добри квартали за живеене в Монреал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
KASTA7372
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 12:13 pm
Местоположение: Montreal, Canada

добри квартали за живеене в Монреал

Мнение от KASTA7372 »

Здравейте, ще сме благодарни на всички които имат време да ни посъветват относно добри квартали за живеене в Монреал, училище и гимназия в района...
Chovek e tolkova golqm kolkoto sa golemi mechtite mu!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: добри квартали за живеене в Монреал

Мнение от ablood »

Преди да сме почнали със споровете кажете що за хора сте!

Дали смятате да бачкате, или да излизате на социал, "докато се ориентирате"?
Дали сте свикнали с кола, или можете без?
Дали сте расисти, или нямате нищо против циганийката?
Дали имате нужда от плътно българско обкръжение, или семейството е почти достатъчно?

Аз например съм расист, който не може без кола, работа и предпочитам да подбирам хората с които контактувам. Твърдо не вярвам, че емигрантските квартали са "пълни с удобства и услуги" за новопристигнали. 20-те месеца там бяха най-черните в живота ми.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
zigi
Мнения: 136
Регистриран на: Сря Авг 23, 2006 8:01 am
Местоположение: Montreal

Re: добри квартали за живеене в Монреал

Мнение от zigi »

Бих добавил и:
а) В бетонен блок ли държите да живеете или нямате против да сте в дървено жилище (това доста конкретизира нещата)?
б) Какви средства на месец можете да си позволите за наем с вкл. или не отопление?
Jim
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 11:12 am
Местоположение: Montreal

Re: добри квартали за живеене в Монреал

Мнение от Jim »

Друго важно нещо при избора е отдалечеността от работа.
Ако си намерите работа в източен Монреал - едва ли ще ви е много подходящо да се заселите в западния, независимо колко хубав е квартала.
Ако пък работата ви е в Лавал или още по на север не бих препоръчал Южния бряг.

Естествено е тогава да проучите в кои райони имате по-голям шанс за бъдеща работа и да се установите в близост. Това вече зависи от вашата квалификация и амбиции.
Аватар
didi-did
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Фев 06, 2004 6:35 pm
Местоположение: Montreal

Re: добри квартали за живеене в Монреал

Мнение от didi-did »

Наскоро се дискутираше такава тема, а и има още много такива из форума.
За да не се започват старите спорове отново,ето ти подобна тема със 100 мнения, а с търсачката можеш да откриеш и другите.

http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... ht=kvartal
Животът не се измерва с броя вдишвания,а с моментите,които спират дъхът ни !



http://scandalni.com/wp-content/uploads ... ney400.jpg
KASTA7372
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 12:13 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: добри квартали за живеене в Монреал

Мнение от KASTA7372 »

Не бих казала, че сме големи расисти, но определено си подбираме хората с които комуникираме, да искам да сме в бетонен блок, да има в близост училище и гимназия, и доколкото разбирам от съветите ви, първо да си намерим работа...само единия ще работи като за начало, а другият ще се запише на френски,смятаме да си купим кола веднага след пристигането си, а търсим апартамент 3 и пол. или 4 и пол., въобще май не е лесно...благодаря на всички ви за съветите :)
Chovek e tolkova golqm kolkoto sa golemi mechtite mu!
kapitan
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 2:10 am
Местоположение: Монреал

Re: добри квартали за живеене в Монреал

Мнение от kapitan »

Ей,пак стана цапаница :lol: Ето от мен,само Ïle des Soeurs,аз не съм там,но квартала е хубав.
Аватар
gazara
Мнения: 173
Регистриран на: Сря Авг 10, 2005 6:23 pm
Местоположение: Pierrefonds(montreal)

Re: добри квартали за живеене в Монреал

Мнение от gazara »

Няма смисъл да търсите "хубави" квартали,за вас е важно да е ефтин апартамент,повярвайте за една година е все едно къде ще живеете,(договорите за наем обикновенно са за една година )елате настанете се ,ще ви е нужно доста време докато влезете в час,ако имате познати е хубаво да сте близо до тях за начало а после след първата година ще имате реална представа и насока каде и какво да търсите...пазете се от предварителни очаквания и настроения,тръгнете с идеята да загубите малко време но сами да намерите своето място, То за всеки е различно...ако съвета ми не ви харесва просто го пропуснете и забравете...успех
и нека силата да е с вас!
http://bgtheatreadventure.weebly.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
JennyAnyDots
Мнения: 173
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 5:21 am
Местоположение: LaSalle

Re: добри квартали за живеене в Монреал

Мнение от JennyAnyDots »

Пиша ти на лични - че ако си похваля квартала, дане ме отпочне някой :D Тук съм виждала кървави спорове на тема квартали и направо ме е страх да се изкажа публично :beer:
KASTA7372
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 12:13 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: добри квартали за живеене в Монреал

