добри квартали за живеене в Монреал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
kapitan
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 2:10 am
Местоположение: Монреал

Re: добри квартали за живеене в Монреал

Мнение от kapitan »

Independent написа:
kapitan написа:
Independent написа:
Изобщо, някой може ли да се аргументира защо Вердън не е добро място за живеене?
Моля те,недей да задаваш тук този въпрос,че пак ще стане една караница.....
Ми аз това искам, не си ли личи? :D
Защото досега все слушам някой да повтаря като папагал как Вердън бил едва ли не на същото ниво като Монреал Нор, пък аргументация никаква.
Хубаво де,аз исках да.....смекча "страстите" и така да "има дух на разбирателство".
Jim
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 11:12 am
Местоположение: Montreal

Re: добри квартали за живеене в Монреал

Мнение от Jim »

Та защо ли Вердюн не е най-доброто място?
-защото няма много зеленина
- като цяло обитателите му са от категорията работническа класа и бедни
- средата в училищата не е най-подходяща ако желаете да възпитате децата си с определени амбиции и претенции.

Въобще ако някой е трябвало да измине целия процес по емиграция и адаптация за да живее, отгледа и възпита децата си в стил Вердюн или Монреал Норд - много се съмнявам че листа от кандидат емигранти щеше да се намали десетократно, но винаги ще има една десета, за които това би било крайна цел.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: добри квартали за живеене в Монреал

Мнение от Independent »

Jim написа:Та защо ли Вердюн не е най-доброто място?
-защото няма много зеленина
- като цяло обитателите му са от категорията работническа класа и бедни
- средата в училищата не е най-подходяща ако желаете да възпитате децата си с определени амбиции и претенции.

Въобще ако някой е трябвало да измине целия процес по емиграция и адаптация за да живее, отгледа и възпита децата си в стил Вердюн или Монреал Норд - много се съмнявам че листа от кандидат емигранти щеше да се намали десетократно, но винаги ще има една десета, за които това би било крайна цел.
Аз пак да питам: ти живял ли си във Вердън, че споделяш такива впечатления?
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
pticheto
Мнения: 122
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 11:32 am

Re: добри квартали за живеене в Монреал

Мнение от pticheto »

mи то Вердьн и НДЖ не са близо до центьра.... :lol:
тук всеки си дьрпа кьm себе си - таm било най-хубаво, та дано и други БГ да дойдат за коmпания, я за да ги използват да иm оставят децата си отвреmе навреmе без пари да иm ги гледат... едни тьй се опитаха да mе преmетнат, аmа не стана :lol: :lol: па ко са опитвате да приказвате срещу кебекския диалект, който приказват тук- да не би БГ тук да са по-mалки села и избиване на коmплекси,а то това е най-противното тука - БГ да те прецака....аmа хубавото е - накрая на всекиmу се врьща :lol: :lol: :lol: 8)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: добри квартали за живеене в Монреал

Мнение от ablood »

Independent написа:Аз и преди съм казвала - Вердън е чудесен квартал за новодошли.
Много мо е интересно някой като започне да разправя как даден квартал е подходящ за всички новопристигнали. А защо да е неподходящ за местните успели хора? И защо новопристигналите трябва да получават нещо по-различно от тях в началото на същата цена?

Защо никой не казва новопристигнал, като мен,
или човек, като мен,
или баровец, като мен,
или неудачник, като мен.

Това, което за теб е подходящ квартал, за един бързо проспериращ човек може да е дупка. И обратното.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: добри квартали за живеене в Монреал

Мнение от filipne »

Примери за подходящи неща за новопристигнали:

Близост до метро, транспорт , кофи , училища и прочие. Това поради факта, че е много малко хора си купуват кола първите няколко месеца. Да не говорим за шофьорски книжки и прочие.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: добри квартали за живеене в Монреал

Мнение от ablood »

filipne написа:Примери за подходящи неща за новопристигнали:

Близост до метро, транспорт , кофи , училища и прочие. Това поради факта, че е много малко хора си купуват кола първите няколко месеца. Да не говорим за шофьорски книжки и прочие.
А, ето за това разделяне на групи говоря!
Значи тези които си купуват коли може и да не се гъчкат в скъпо жилище до метро сред неимотните?
Не всички са от един калъп.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: добри квартали за живеене в Монреал

Мнение от filipne »

ablood написа:
filipne написа:Примери за подходящи неща за новопристигнали:

Близост до метро, транспорт , кофи , училища и прочие. Това поради факта, че е много малко хора си купуват кола първите няколко месеца. Да не говорим за шофьорски книжки и прочие.
А, ето за това разделяне на групи говоря!
Значи тези които си купуват коли може и да не се гъчкат в скъпо жилище до метро сред неимотните?
Не всички са от един калъп.
Е как жилището хем ще е скъпо, хем ще е сред неимотните :shock:
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: добри квартали за живеене в Монреал

Мнение от Independent »

ablood написа:
Independent написа:Аз и преди съм казвала - Вердън е чудесен квартал за новодошли.
Много мо е интересно някой като започне да разправя как даден квартал е подходящ за всички новопристигнали. А защо да е неподходящ за местните успели хора? И защо новопристигналите трябва да получават нещо по-различно от тях в началото на същата цена?

