какво ви в мнението за west island

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от survivor »

ablood написа:И не забелязваш никаква разлика между сградите в близост до метро Édouard-Montpetit и тези навътре в квартала?
Какво значи навътре бе, човек? Ще взема скоро пак да се разходя из най-хубавата част на Утрамон (тази до метро Едуард-.Монпети), ама при всички случаи става въпрос за минути ходене от метрото. Както и от Вила Мария към горен Уестмаунт, а, днес минах и край съседния на бедняшките КДН и Паркс Екс Монт-Роаял. За Платото пък да не говорим - 3 спирки на метрото минават през него (защото в Уестмаунт са само две). Какъв ти труден достъп, какви пет лева :) Няколко минути и си там. Фактът е че истински богатите хора в Монреал могат да си позволят да живеят хем в прекрасно устроени квартали, хем да са в центъра. И не само че могат да си го позволят, но и успешно го правят.
Последно промяна от survivor на Пет Сеп 11, 2009 2:03 am, променено общо 1 път.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от survivor »

Lub0 написа:
survivor написа:Мен най-много ме потриса възможността да живея в квартал плътно заселен с табарнашки ред нек.
Сега ме мързи, но и за това ще извадим статистика на колко хора в споменатите квартали майчиният им език е френски да видим колко са табарначетата :-)
А, няма нужда да ме убеждаваш, знам какъв е етническият състав (включително че и имигранти или деца на имигранти има много) и затова ми харесва там. Както и в Бросар :D
pamelaa
Мнения: 248
Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 8:25 pm

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от pamelaa »

В Гранд монтреал "квартал плътно заселен с табарнашки ред нек" отдавна няма за хубаво или лошо. Изключвам източните репантинита и т.н. не за друго ами понеже не съм ходила. Моге да се говори за хубави и лоши квартали, за квартали с преобладаващо арабско, еврейско, индииско, руско и каквото се сетите население. Аз лично харесвам смесените без подчертано етническо присъствие. Смешно е , че никой от тези които възхваляват уест аилънд не са в хубавите квартали там, ами около :)
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от Lub0 »

krimon написа:
Lub0 написа:
survivor написа:И още нещо - Любо, мисля че бъркаш къде се намира Терребонне. Това предградие е на север от Лавал и е всичко друго, но не и Уест Айлънд (за класациите на училищата говоря). За мен Лашин също не е в Уест Айлънд, поне културно.
Значи Любо нищо не бърка, Теребоне не го знае къде се намира и не иска и да знае... ако изключим Лашин, пак остава едно училище - Шарлеман в Уест Айлънд срещи нула в Лавал и пак нула на Южният бряг...

В Лашин училището не е частно, а публично.

Шарлеман - това е колежът, който беше изключен от класацията след като се откри, че директора собственоръчно е увеличил с едно ниво оценките на всички завършващи ученици на държавните изпити по математика :shock:

Южният бряг има три колежа, които всяка година са сред първите 10 - в Ла Прери, Сент Ламберт и Сент Илер.
Значи класацията е и за публични и за частни, да се види, кои са най-добрите...
За Шарлеман, далеч не е изключен от класациите, просто са преизчислили резултатите и това е станало преди години...

Аз лично като гледам класацията, нещо не ги виждам тези от южният бряг всред първите 10 за миналата година например...

Сент Ламберт 14то място, Ла Прери 15то и Монт Саинт Хилер на 16то място

Ето класацията, за който му е интересно, там има и за другите првинции...

http://www.fraserinstitute.org/commerce ... 08COMP.pdf
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Jim
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 11:12 am
Местоположение: Montreal

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от Jim »

pamelaa написа:.... Смешно е , че никой от тези които възхваляват уест аилънд не са в хубавите квартали там, ами около :)
Първо - не става ясно кои са тези хубавите...
Второ - за тези хубавите - видяла ли си колко са общинските и училищните такси и дали не е по-изгодно да си плащаш някъде наем вместо да плащаш 3 пъти повече за такси само, да не говорим за моргидж и др.
Трето- нали трябва да има обслужващ персонал за тия хубавите...

По важното обаче е че има доста хубави места на Запад и човек може да си намери каквото желае според джоба си , заплатата и претенциите.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от Lub0 »

Mr.Gecko написа:Любо само за инфо- не гледай само какво се продава а погледни и това което не се продава на колко е оценено.Ако се огледаш за Уест Маунт и Утрамонт ще се изненадаш че най - скъпо оценените къщи са там,и ще добавим за разкош Хамстед.
Ами дай някой линк да видим...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от Lub0 »

pamelaa написа:Смешно е , че никой от тези които възхваляват уест аилънд не са в хубавите квартали там, ами около :)
Още по-смешното е, че всъшност има доста хора, които живеят точно там :-)
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
pamelaa
Мнения: 248
Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 8:25 pm

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от pamelaa »

