какво ви в мнението за west island

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
pamelaa
Мнения: 248
Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 8:25 pm

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от pamelaa »

Jim написа:
pamelaa написа:Истината е, че високо платените специалисти не живеят в квартали тип ил бизар на 2 часа от центъра с 3 рейса и метро.
А каот се говори за уест айлънд аз си представям биикънсфилд и западната част на поинт клер, а не пиерфондс и ДДО
Истината е че високо платените специалисти малко се интересуват от разписанието на рейса и цената на билетчето. А защо реши че такива са в Биконсфилд или в Понтклер не знам. Аз пък твърдя обратното: В Биконсфилд или в Понтклер са предимно евреи, мошеници като Ерл Джонс, богати пенсионери и прочие неработещи.
Работещата част и специалистите са в по-народните квартали като ДДО , Пиерфонд и Къркланд, а и живота е по-спокоен и по-малко самолети прелитат над главата ти.


Е да си дойдем на думата -с какво тия "по- народни квартали" са по-добри от народните квартали на север и юг , че така ги хвалите -туй ми беше въпроса няколко страници напред ама никой не отговори. А се дават примери с къщи за по 10 милиона. Тожа си е жива снобария или казано на БГ "на гол тумбак чифте пищови".
А високоплатените специалисти блъскат здраво, по 12-14 часа на ден, и ги интересува да са близо до работата си, а не да кесиат 2 часа в колата или автобуса в задръстванията (демек хед офиса в даунтауна и менагерската позиция иска къща в Утрамон, Уестмаунт, Платото). То затова и там има къщи в диоапазона 500К - 1000 000 точно за тази прослойка - менажйери, лекари, адвокати ипрочее добре печелещи.
Последно промяна от pamelaa на Пет Сеп 11, 2009 2:38 pm, променено общо 1 път.
pamelaa
Мнения: 248
Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 8:25 pm

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от pamelaa »

Lub0 написа:Истината е, че високо платените специалисти могат да си избират къде да живеят, за разлика от такива, за които гроздето е кисело и могат само да си мечтаят да живеят дори и на Южният Бряг :-)
Така е -от Овча купел по хубаво нема.
"Високоплатените" специалисти с ограничен бюджет си избират място подходящо за кесията и манталитета им.
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от THC »

IvHaydu написа:
THC написа:
IvHaydu написа:
А пък от Митко не очаквах за мизерниците от изток (освен ако няма предвид варненци, те нали са от изток :))...
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

в бг пък хайду ситуацията е обратна.

То в БГ, Мите, вече и в София софиянците са малцинство, и във Варна варненците са малцинство...
Наприиждали са селяни, и то не селяни в георгафския смисъл на думата (които аз уважавам, защото живота на село е по-труден от градския, а пък и са определено по-земни и добри хора), а селяни ПО ДУША, което е страшно...

:beer:
същото важи и за Мотреал Ванка, то не е спора къде е хубаво.
всеки опитва да убеди себе си, че не е сбъркал :lol:
рядко има индивиди, които дори и да могат да си го позволят, биха се изтягали под палмата с коктейл в ръка.
хората по рождение имат таралеж в гащите
Пари на заем - само взимаме.

http://www.thc-ministry.net/untoldstory/#INDEX
Jim
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 11:12 am
Местоположение: Montreal

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от Jim »

pamelaa написа: Е да си дойдем на думата -с какво тия "по- народни квартали" са по-добри от народните квартали на север и юг , че така ги хвалите -туй ми беше въпроса няколко страници напред ама никой не отговори. А се дават примери с къщи за по 10 милиона. Тожа си е жива снобария или казано на БГ "на гол тумбак чифте пищови".
А високоплатените специалисти блъскат здраво, по 12-14 часа на ден и ги интересува да са близо до работата си, а не да кесиат 2 часа в колата или автобуса в задръстванията (демек хед офиса в даунтауна и менагерската позиция иска къща в Утрамон, Уестмаунт, Платото). То затова и там има къщи в диоапазона 500К - 1000 000 точно за тази прослойка - менажйери, лекари, адвокати ипрочее добре печелещи.

Ще се пробвам да ти отговоря:
-Защо е по-добре на запад, отколкото на север, юг или изток, или пък центъра? В сравнение със север и юг - спестяваш минаването на мостовете. В сравнение с центъра - вече имаше коментари за и против. Сравнение с изтока не мога да правя, щото малко съм ходил натам.

