Относно паспортите ...

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
ggpetrova
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2009 9:37 pm

Относно паспортите ...

Мнение от ggpetrova »

Здравейте!
Бих искала да попитам тези,които са наясно с тези неща ако желаем да пътуваме до България началото на декември,а българските ни паспортите изтичат на 25.02, възможно ли е това? Колко месеца трябва да е валиден паспорта за да се пътува? И тъй като на 16.10 ще ги подновяваме тук в Канада, има ли възможност да станат готови за началото на декември?
Благодаря предварително!
def34
Мнения: 435
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:28 am
Местоположение: Toronto

Re: Относно паспортите ...

Мнение от def34 »

Няма проблеми да пътувате с българските си паспорти, щом същите изтичат на 25.02.2010г.Моят съвет е да ги подмените в България, ще Ви излезе доста по евтино.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Относно паспортите ...

Мнение от Independent »

Аз пътувах до България с паспорт, който изтичаше след две седмици.
Подновяване на паспорт в България излиза 60 лв бърза процедура (3 календарни дни).
Наистина си помислете за подновяване от България, струва ми се по-безболезнено.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Re: Относно паспортите ...

Мнение от Bubi »

Ако на 16 октомври си подавате заявленията за новите паспорти няма да станат до декември. През посолствата се бавят поне половин година.
Последно промяна от Bubi на Чет Окт 01, 2009 8:31 pm, променено общо 1 път.
Аватар
mice
Мнения: 267
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 2:33 pm
Местоположение: Монреал

Re: Относно паспортите ...

Мнение от mice »

И аз бих ви посъветвала да си извадите паспортите от България. Паспортът е добре да е валиден до 6 месеца преди напускане на България, но вие не напускате, а реално се връщате в България. Наистина не отнема много време и излиза доста по-евтино. Ако още нямате канадски паспорти, не забравяйте да си поискате декларация за запазване на старите паспорти, с които по-късно ще докажете колко време е бил престоят ви в Канада при кандидатстването за гражданство.
delisted_2
Мнения: 160
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 11:23 pm

Re: Относно паспортите ...

Мнение от delisted_2 »

А някой да е влизал в България с изтекъл паспорт? От консулството ми казаха че ако имам валиден канадски паспорт няма проблем дори и бг да е с изтекъл срок и да го подновя на място, но то консулството казва едно а пък на практика как е не е ясно.
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Re: Относно паспортите ...

Мнение от iliana »

delisted_2 написа:А някой да е влизал в България с изтекъл паспорт? От консулството ми казаха че ако имам валиден канадски паспорт няма проблем дори и бг да е с изтекъл срок и да го подновя на място, но то консулството казва едно а пък на практика как е не е ясно.
Правилно са ти казали. Аз дори нямам български паспорт, в БГ влизам с канадския + личната карта.
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Re: Относно паспортите ...

Мнение от Bubi »

Да, но според мен ако влезеш с канадския си паспорт влизаш като чужд гражданин, трябва да се регистрираш в РПУ-то и ако не се лъжа имаше някакво изискване за престоя максимум 1 месец. Поне така беше преди, сега може и да има промени, не зная.
Аватар
didi-did
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Фев 06, 2004 6:35 pm
Местоположение: Montreal

Re: Относно паспортите ...

Мнение от didi-did »

Bubi написа:Да, но според мен ако влезеш с канадския си паспорт влизаш като чужд гражданин, трябва да се регистрираш в РПУ-то и ако не се лъжа имаше някакво изискване за престоя максимум 1 месец. Поне така беше преди, сега може и да има промени, не зная.

От както сме в ЕС, максимума на престоя без виза е 3 месеца.
Животът не се измерва с броя вдишвания,а с моментите,които спират дъхът ни !



http://scandalni.com/wp-content/uploads ... ney400.jpg
Публикувай отговор