какво ви в мнението за west island

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от Странджата »

Зависи от чорапоносителя , а иначе това е лаф- когато нещо е твърде недостъпно за теб...
Jim
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 11:12 am
Местоположение: Montreal

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от Jim »

Странджата написа:..... с извинение , че коментарът ми е извън темата(ама нали както обикновенно тя си отиде у ряката)
Първоначално зададената тема бе за западния остров. След това започнахме да го сравняваме с другите части на острова, както и със север/юг и да изтъкваме разни предимства и недостатъци.
Пак по естествен начин се появиха хората от другите части за да изразят своето несъгласие с определени моменти от тия сравнения.
Общо взето дискусията се движи в рамките на зададеното , взаимоотношенията са коректни, когато се появи някакво по-екзотично мнение след това се появява лавина от оборващи, по-рядко подкрепящи.

Другото голямо разминаване в тая тема бе относно купуване или наемане. Първоначалният въпрос бе доколкото разбрах за наемане на жилище.
Ние обаче отместихме темата в посока купуване на жилище и оттам тръгнаха доста недоразумения.
Почти никой обаче не си направи труда да обясни на хората, че наемането на една еднофамилна къща на запад излиза около 1000 на месец, като към тая сума трябва да добавите разходи и за отопление и електричество. Със малко в повече би ви излезло ако решите да купите къща, но тогава трябва да сложите и за даунпейминт, други разходи, такси и прочие, така че това едва ли е привлекателно за новопристигащи.

Има вариани да си намерите кондо под наем, но тогава няма да можете да се възползвате от основните предимства на района, ще плащате по-високи транспорни разходи и ще живеете по-изолирано от компактните имигрантски маси на центъра. Последното ще ви лиши от ценен know-how как да оцелеете, но пък едва ли ще загуботе много ако го прескочите.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от ablood »

Jim написа:Почти никой обаче не си направи труда да обясни на хората, че наемането на една еднофамилна къща на запад излиза около 1000 на месец, като към тая сума трябва да добавите разходи и за отопление и електричество.
Ако сметнем колко струват месечно моргиджа, данъците, поддръжката и ремонтите едва ли са много приличните къщи под наем за такава цена. Освен ако не се дават на загуба по време на гурбет, или нещо такова.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от myhata II »

Странджата написа:Сега , с извинение , че коментарът ми е извън темата(ама нали както обикновенно тя си отиде у ряката) и с безприкословното ми съгласие , че всичко Любово е по-по-най , да си кажа - живея на южния бряг , не мирише , градчето е обявявано за две поредни години ,, Градът на щастието,, в Квебек (по показатели от всякакъв род) ски пистите се виждат от къщата ни , дори и вечер , защото работят до 22ч. , на 5мин . от нас има парк с езеро и безплатно кану , училището на детето се намира почти в гората....И Ги Лафльор ни е почти съсед :wink: Човекът полита в Космоса , е кой съсед на баш барото ще се изстрелва натам? Верно , че на нас ни миришат доста чорапите за совалка , ама пък не мирише чак толкова на южния бряг :beer:
Колко ти струва бараката в оная ерия ,ей така сега не ми се рови из нета да проверявам,а и на селце мяса това твое градче,ама като чуем цената ще се разбере колко е "космическо" ! :beer:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от Linko »

Мухата, важното е, че на човека му е гот да е там където е, независимо каква "оценка" ще му дадеш ти или който и да е друг.
И какво значение има "ерията" за да се види колко струва самият човек? Ти, например, и в ерия на милиардери да живееш пак си оставаш муха. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от myhata II »

Линко ,цената на имотите дава оценка за ерията ! :beer:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
gazara
Мнения: 173
Регистриран на: Сря Авг 10, 2005 6:23 pm
Местоположение: Pierrefonds(montreal)

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от gazara »

Почти никой обаче не си направи труда да обясни на хората, че наемането на една еднофамилна къща на запад излиза около 1000 на месец, като към тая сума трябва да добавите разходи и за отопление и електричество. Със малко в повече би ви излезло ако решите да купите къща, но тогава трябва да сложите и за даунпейминт, други разходи, такси и прочие, така че това едва ли е привлекателно за новопристигащи.

Има вариани да си намерите кондо под наем, но тогава няма да можете да се възползвате от основните предимства на района, ще плащате по-високи транспорни разходи и ще живеете по-изолирано от компактните имигрантски маси на центъра. Последното ще ви лиши от ценен know-how как да оцелеете, но пък едва ли ще загуботе много ако го прескочите.
Toва не е вярно!!! Живея в 4 1/2 всичко вкл. в наема за 620$ на 1 мин. от Супер Ц ,5мин. от Адонис
http://bgtheatreadventure.weebly.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от Странджата »

Mуха , успокой се , гледай си именията , ние сме добре :wink:
Jim
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 11:12 am
Местоположение: Montreal

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от Jim »

gazara написа:Toва не е вярно!!! Живея в 4 1/2 всичко вкл. в наема за 620$ на 1 мин. от Супер Ц ,5мин. от Адонис
Това е добър вариан.
Съгласен съм че има кондовци под наем на прилични цени.
Цените на наемите за къщи са по-големи и няма голямо предлагане на такива.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от Linko »

myhata II написа:Линко ,цената на имотите дава оценка за ерията ! :beer:
Така и не каза какво значение има оценката на ерията за оценката ти като човек?
Ти ако имаш качествата и си милиардер няма да има никакво значение в каква ерия живееш. Собственикът на IKEA например не живее в замък, мебелите са му изцяло производство на IKEA и кара старо Volvo. Как мислиш, дали на този милиардер му пука каква оценка ще дадеш на ерията му, на къщата му или на колата му? :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от myhata II »

Да ама комшийте са му бели хора и кой собственник на компания,кой банкер ,кой министър и такива ми ти работи Линко,та демек ,не очаквай в квартал с черни и арабелки ,имотите да са високи,а да си щастлив може и в Столипиново или Факултео ,ама е важно какви са ти вижданията за живота разбиръш ли ?! :beer:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от Странджата »

Муха , ерията е екстра, комшиите са бели хора , семейството ми е щастливо! :) Ако беше по-човек можеше и да се убедиш лично , но уви :?
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от myhata II »

Странджа аз съм човек,никой не иска да те обижда за нищо , говорим за ерии и за цени на имоти ,а това за виждането за покана ли да го приемам !?? :beer:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от Linko »

myhata II написа:Да ама комшийте са му бели хора и кой собственник на компания,кой банкер ,кой министър и такива ми ти работи Линко,та демек ,не очаквай в квартал с черни и арабелки ,имотите да са високи,а да си щастлив може и в Столипиново или Факултео ,ама е важно какви са ти вижданията за живота разбиръш ли ?! :beer:
Муха, не виждаш ли, че втората част на абзаца напълно отрича първата бе, пич? :) След като е важно какви са ми вижданията за живота и щом като мога да се чуствам щастлив във Факултето какво ми навираш твоите цени и ерии, те са важни само за теб. Щото такива са твоите виждания за живота. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от myhata II »

Естественно Линко ,уважавай себе си за да те уважават и околните !! :beer:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Публикувай отговор