- Относно снобарията - да, така е. Всички ние малко или много сме сноби, защото колцина са тези с буржоазно, аристократическо или интелектуалско потекло. За съжаление повече са антиснобите - тоест хора отнасящи се с пренебрежение към добрите нрави, порядки, маниери. Ще си спестя използването на по-точен термин...
А високоплатените специалисти блъскат здраво, по 12-14 часа на ден и ги интересува да са близо до работата си, а не да кесиат 2 часа в колата или автобуса в задръстванията (демек хед офиса в даунтауна и менагерската позиция иска къща в Утрамон, Уестмаунт, Платото).
- А с това последното почти ме разсмя. Тук си противоречиш много. Високоплатените специалисти затова са много високо платени, защото взимат много пари за час. И няма нужда да работят по 14 часа на ден, а са им достатъчни и по 30-35 на седмица.
А и едва ли някой работодател ще се навие да плаща толкова много часове + овъртайм за скъпоструващи специалисти. Точно обратното. Световната тенденция е много от работата да се върши от къщи, по телефона, по интернет, през Блакбери-то.


Държавата също облага доходите с голям данък и няма смисъл да се прескача определено ниво, където данъчната ножица се разтваря прекалено и всички останали социални придобивки секват.

Ето и отговор на въпроса ти защо именно западния остров: за да може през многото ти свободно време на високо-платен специалист - да си косиш ливадата, да си ринеш снега, да си преглеждаш покрива, да садиш цветя и прочие аристократически наслаждения.
Последно промяна от Jim на Пет Сеп 11, 2009 2:44 pm, променено общо 1 път.
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от THC »

аз съм висок специалист(макар и да съм нисък на ръст) ма прости работодатели майка му и мечка - няма кой да ме оцени да ми дадена високата заплата ще си купя две къщи една на изток и една на запад да видим кво ще кажете тогаз а?
Пари на заем - само взимаме.

http://www.thc-ministry.net/untoldstory/#INDEX
cameron
Мнения: 31
Регистриран на: Чет Юли 08, 2004 10:44 pm
Местоположение: Montreal

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от cameron »

pamelaa написа: Е да си дойдем на думата -с какво тия "по- народни квартали" са по-добри от народните квартали на север и юг , че така ги хвалите -туй ми беше въпроса няколко страници напред ама никой не отговори. А се дават примери с къщи за по 10 милиона. Тожа си е жива снобария или казано на БГ "на гол тумбак чифте пищови".
А високоплатените специалисти блъскат здраво, по 12-14 часа на ден и ги интересува да са близо до работата си, а не да кесиат 2 часа в колата или автобуса в задръстванията (демек хед офиса в даунтауна и менагерската позиция иска къща в Утрамон, Уестмаунт, Платото). То затова и там има къщи в диоапазона 500К - 1000 000 точно за тази прослойка - менажйери, лекари, адвокати ипрочее добре печелещи.

Е да де да си дойдем на думата
sisi78 написа:здравейте,
исках да попитам какво ви е мнението за Уест айланд и по-скоро Киркланд, Бейкансфилд и Поант Клеар. Имаме малко детенце и търсим някое по-спокойно местенце за живеене.
Благодаря на всички предварително :D
Аз съм доволна от Уест айланд, много подходящо място за малки деца, говори се и английски. Там където живея няма концентрация нито по етнически, нито професионален или социален признак, макар че познавам много българи които са предпочели да живеят тук. За (мое) щастие Уест айланд е достатъчно голям за да ни побере тук без да си пречим както се случва във този форум.

Памела, много грубо ...
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от speedy »

Значи мен никак не ме интересуват спорове Западен остров срещу Южния бряг (или Източна Мисисага срещу Северен Йорк, както и Дарданелите срещу Босфора).

Обаче следното твърдение направо ме покърти:
Jim написа:Държавата също облага доходите с голям данък и няма смисъл да се прескача определено ниво, където данъчната ножица се разтваря прекалено и всички останали социални придобивки секват.
Това да не са ти го казали като си искал по-висока заплата?
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
pamelaa
Мнения: 248
Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 8:25 pm

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от pamelaa »

cameron написа:
pamelaa написа: Е да си дойдем на думата -с какво тия "по- народни квартали" са по-добри от народните квартали на север и юг , че така ги хвалите -туй ми беше въпроса няколко страници напред ама никой не отговори. А се дават примери с къщи за по 10 милиона. Тожа си е жива снобария или казано на БГ "на гол тумбак чифте пищови".
А високоплатените специалисти блъскат здраво, по 12-14 часа на ден и ги интересува да са близо до работата си, а не да кесиат 2 часа в колата или автобуса в задръстванията (демек хед офиса в даунтауна и менагерската позиция иска къща в Утрамон, Уестмаунт, Платото). То затова и там има къщи в диоапазона 500К - 1000 000 точно за тази прослойка - менажйери, лекари, адвокати ипрочее добре печелещи.