Мнение от KASTA7372 »

Малко се пообърках, но благдаря на gazara i JennyAnyDots за хубавите съвети, вярно е че на место може да се добие реално представа за условията,всеки има специфични нужди и ако за едни са добри, за други-не, но друго си е когато консулидираш мнения.
Chovek e tolkova golqm kolkoto sa golemi mechtite mu!
Jim
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 11:12 am
Местоположение: Montreal

Re: добри квартали за живеене в Монреал

Мнение от Jim »

Няма как да консолидираш мненията. Много по-лесно е да изтъкваш недостатъците на даден квартал отколкото да се опитваш да убеждаваш в предимствата. Ако се тръгне по метода на отричането бих казал да не ходиш във Вердюн и в Монреал Норд. Но също така във всеки квартал на Монреал си има по някое друго бордейче, както и във всеки квартал си има прекрасни местенца. Има 2-3 квартала без никакви недостатъци - с изключение на един - че не са по джоба на простосмъртните.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: добри квартали за живеене в Монреал

Мнение от ablood »

gazara написа:ако имате познати е хубаво да сте близо до тях
Ето това е от най-голямо значение, когато още не сте изградили собствено мнение.
Попитайте обаче тези познати дали си харесват квартала, или се оглеждат да се изнасят малко след пристигането ви!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: добри квартали за живеене в Монреал

Мнение от Independent »

Jim написа:Няма как да консолидираш мненията. Много по-лесно е да изтъкваш недостатъците на даден квартал отколкото да се опитваш да убеждаваш в предимствата. Ако се тръгне по метода на отричането бих казал да не ходиш във Вердюн и в Монреал Норд. Но също така във всеки квартал на Монреал си има по някое друго бордейче, както и във всеки квартал си има прекрасни местенца. Има 2-3 квартала без никакви недостатъци - с изключение на един - че не са по джоба на простосмъртните.
Значи най обичам някой да почне да приказва против квартал, на който даже не може да му произнесе името правилно.
Аз и преди съм казвала - Вердън е чудесен квартал за новодошли. Не знам другите какво точно ги плаши там. Много е близо до центъра, с редовен транспорт (зелената линия има две спирки, автобус 107 е на десетина минути през деня и на поне 6 минути през пиковите часове), с много магазини, заведения, паркове, лесен достъп до Ile des soeurs, канала Лашин е на два хвърлея за феновете на колоезденето и ролерите. Досега не съм виждала съмнителни субекти или случки, а доста често ми се налага да минавам оттам. Наемите са поносими. Вярно, че няма много бетонни сгради, но има доста дуплекси под наем.

Изобщо, някой може ли да се аргументира защо Вердън не е добро място за живеене?
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
kapitan
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 2:10 am
Местоположение: Монреал

Re: добри квартали за живеене в Монреал

Мнение от kapitan »

Independent написа:
Jim написа:Няма как да консолидираш мненията. Много по-лесно е да изтъкваш недостатъците на даден квартал отколкото да се опитваш да убеждаваш в предимствата. Ако се тръгне по метода на отричането бих казал да не ходиш във Вердюн и в Монреал Норд. Но също така във всеки квартал на Монреал си има по някое друго бордейче, както и във всеки квартал си има прекрасни местенца. Има 2-3 квартала без никакви недостатъци - с изключение на един - че не са по джоба на простосмъртните.
Значи най обичам някой да почне да приказва против квартал, на който даже не може да му произнесе името правилно.
Аз и преди съм казвала - Вердън е чудесен квартал за новодошли. Не знам другите какво точно ги плаши там. Много е близо до центъра, с редовен транспорт (зелената линия има две спирки, автобус 107 е на десетина минути през деня и на поне 6 минути през пиковите часове), с много магазини, заведения, паркове, лесен достъп до Ile des soeurs, канала Лашин е на два хвърлея за феновете на колоезденето и ролерите. Досега не съм виждала съмнителни субекти или случки, а доста често ми се налага да минавам оттам. Наемите са поносими. Вярно, че няма много бетонни сгради, но има доста дуплекси под наем.

Изобщо, някой може ли да се аргументира защо Вердън не е добро място за живеене?
Моля те,недей да задаваш тук този въпрос,че пак ще стане една караница.....
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: добри квартали за живеене в Монреал

Мнение от Independent »

kapitan написа:
Independent написа:
Изобщо, някой може ли да се аргументира защо Вердън не е добро място за живеене?
Моля те,недей да задаваш тук този въпрос,че пак ще стане една караница.....
Ми аз това искам, не си ли личи? :D
Защото досега все слушам някой да повтаря като папагал как Вердън бил едва ли не на същото ниво като Монреал Нор, пък аргументация никаква.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Публикувай отговор