Килими срещу плочки/паркет/ламинат/винил...

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Килими срещу плочки/паркет/ламинат/винил...

Мнение от anxeli »

Хм, този сигурно няма малки деца :roll:. Ние също си платихме допълнително за паркет в спалните на кондото, защото по план трябваше са с бежов, дебел мокет. Незнам, аз имам килим в хола и го мразя, и аз и детето все го поливаме с нещо, събира прах .... Колкото и да го обгрижваш след време заприличва на мръсен пес сигурно :lol: ...
Да не говорим как ги лепят сега, с пласмасови ребра и отгоре дунапрен, за да изглежда по-дебел. Представям си какви химични процеси протичат в гадния дунапрен, в зависимост с какво го полееш :? ...
Килима е за хора дето могат да пазят, ние не посмяхме :lol: ...
Циганите - на Сатурн !
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Re: Килими срещу плочки/паркет/ламинат/винил...

Мнение от beckythomas9 »

anxeli написа:Хм, този сигурно няма малки деца :roll:. Ние също си платихме допълнително за паркет в спалните на кондото, защото по план трябваше са с бежов, дебел мокет. Незнам, аз имам килим в хола и го мразя, и аз и детето все го поливаме с нещо, събира прах .... Колкото и да го обгрижваш след време заприличва на мръсен пес сигурно :lol: ...
Да не говорим как ги лепят сега, с пласмасови ребра и отгоре дунапрен, за да изглежда по-дебел. Представям си какви химични процеси протичат в гадния дунапрен, в зависимост с какво го полееш :? ...
Килима е за хора дето могат да пазят, ние не посмяхме :lol: ...
Ние понеже имаме "мръсен пес" и когато купувахме къщата имахме малко дете си сменихме всички мокети (които ни бяха представени като уж добро качество) с дървен под и изобщо не съжалявам. Където ни е нужно си сложихме килими. Според мен дървен под/ламинат е по-практичния вариант.
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Re: Килими срещу плочки/паркет/ламинат/винил...

Мнение от beckythomas9 »

ablood написа:Всъщност немалко престижни магазини и офиси поддържат (с немалко усилие) мокети, вместо лесните плочки. Явно това наистина символизира нещо.
Поне по всички реклами на къщи за продан които съм разглеждала "дървен под" обикновено = по-висока цена.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Килими срещу плочки/паркет/ламинат/винил...

Мнение от krimon »

IRA написа:Ние в офиса имаме мокет, ама не бих казала че го поддържат много. Перат го един път в годината.
Ако имаха плочки щеше да им се налага да ги мият по често.
аз нещо не се сещам нещо за магазин с мокет, ама обикновено не гледам пода та може и да съм пропуснала.
пускат прахосмукачката веднъж годишно :lol:

Като си помисля за хотели като Риц или Хилтън - къде им е дървения под и плочките :lol:

За какво става изобщо въпрос - за модни тенденции, практичен и удобен начин на живот или дизайн :roll:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Килими срещу плочки/паркет/ламинат/винил...

Мнение от anxeli »

beckythomas9 написа: Ние понеже имаме "мръсен пес" ...
Да не би да имате куче :roll:?
Аз също. Ако някой вижда в израза нещо повече от добра илюстрация с две думи вместо с десет, повредата не е в моя телевизор. Да не бъдем толкова анални :D.
Циганите - на Сатурн !
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: Килими срещу плочки/паркет/ламинат/винил...

Мнение от Жени »

Мокетът може да изглежда като мръсен пес само ако домакините го позволлят! :wink:

За мен няма нищо по-уютно, по-топло, по-мекичко и по-практично от това целият ти дом да е покрит с дебел мокет от край до край. Прахосмучиш го колкото пъти се наложи - при мен 1-2 пъти на седмица (отнема 15 мин. за 3 бедрум апартамент) А веднъж в месеца мъжът ми му прави измиваща процедура отнемаща 30тина минути. :wink:

Не харесвам паркети и плочки, защото според мен се почистват по-трудно и се налага да се чистят всеки ден, а и мопът само разнася мръсотията по тях. Изискват да се ходи по чехли, което аз страшно не обичам. Доста е студено, ако се наложи да поседнеш на пода и т.н.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Килими срещу плочки/паркет/ламинат/винил...

Мнение от ablood »

Жени написа:За мен няма нищо по-уютно, по-топло, по-мекичко и по-практично от това целият ти дом да е покрит с дебел мокет от край до край. Прахосмучиш го колкото пъти се наложи - при мен 1-2 пъти на седмица (отнема 15 мин. за 3 бедрум апартамент) А веднъж в месеца мъжът ми му прави измиваща процедура отнемаща 30тина минути. :wink:
Или мъжът ти претупва с индустриална машина само натоватените места, или преувеличаваш с тези 30 мин. Една сериозна машина изисква повече време само за подготовка, зареждане, почистване и прибиране. :?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: Килими срещу плочки/паркет/ламинат/винил...