Е да де да си дойдем на думата
sisi78 написа:здравейте,
исках да попитам какво ви е мнението за Уест айланд и по-скоро Киркланд, Бейкансфилд и Поант Клеар. Имаме малко детенце и търсим някое по-спокойно местенце за живеене.
Благодаря на всички предварително :D
Аз съм доволна от Уест айланд, много подходящо място за малки деца, говори се и английски. Там където живея няма концентрация нито по етнически, нито професионален или социален признак, макар че познавам много българи които са предпочели да живеят тук. За (мое) щастие Уест айланд е достатъчно голям за да ни побере тук без да си пречим както се случва във този форум.

Памела, много грубо ...
Какво грубо виждаш в това да попитам с какво "по- народни квартали" на запад са по-добри от народните квартали на север и юг от Монтреал ??? някъе по средата на отдавна отплесналата се тема?
Аз живея в Сен Юбер -на юг - и мога да кажа същото което и ти си написала с разлика , че се говори френски.
pamelaa
Мнения: 248
Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 8:25 pm

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от pamelaa »

THC написа:аз съм висок специалист(макар и да съм нисък на ръст) ма прости работодатели майка му и мечка - няма кой да ме оцени да ми дадена високата заплата ще си купя две къщи една на изток и една на запад да видим кво ще кажете тогаз а?
Вземи си по средата ;) пък ходи през уикенда на север или юг.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от Lub0 »

Памела, пътя до центъра и от Уест Айлънд и то Лавал и от Южният бряг си е към един час, къде ги виждаш тези 2 часа? Това да имаш къща в уест айлънд не е като да си купиш кола на старо с чековете от кредитните карти, така че айде да не си говорим за голи тумбаци...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
pamelaa
Мнения: 248
Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 8:25 pm

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от pamelaa »

Абе най-важното е да имаш милионерско имение наблизо - дава стил ;) Нищо , че не си от тях :)
А от ил бизар до центъра си е 2 дена път с камили както и да го въртиш.

Важното е това, което имаш да ти приляга, а не да те прави смешен. Така и с дрехите, и с колите, и с къщите.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от Lub0 »

Уест Айлънда може само да го сънуваш... по-добре събирай чековете, може да ти стигнат след 2-3 години за трейлър в Сеинт Юбер, може да ти прилегне на колата...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Jim
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 11:12 am
Местоположение: Montreal

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от Jim »

pamelaa написа:Абе най-важното е да имаш милионерско имение наблизо - дава стил ;) Нищо , че не си от тях :)
А от ил бизар до центъра си е 2 дена път с камили както и да го въртиш.
Да, наистина е така. И не е само това. Близостта до скъпи имения дава някаква измамна сигурност че един ден твоят район няма да се превърне на гето от типа на Монреал Норд.

Забелязвам обаче че милионерските имения по западния остров се повече минават в ръцете на ливанци, китайци, тук таме италианци и гърци.
Jim
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 11:12 am
Местоположение: Montreal

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от Jim »

Lub0 написа:Уест Айлънда може само да го сънуваш... по-добре събирай чековете, може да ти стигнат след 2-3 години за трейлър в Сеинт Юбер, може да ти прилегне на колата...
Аз по-скоро бих похвалил и насърчил желаещите да дойдат в западната част на острова.
Много хора си мислят че тук цените са недостъпни. Обаче за някой може да окаже че тук животът може да излезе по-евтин отколкото на южния бряг, центъра или другаде. Всичко зависи от това как си подредите и организирате нещата.
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от Преуспял »

Jim написа:
А с това последното почти ме разсмя. Тук си противоречиш много. Високоплатените специалисти затова са много високо платени, защото взимат много пари за час. И няма нужда да работят по 14 часа на ден, а са им достатъчни и по 30-35 на седмица.
А ти ме разсмя мене. Ти си нямаш и хабер.

В професиите, които pamelaa изброи, 50-60, а понякога и повече работни часа на седмица са нормата.

А онова за данъците беше просто бисер :lol: :lol: :lol:
Публикувай отговор