Защо никой не казва новопристигнал, като мен,
или човек, като мен,
или баровец, като мен,
или неудачник, като мен.

Това, което за теб е подходящ квартал, за един бързо проспериращ човек може да е дупка. И обратното.
Ти, душко, и идея си нямаш аз колко просперирам в сравнение с теб. Не ме познаваш, не знаеш къде работя, колко получавам и какво правя с парите си.
Освен това не живея във Вердън, но имам колеги (които са със шест-цифрени заплати), които не се оплакват то дупката Вердън, в която живеят.

И изобщо, имаш ли аргументи защо Вердън не е добро място, или просто искаш да се покажеш ти колко баровец си?
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
petiov
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Дек 09, 2006 10:28 am
Обратна връзка:

Re: добри квартали за живеене в Монреал

Мнение от petiov »

Independent написа: Аз пак да питам: ти живял ли си във Вердън, че споделяш такива впечатления?
Независим ,защо не зададеш този въпрос първо на себе си. Какво значение има дали е живял или не там. Има си впечатления човека и ги споделя. Аз също не изгарям от желание да живея във Вердън. Много са им смотани къщичките и ми се струва доста бедно кварталчето. А за това със шестцифрените заплати ,направо удари ... в тавана! :lol:
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Re: добри квартали за живеене в Монреал

Мнение от iliana »

Добри квартали според мен:
Уестмоунт
Ле Плато
Ил де Сьор
Поан Клер
Сент Ан де Белвю

Ама дали новодошли могат да си ги позволят е друг въпрос
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
Ascao
Мнения: 294
Регистриран на: Нед Мар 09, 2008 4:11 am
Местоположение: GMA

Re: добри квартали за живеене в Монреал

Мнение от Ascao »

iliana написа:Добри квартали според мен:
Уестмоунт
Ле Плато
Ил де Сьор
Поан Клер
Сент Ан де Белвю
Ама дали новодошли могат да си ги позволят е друг въпрос
Защо никой не споменава Mont-Royal :?:
Познавам две семейства НОВОПРИСТИГНАЛИ имигранти, които живеят там и наемите са съвсем прилични.
И не мога да разбера как при наличието на гореизброените квартали някой може да твърди че Вердън е супер за новопристигнали.... :shock: :shock: :?:
Още малко ще вземете да препоръчвате и защитавате Montréal-Nord.
S'il n'y a pas de solution, c'est qu'il n'y a pas de problème.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: добри квартали за живеене в Монреал

Мнение от IRA »

Плато също не е скъпо за под наем. за млади хора е супер- ресторанти,бирарии, клубове....Въпреки ,че много го харесвам тоя квартал, не разбирам защо все го броите за луксозен квартал. Според ме е по близко до Вердън, отколкото до острова на сестрите.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: добри квартали за живеене в Монреал

Мнение от Independent »

Ascao написа: И не мога да разбера как при наличието на гореизброените квартали някой може да твърди че Вердън е супер за новопристигнали.... :shock: :shock: :?:
Още малко ще вземете да препоръчвате и защитавате Montréal-Nord.
А някой като почне да сравнява Вердън с Монтреал-Норд ми става много смешно, защото очевидно не познава поне едно от двете места.
Малката Бургундия не е Вердън, хора.

Блъди, бъди сигурен, че нямам никакво намерение да се сравнявам с теб. И защо реши, че аз се бия в гърдите, след като ти си тоя, който ни убеждава колко напред бил, защото имал къща в Лавал. Понеже и открито си признаваш, че си расист, да си срежа малко крилете - един колега гвианец и той точно се вреди с една колибка там, в същия тоя Лавал. Сега чака да излязат визите на децата и жена му, че да си ги прибере и тях от Гвиана. Разликата между теб и него е, че той не е тръгнал да тръби наляво и надясно каква точно къща си е купил, освен това може да води разговор за средновековна френска поезия, разликата между романтизма и класицизма, симфонична музика, кино и какво ли още не на двата официални езика. И освен това прави шест-цифрена сума заплата. А да, и е черен, разбира се, както и цялото му семейство. Така че можеш да се считаш поласкан, че толкова образован и ерудиран човек ще ти става съсед.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: добри квартали за живеене в Монреал

Мнение от IRA »

Аз живея в La Petite-Bourgogne и никак не е зле, последните години квартала доста се е променил . Е на запад от Аtwather има по гадни части, ама около пазара и около канала си е доста приятно.
Всеки един квартал има лоши и добри части.
Между другото Ил де Сьор е Вердън.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Публикувай отговор