Мнение от Жени »

ablood написа:Или мъжът ти претупва с индустриална машина само натоватените места, или преувеличаваш с тези 30 мин. Една сериозна машина изисква повече време само за подготовка, зареждане, почистване и прибиране. :?
Мие го на ръка с четка и препарати и не го претупва! :wink: Просто не си виждал мъжа ми! :beer:

Верно е, че едната стая е офис, другата е джим, а третата е спалнята и не се цапат толкова и най-основно се налага да се обърне внимание на ливинг рума, но той наистина чисти всичко за 30 мин! :beer:
pamelaa
Мнения: 248
Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 8:25 pm

Re: Килими срещу плочки/паркет/ламинат/винил...

Мнение от pamelaa »

За нас мокет е непериемлив, понеже няма кои да мие с четка всеки месец. В квартирата имахме мокет и знам какво е. Priateli, които са на мокет ми казваха да не слагам паркет в сегашното жилище, понеже техните деца като били на гости в къща с паркет се пързаляли и падали, не било добре за прохождащи деца и т.н. Е, не ги послушахме и сега сме на паркет и плочки. Децата , които междувременно се родиха , си ходят стабилно и не падат(пу пу да не им е уроки). Верно, че прахта личи и иска често да се пуска прахосмукачка, но е чисто. Харесала съм си една iRoomba :)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Килими срещу плочки/паркет/ламинат/винил...

Мнение от ablood »

Жени написа:
ablood написа:Или мъжът ти претупва с индустриална машина само натоватените места, или преувеличаваш с тези 30 мин. Една сериозна машина изисква повече време само за подготовка, зареждане, почистване и прибиране. :?
Мие го на ръка с четка и препарати и не го претупва! :wink: Просто не си виждал мъжа ми! :beer:
Верно е, че едната стая е офис, другата е джим, а третата е спалнята и не се цапат толкова и най-основно се налага да се обърне внимание на ливинг рума, но той наистина чисти всичко за 30 мин! :beer:
Нещо ни гъбаркаш. :wink:
Май говориш за най-мръсните участъци, където има видима мърсотия на повърхността.
Под "измиваща процедува" аз разбирам да се изпере в дълбочина, където се събират и вмирисват гадостите, не да се изтърка повърхността, набивайки мърсотията още по-надолу.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: Килими срещу плочки/паркет/ламинат/винил...

Мнение от Жени »

ablood написа:Нещо ни гъбаркаш. :wink:
Май говориш за най-мръсните участъци, където има видима мърсотия на повърхността.
Предполагам, че пускаш тема, за да чуеш мнения. Аз ти написах своето!

Ако се чувстваш ГЪБАРКАН, проблемът си е твои! :lol:

П.П. Видима мръсотия по подовете си нямам никога! :wink:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Килими срещу плочки/паркет/ламинат/винил...

Мнение от ablood »

Ще се опитам да го преживея. :D

Впрочем мъжът ти по този начин може да изкарва страхотни пари. Фирмите, оборудвани със скъпа техника взимат $100 на стая, а той за 30 мин цял "дом" измива и то с четка. :shock:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Re: Килими срещу плочки/паркет/ламинат/винил...

Мнение от beckythomas9 »

anxeli написа:
beckythomas9 написа: Ние понеже имаме "мръсен пес" ...
Да не би да имате куче :roll:?
Аз също. Ако някой вижда в израза нещо повече от добра илюстрация с две думи вместо с десет, повредата не е в моя телевизор. Да не бъдем толкова анални :D.
Golden Retriever и живеем на "село". В интерес на истината, в самото начало си запазихме мокета в детската стая, като преди да се нанесем го измиха професионално и го третираха срещу петна и т.н. Около 1 месец след като заживяхме, мокета в детската беше доста изцапан и нищо не помогна да изчистим петната. Затова го сменихме.
Тук някой спомена, че от нас зависи мокета да не прилича на "мръсен пес". Вярно, но аз нямам време да мия мокети по 1 път в месеца. Ходя на работа, имам мъж, дете и куче, (и коте и рибки, но те цапат по-малко) и ходя тук-там. Миене на мокета не ми е приоритет в живота. Сигурно съм лоша домакиня, но предпочитам да си прекарвам времето в по-приятни занимания отколкото да си мия мокетите. Затова препочитам дървен под. Иначе имам чистачка веднъж седмично, но освен да мине мокета и килимите с прахосмукачка и да измие с моп откритите части на на дървения под друго едва ли прави.

По въпроса за скъпите хотели и липсата на дървен под; питам се колко ли ще е практично стая, през която минават хиляди крака на ден, вероятно обути с обувки, както и хиляди куфари с/без колелца, да бъдат с паркет!? Колко ли дълго ще е в приличен вид и колко ли ще струва да се подменя редовно, за да може хотела да поддържа луксония си имидж?
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Килими срещу плочки/паркет/ламинат/винил...

Мнение от pavelyankov »

Няма по-уютно от дюшеме и хубав килим. За съжаление обаче Варна е много прашен град, за да може човек да се радва на това удоволствие. Ние сме с паркет(бук) и теракот, за да не дишаме прахоляци.Като дойдем у канадско, не знам......тва да проблема :beer:
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
kralimarko

Re: Килими срещу плочки/паркет/ламинат/винил...

Мнение от kralimarko »

почвате да се на-аквате ..........
Публикувай отговор