какво ви в мнението за west island

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Jim
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 11:12 am
Местоположение: Montreal

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от Jim »

Напоследък се набюдава засилен интерес към западните предградия от страна на имигранти-сноби с расистки възгледи.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от ablood »

survivor написа:За мен е смехотворно това че колкото по-неудобен е публичният транспорт, толкова по-трудно ще бъде на бедняците да стигат до там.
Ами смей се! :lol: Виж какви хора живеят около метростанциите и през какви жилищни квартали минават множество автобусни линии. После отиди в някой изолиран квартал, където минват 2 автобуса на час, огледай колите, къщите и чистотата на местните... и пак се посмей! :lol:
Снобарията е кофти, когато е прекалена, когато е нескопосана и когато очевидно човекът не може да си позволи това с което се фука. Иначе овладяната снобария си е доста полезна движеща сила в живота, караща хората да се трудят по-здраво, да се развиват, да бележат напредък...

Нали се сещате кое е обратното на снобарията? Циганията и мърлявщината. Е, аз предпочитам да изтърпя надувките на съседа, лъскащ новото си чудовище на излизания си драйвуей, или пък наточената фръцла от другата страна. Още повече за снобите е немислимо да са шумни, или крадливи.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от survivor »

Ами че точно до Уестмаунт можеш да си отидеш с метро или с рейс от най-редовните. Или до Хампстед - метро Вила Мария и 10 минути с автобус ако не ти се ходи пеша. Или пък Утрамон, особено най-баровската част, до метро Едуард-Монпетит. Горките, много са го закъсали :o
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от ablood »

И не забелязваш никаква разлика между сградите в близост до метро Édouard-Montpetit и тези навътре в квартала?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от Lub0 »

survivor написа:
Lub0 написа:Я да видим сега и за цените на къщите :-)
Отваряме http://www.mls.ca и търсим около Монтреал за къщи с цени над 7.5 милиона и намираме 3 в Монтреал (най-съпата е 7 875 000) и 5 в уест айлънд, като най-скъпата е 15 милиона :-)
Само да попитам - