живот в град квебек

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
valentina76
Мнения: 56
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 3:19 am

живот в град квебек

Мнение от valentina76 »

Здравейте интересува ме как е живота в град квебек - цени ориенировъчни на квартири има ли българи по лесно ли човек може да се адаптира в по малкият град има ли работа склонни ли са да наемат имигранти току -що пристигнали
разбрах че в Монреал се чака дълго за курс кофи в квебек така ли е ? Въобще всякаква информация за този град разбира се ако можете да отговорите Предварително благодаря
strs
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Авг 03, 2006 4:30 am
Местоположение: Ville de Québec, Canada
Обратна връзка:

Re: живот в град квебек

Мнение от strs »

Здравей, със семейството ми живеем в гр. Квебек вече близо 2 години и наистина сме доволни от живота тук много по спокойно е от Монреал. Цените на квартирите варират от 550 до 800, а може и по високи цени, но поне нашите познати плащат такива цени. Лесно е да се намери квартира ние живеем в квартал Limoilou и тук има доста БЪЛГАРИ вечер в парка е задължително да срещнеш такива. Работа се намира зависи какво Ви е нивото на езика, но почти всички започват от почистване на хотели и миене на чинии. За францизация така се нарича вече курса не е КОФИ не се чака много зависи в кой период сте дошли. Курсовете са през месеците февруари, май, август и декември ако не се лъжа, но все пак зависи ако има много пристигнали има лист на чакащите и в най- лошия случай се започва след 3 месеца. Тук в Квебек има по малко емигранти от Монреал и затова вероятността да се започне по рано е по- голяма.
Надявам се да съм бил полезен.
Един месец се прибираме в България за почивка, но и там мога да ти отговарям на въпросите.
kapitan
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 2:10 am
Местоположение: Монреал

Re: живот в град квебек

Мнение от kapitan »

strs написа:Здравей, със семейството ми живеем в гр. Квебек вече близо 2 години и наистина сме доволни от живота тук много по спокойно е от Монреал. Цените на квартирите варират от 550 до 800, а може и по високи цени, но поне нашите познати плащат такива цени. Лесно е да се намери квартира ние живеем в квартал Limoilou и тук има доста БЪЛГАРИ вечер в парка е задължително да срещнеш такива. Работа се намира зависи какво Ви е нивото на езика, но почти всички започват от почистване на хотели и миене на чинии. За францизация така се нарича вече курса не е КОФИ не се чака много зависи в кой период сте дошли. Курсовете са през месеците февруари, май, август и декември ако не се лъжа, но все пак зависи ако има много пристигнали има лист на чакащите и в най- лошия случай се започва след 3 месеца. Тук в Квебек има по малко емигранти от Монреал и затова вероятността да се започне по рано е по- голяма.
Надявам се да съм бил полезен.
Един месец се прибираме в България за почивка, но и там мога да ти отговарям на въпросите.
Ами аз живея в Монреал.По това,което е казано по-горе,няма никаква разлика с Монреал като цени,живот,курсове по френски.Ходил съм няколко пъти до град Квебек.Красив град е,но малко разхвърлян и факта,че няма метро не е добре за по-лесно придвижване.
iskra
Мнения: 73
Регистриран на: Вто Апр 12, 2005 10:26 pm

Re: живот в град квебек

Мнение от iskra »

За спокойствието вече се замислям. За няколко години града стана ужасно пренаселен. Трафика започва да ме дразни. Строи се все повече и повече в покрайнините, не навсякъде има транспорт. Задължително трябват коли понякога и 2 в семейството. Да ако се живее в Limoilou където е предимно под наем транспорта не е зле. Но все някога ще поискате да си купите къща (както правят повечето българина на 2-3 тата година) тогава идва голяма чуденка куде да е щото новото е на далече. Да ама и имотите настигнаха цените в Монтреал. Даже наскоро разбрах че цената на едно кондо (апартамент) е като в Торонто. Незнам какво да кажа. Не е както преди няколко години. Аз лично се оглеждам за някое село ама пък и трябва да се работи. Абе не е това което беше. Мисля че в момента навсякъде в Канада е трудно за начало.
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Re: живот в град квебек

Мнение от bttm »

strs написа:Здравей, със семейството ми живеем в гр. Квебек вече близо 2 години и наистина сме доволни от живота тук много по спокойно е от Монреал. Цените на квартирите варират от 550 до 800, а може и по високи цени, но поне нашите познати плащат такива цени. Лесно е да се намери квартира ние живеем в квартал Limoilou и тук има доста БЪЛГАРИ вечер в парка е задължително да срещнеш такива. Работа се намира зависи какво Ви е нивото на езика, но почти всички започват от почистване на хотели и миене на чинии. За францизация така се нарича вече курса не е КОФИ не се чака много зависи в кой период сте дошли. Курсовете са през месеците февруари, май, август и декември ако не се лъжа, но все пак зависи ако има много пристигнали има лист на чакащите и в най- лошия случай се започва след 3 месеца. Тук в Квебек има по малко емигранти от Монреал и затова вероятността да се започне по рано е по- голяма.
Надявам се да съм бил полезен.
Един месец се прибираме в България за почивка, но и там мога да ти отговарям на въпросите.

каква е продължителността на курса по френски и може ли да се работи през това време. при вас как беше? Аз мисля че с парите които дават от курса не можеш да изкараш месеца дори да сте двама. вероятно има начин и да се работи.
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
strs
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Авг 03, 2006 4:30 am
Местоположение: Ville de Québec, Canada
Обратна връзка:

Re: живот в град квебек

Мнение от strs »

Да разбира се може да се работи. Събота и неделя а и вечер. Наистина не са достатъчни тези 115 дол. на седмица.
kapitan
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 2:10 am
Местоположение: Монреал

Re: живот в град квебек

Мнение от kapitan »

Аз искам да попитам как стоят нещата за по-сериозна работа в град Квебек в областа на икономиката,счетоводство,финанси,банки.Знам,че си зависи,но нали все пак е по-малък града от Монреал.Наистина ли,примерно в тези сфери,които изброих,не държат много на двуезичието им,на английския,защото в Монреал държат доста на двата езика и като чели в някои случаи повече на английския и това определено започва да ме дразни!
Не съм дошъл в английска провинция на Канада,а в Квебек,франкофон съм и английския ме дразни,още повече,че има и имигранти,които работят само с английски,дума не знаят на френски и според мене до някъде не е честно.Знам,че тук става въпрос за изисквания на работодателя,ама аман.....Сега да не седнете да ми обяснявате,че Монреал е двуезичен,прекрасно го знам,но това нищо не ми помага.
Замислям се да се преселя в град Квебек,но......
iskra
Мнения: 73
Регистриран на: Вто Апр 12, 2005 10:26 pm

Re: живот в град квебек

Мнение от iskra »

при условие че си в тук в Канада единствения ти начин да ги разбереш тези работи е да търсиш обяви за работа, да идеш до град Квебек за няколко дни да обиколиш набелязани фирми и ще разбереш.

Аз ако съм на твое място бих се свързала и с имиграционните ж града, защото някои фирми даже правят набиране на кадри директно в Монтреал с цел заселване на хората в града.
Публикувай отговор