ил бизард ( ако нямаш имение на 10-20 декара разбира се ) е далеч от хубав квартал за живеене на хора, които ходят на работа, а не са рентиери. Не случайно е и по-евтино. Има например къщи с по 4 спални на един етаж за около 300 К, каквито нито на Лавал, нито на Южния бряг може да купиш за тази цена. Очевидно е, че малкото мостче за връзка със сушата е проблем за средния купувач. Тези с именията са друга работа. Тя и Селин Дион си има островче, ама ...
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от Lub0 »

pamelaa написа:ил бизард ( ако нямаш имение на 10-20 декара разбира се ) е далеч от хубав квартал за живеене на хора, които ходят на работа, а не са рентиери. Не случайно е и по-евтино. Има например къщи с по 4 спални на един етаж за около 300 К, каквито нито на Лавал, нито на Южния бряг може да купиш за тази цена. Очевидно е, че малкото мостче за връзка със сушата е проблем за средния купувач. Тези с именията са друга работа. Тя и Селин Дион си има островче, ама ...
Ако някога беше ходила до това островче в час пик, щеше да видиш, че няма никакъв проблем с моста... също забелязали ли сте че на целият остров има само един светофар? Направо е невероятно за квартал от 15 хиляди души в милионен град... За цените на имотите там, вече публикувахме статистиките и ги сравнихме с Лавал и Южният Бряг, като резултатът е 2 за Ил Бизар срещу нула за Лавал и пак нула за Южният бряг :-)
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
pamelaa
Мнения: 248
Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 8:25 pm

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от pamelaa »

Истината е, че високо платените специалисти не живеят в квартали тип ил бизар на 2 часа от центъра с 3 рейса и метро.
А каот се говори за уест айлънд аз си представям биикънсфилд и западната част на поинт клер, а не пиерфондс и ДДО
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от Lub0 »

Истината е, че високо платените специалисти могат да си избират къде да живеят, за разлика от такива, за които гроздето е кисело и могат само да си мечтаят да живеят дори и на Южният Бряг :-)
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от THC »

IvHaydu написа:
А пък от Митко не очаквах за мизерниците от изток (освен ако няма предвид варненци, те нали са от изток :))...
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

в бг пък хайду ситуацията е обратна.

тая дискусия ми напомня на една книжка от анатол франс за свети н'ам-кой-си,дето отишъл да евангелизира пингвините.
там в началото обясняваше как еди коя си държава мрази най-много тая съседната и съседите са винаги мизерници.
а в самата държава град еди кой си мрази съседния град, щото там гражданите са мизерници
а в сами град, квартал еди-кой-си мрази най-много съседния, а в самия квартал и т.н. :lol: :lol:
Пари на заем - само взимаме.

http://www.thc-ministry.net/untoldstory/#INDEX
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от iliana »

THC написа:
IvHaydu написа:
А пък от Митко не очаквах за мизерниците от изток (освен ако няма предвид варненци, те нали са от изток :))...
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

в бг пък хайду ситуацията е обратна.

тая дискусия ми напомня на една книжка от анатол франс за свети н'ам-кой-си,дето отишъл да евангелизира пингвините.
там в началото обясняваше как еди коя си държава мрази най-много тая съседната и съседите са винаги мизерници.
а в самата държава град еди кой си мрази съседния град, щото там гражданите са мизерници
а в сами град, квартал еди-кой-си мрази най-много съседния, а в самия квартал и т.н. :lol: :lol:
Бре тоз анатол франс, да не би да е живял в България :?:
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от IvHaydu »

THC написа:
IvHaydu написа:
А пък от Митко не очаквах за мизерниците от изток (освен ако няма предвид варненци, те нали са от изток :))...
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

в бг пък хайду ситуацията е обратна.

То в БГ, Мите, вече и в София софиянците са малцинство, и във Варна варненците са малцинство...
Наприиждали са селяни, и то не селяни в георгафския смисъл на думата (които аз уважавам, защото живота на село е по-труден от градския, а пък и са определено по-земни и добри хора), а селяни ПО ДУША, което е страшно...
Новобългарите, богати и нагли, тъпи и агресивни, пример за подражание сред по-голямата част от децата...
Не знам за вас, ама за мен това е толкова чуждо и противно, че просто не знам.
А тук, всяко място си има своя чар, въпроса е той да съвпада с твоето светоусещане... Ако не - ами местим се, човек не е дърво, а пък и се намира нещо само ако се търси (освен в редките случаи, когато нещото те намери теб :)).
:beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Jim
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 11:12 am
Местоположение: Montreal

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от Jim »

pamelaa написа:Истината е, че високо платените специалисти не живеят в квартали тип ил бизар на 2 часа от центъра с 3 рейса и метро.
А каот се говори за уест айлънд аз си представям биикънсфилд и западната част на поинт клер, а не пиерфондс и ДДО
Истината е че високо платените специалисти малко се интересуват от разписанието на рейса и цената на билетчето. А защо реши че такива са в Биконсфилд или в Понтклер не знам. Аз пък твърдя обратното: В Биконсфилд или в Понтклер са предимно евреи, мошеници като Ерл Джонс, богати пенсионери и прочие неработещи.
Работещата част и специалистите са в по-народните квартали като ДДО , Пиерфонд и Къркланд, а и живота е по-спокоен и по-малко самолети прелитат над главата ти.
Публикувай отговор