МкГил или Конкордия?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
DVG
Мнения: 37
Регистриран на: Пет Дек 19, 2008 1:05 pm
Местоположение: Монреал

МкГил или Конкордия?

Мнение от DVG »

Двоумя се между Конкордия и Макгил. Дали някой от вас има вътрешна информация и може да даде съвет кой от двата университета е по-реномиран и по-добър за мастърс машинен инженер? Единственото, което знам е, че в Конкордия е по-евтино. Кажете, ако знаете нещо, което да помогне в избора. Благодаря.
delisted_2
Мнения: 160
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 11:23 pm

Re: МкГил или Конкордия?

Мнение от delisted_2 »

Въпросът ти е малко противоречив. МкГил е по-реномиран, но за други специалности. За машинен инженер Конкордия е по-добре. Поне така знам от доста хора които учеха там. Все пак някой минал по този път да даде по-вярна информация.
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: МкГил или Конкордия?

Мнение от kikolilokiko »

университетите си имат рейтинги ;)
по специалности също
за икономика МакГил е сред най-добрите
за други не знам
който търси в интернет намира :)
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Philippo
Мнения: 292
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2004 12:33 pm
Местоположение: Montreal

Re: МкГил или Конкордия?

Мнение от Philippo »

Кандидатствай и в двата и според това как те приемат, може би по-лесно да вземеш решението...
DVG
Мнения: 37
Регистриран на: Пет Дек 19, 2008 1:05 pm
Местоположение: Монреал

Re: МкГил или Конкордия?

Мнение от DVG »

Имам уверение, че мога да вляза и в двата. Всички документи са ми наред, покривам всичките им изисквания за език и т.н.. Не мога да се запиша и в двата, трябва да избера единия. Имам твърдения, че в Конкордия били по-добре откъм инженерно образование, но са само в сферата на слухове, а не на истински опит. Давайте още насоки.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: МкГил или Конкордия?

Мнение от filipne »

DVG написа:Имам уверение, че мога да вляза и в двата. Всички документи са ми наред, покривам всичките им изисквания за език и т.н.. Не мога да се запиша и в двата, трябва да избера единия. Имам твърдения, че в Конкордия били по-добре откъм инженерно образование, но са само в сферата на слухове, а не на истински опит. Давайте още насоки.
Определено Конкордия е по реномиран в техническите специалности а Макгил в хуманитарните.

Уверенията са едно а приемането - друго. Единственото, което ще загубиш е таксата за кандидатсване и евентуално таксата за приемен изпит ако има такъв.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: МкГил или Конкордия?

Мнение от IRA »

Конкордия е по добре за инженерно образование.
Иначе за Монреал Ecole Polytechnique е най-реномиран.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Re: МкГил или Конкордия?

Мнение от survivor »

Абе не знам ако отидеш в BC например един ден дали някой ще е чувал за Конкордия. Дано поне инженерите са го чували.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: МкГил или Конкордия?

Мнение от IRA »

При инжовете е важно къде си работил и какво . Къде си учил не толкова. МкГил също не го знаят колегите извън Монреал.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Jim
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 11:12 am
Местоположение: Montreal

Re: МкГил или Конкордия?

Мнение от Jim »

От всичките, дето ги приемат в тия университети и дето започват по-малко от половината успяват да завършат.
Доколкото съм чувал - тука се учи яко и много проекти се правят. Като се има предвид че идваш на средни години, както и това че езика не ти е първи - прецени кое ше успееш да изкараш а не кое е по-престижно. Щото иначе правиш един бърн-аут и сбогом на амбициите.
Vaseto
Мнения: 85
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 10:03 am
Местоположение: Montreal

Re: МкГил или Конкордия?

Мнение от Vaseto »

Jim написа:От всичките, дето ги приемат в тия университети и дето започват по-малко от половината успяват да завършат.
Доколкото съм чувал - тука се учи яко и много проекти се правят. Като се има предвид че идваш на средни години, както и това че езика не ти е първи - прецени кое ше успееш да изкараш а не кое е по-престижно. Щото иначе правиш един бърн-аут и сбогом на амбициите.
Може би, ще е по-разумно, ако автора на темата сам си избере университета, вместо да се вслушва в такива мнения (извинявай Джим :oops: , аз не съм чула колко яко се учи в тукашните университети, самата аз завърших и тукашна магистратура). С това не искам да кажа, че е лесно и че не са натоварени студентите...Напротив, наистина проектите са много, и заетостта може да се сравнява както казва мъжа ми като "едно време в казармата" - работа и проекти постоянно, за да няма време за мислене на глупости :D ...Нека обаче да не стряскаме хората дето са си наумили да вървят по този път. Аз учих и работех на цял ден и съм цяла.... :D (да чукна на дърво). Наистина ми се струва малко преувеличено това с този бърн аут......
Добре би било, ако има колеги, да помогнат, но не е необходимо да си разправяме кой какво е чул, за да стряскаме някой който просто е поискал мнение или съвет...
За съжаление аз самата не мога да помогна, поради простата причина че приключих с инженерните науки в БГ и тук завърших друга магистратура. Моите скромни наблюдения са, че Макгил наистина е по-реномиран и се намира в по-челните класации, но от друга страна една голяма част от шефовете на инженерните отдели в последната ми компания са завършили Конкордия. Май наистина за инженерните науки Конкордия е по-добрия избор? Не знам обаче, дали не е по-добре ако ще се прави магистратура, защо не се мине първо през Ордера, (това го правят тук всички завършващи бакалавърска степен и съм забелязала, че много малка част от тях правят мастърс). Успех.
Jim
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 11:12 am
Местоположение: Montreal

Re: МкГил или Конкордия?

Мнение от Jim »

Нека си има различни мнения, а той човека да си прецени сам.
Нивото на инженерните науки в България е добро и за повечето специалисти не е проблем да си намерят работа само с един еквиваланс.
Може би точно заради това на много малко от тоя вид специалисти им се налага да учат наново тук. Работа много, а време за учене няма.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: МкГил или Конкордия?

Мнение от IRA »

Ако няма какво да прави човек т.е няма работа е по добре да учи отколкото да се мотка. В момента е трудно с намирането на работа за хора с канадски опит, какво остава за някой който няма такъв. След 1-2 години като си завършиш образованието по всяка вероятно кризата ще е преминала и пак ще наемат на килограм. След магистратура сестра ми я приеха в ордера за младши инж. без изпит, по документи .
Тукашното образование е писане на доклади до безумие. Работи се в група ,което е губене на време , докато се съберете и решите кой какво ще прави... Хората работят и учат едновременно, възрастта си оказва влияние, но не е невъзможно . В България инженерното е по тежко.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Публикувай отговор