage de Montréal, която е направила много интересна брошура с примери и съвети за хора които излизат на шомаж.
Petit Guide de survie
des chômeurs et chômeuses (долу в дясно на страницата)
http://www.comitechomage.qc.ca/
kapitan
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 2:10 am
Местоположение: Монреал

Re: Шомаж - въпросче?

Мнение от kapitan »

teomat.com написа:Покрай ровенето открих, че в Монреал има организация Comité chômage de Montréal, която е направила много интересна брошура с примери и съвети за хора които излизат на шомаж.
Petit Guide de survie
des chômeurs et chômeuses (долу в дясно на страницата)
http://www.comitechomage.qc.ca/
Браво,полезно е! :beer:
Аватар
mirkaa
Мнения: 864
Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 12:27 pm
Местоположение: New York, NY
Обратна връзка:

Re: Шомаж - въпросче?

Мнение от mirkaa »

kapitan написа:
teomat.com написа:Покрай ровенето открих, че в Монреал има организация Comité chômage de Montréal, която е направила много интересна брошура с примери и съвети за хора които излизат на шомаж.
Petit Guide de survie
des chômeurs et chômeuses (долу в дясно на страницата)
http://www.comitechomage.qc.ca/
Браво,полезно е! :beer:

само ако знаеш френски обаче.... :lol: :lol: :lol:
third generation immigrant :)
Philippo
Мнения: 292
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2004 12:33 pm
Местоположение: Montreal

Re: Шомаж - въпросче?

Мнение от Philippo »

Ами то на англофоните chomage не им трябва...
Аватар
teomat.com
Мнения: 561
Регистриран на: Нед Яну 18, 2009 11:16 am
Местоположение: Canada
Обратна връзка:

Re: Шомаж - въпросче?

Мнение от teomat.com »

Притесненията бяха напразни :)
За района на Монреал платените седмици вече са 49, преди 2 години бяха 35.
Публикувай отговор