какво ви в мнението за west island

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
sisi78
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Авг 28, 2009 7:16 am

какво ви в мнението за west island

Мнение от sisi78 »

здравейте,
исках да попитам какво ви е мнението за Уест айланд и по-скоро Киркланд, Бейкансфилд и Поант Клеар. Имаме малко детенце и търсим някое по-спокойно местенце за живеене.
Благодаря на всички предварително :D
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от ablood »

Баровски квартали, скъпи къщи, луксозни МОЛ-ове...
И аз бих си купил една "прогнила барачка" в Киркланд, ама.... :?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от tochica »

бейкънсфилд около ул. шербрук ми се струва като в приказка на андерсен , освен това засега е най-зеления квартал , който съм посетила .
струва ми се и доста скъп , но може би наемите не са толкова високи .
иначе транспорта не е удобен , ако нямате кола , влака не е начесто , а автобуси има , но доста прекачвания ще се правят , най-често във феървю .
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
Аватар
gazara
Мнения: 173
Регистриран на: Сря Авг 10, 2005 6:23 pm
Местоположение: Pierrefonds(montreal)

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от gazara »

Аз имам две деца и съм много доволен от Пиерфонд,само че не всеки му понася да живее спокойно но на 30км от центъра ако това не ви тревожи тук е №1...
http://bgtheatreadventure.weebly.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от IRA »

За спокоен живот т.е ако обичате да си седите вкъщи, става . Транспорта е нарядко и е много туткаво с него. Трябва да работите на west island , иначе са убийствени задръствания по магистралите.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
sisi78
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Авг 28, 2009 7:16 am

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от sisi78 »

ablood написа:Баровски квартали, скъпи къщи, луксозни МОЛ-ове...
И аз бих си купил една "прогнила барачка" в Киркланд, ама.... :?
От все сърце ти пожелавам да си купиш "барачка" там. :D :beer:
sisi78
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Авг 28, 2009 7:16 am

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от sisi78 »

Живяхме в едно малко градче на брега на океана в САЩ и дискотеките, кафетата и т.н не ни липсваха въобще. Беше супер. Това което описвате звучи страхотно. Искаме да сме далеч от шума и лудницата на Монтреал. И нас единствено ни притеснява намирането на работа там. Може ли да се намери работа за строители-дърводелци на West Island или всичко е концентрирано в Монтреал?
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от ablood »

tochica написа:иначе транспорта не е удобен , ако нямате кола , влака не е начесто , а автобуси има , но доста прекачвания ще се правят , най-често във феървю .
IRA написа:Транспорта е нарядко и е много туткаво с него.
Точно в това се крие чистотата и спокойствието на западните части на West Island. С транспорта идват тези, който нямат коли (чернилки, пакистанци...) и класата веднага пада. Големи части от DDO вече са превзети. :cry: .
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
pamelaa
Мнения: 248
Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 8:25 pm

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от pamelaa »

West island е супер ако се и работи там. Иначе деня ви ще отива по магистралите и няма да може да се порадвате на спокойствието. По-добрите райони са южните след Дорвал. Северните са малко по-кофти.
Jim
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 11:12 am
Местоположение: Montreal

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от Jim »

За тези, които могат да си го позволят Уест Айлънд е перфектното място.
Мнението че тук живеят англофоните е малко заблуждаващо - тук живеят наистина големи компактни маси от индийци - които са в болшинство англоговорящи.
Дори и в Къркланд ще срещнете доста черни - расовият профил на западния остров не се различава с нищо от останалите части на острова.


Специално за Дорвал и Лашин - колкото пъти ходя там имам усещането че самолетите прелитат един след друг. Доста са шумни. Другият шум е от 20 магистрала.
За разлика от южната част - откъм северната част е доста по-тихо и спокойно.
reneta
Мнения: 58
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 5:26 pm
Местоположение: Canada

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от reneta »

Jim написа:За тези, които могат да си го позволят Уест Айлънд е перфектното място.
И какво толкова има да си позволяваш в един краен квартал??? Заробваш се, и толкова !!!
Според мен,ако си с малки деца, изобщо не е подходящо да живееш в покрайнините.
И защо изобщо става дума за транспорта, след като било толкова хубаво там ???
arci
Мнения: 257
Регистриран на: Вто Яну 31, 2006 8:44 am
Местоположение: Notre Dame de ile Perrot

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от arci »

Защо пьк да не е подходящо,с малки деца в покрайнините...?!Според теб по добре ли е тези деца да се забият в лудницата на Монреал,да играят отзад в дворчето на блокчето,което е 3 на 3метра,заедно с деца от африканската раса,само заради единственото удоволствие,да ползвам обществения транспорт.И защо пьк да се заробваме..,дали ще плащаш наем в Монреал Норд,или на друго място,мисля,че е все едно и сьщо.Е наема може да е малко по висок,но повечето сме дошли с презумпцията,че идваме за по добьр живот за нас и децата ни,така ,че сме дльжни да следваме мечтите си.
Jim
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 11:12 am
Местоположение: Montreal

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от Jim »

arci написа:....Според теб по добре ли е тези деца да се забият в лудницата на Монреал,да играят отзад в дворчето на блокчето,което е 3 на 3метра,заедно с деца от африканската раса.....
Не сте ли забелязали че тук местните деца рядко или изобщо не излизат да играят на улицата.
Излизат повече децата на имигрантите. Местните деца са много по-заети да обикалят на хокей, библиотеката, басейна, парка, и прочие. Най-много съвременните деца скитосват из интернета...Там пък съвсем не ги знаеш от каква раса са..
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от ablood »

reneta написа:И какво толкова има да си позволяваш в един краен квартал??? Заробваш се, и толкова !!!
Според мен,ако си с малки деца, изобщо не е подходящо да живееш в покрайнините.
И защо изобщо става дума за транспорта, след като било толкова хубаво там ???
Хехехе :lol: Друго си е сред чернилките в някое претрупано апартаментче.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
reneta
Мнения: 58
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 5:26 pm
Местоположение: Canada

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от reneta »

arci написа:Защо пьк да не е подходящо,с малки деца в покрайнините...?!Според теб по добре ли е тези деца да се забият в лудницата на Монреал,да играят отзад в дворчето на блокчето,което е 3 на 3метра,заедно с деца от африканската раса,само заради единственото удоволствие,да ползвам обществения транспорт.И защо пьк да се заробваме..,дали ще плащаш наем в Монреал Норд,или на друго място,мисля,че е все едно и сьщо.Е наема може да е малко по висок,но повечето сме дошли с презумпцията,че идваме за по добьр живот за нас и децата ни,така ,че сме дльжни да следваме мечтите си.
Ами помисли малко,и ще видиш,4е не е подходящо място. Защото вси4ки активитета са в центъра, вси4ки паради за малки и големи, вси4ки развле4ения ,концерти, театри ,фестивали и пр.Е, май обществения транспорт не е единственото развле4ение(ако изоб6то това е развле4ение) Е, и ако не искаш детето ти да расте като на село,сред природата.Да не говорим ако е малко по-голямо, и иска да ходи на разни извънкласни занимания,като някакъв вид спорт, музикален инструмент,театър,кино и пр. Всичко е в града, в така наре4ената от теб "лудница" . И защо да е лудница, защото,когато има някакво събитие, вси4ки са в центъра ли??? И както в покрайнините, така и в централните квартали къщите си имат дворове.А колкото до това, с какви деца си играят децата ни, ако си расист(ка), какво търсиш изобщо тук?
Публикувай отговор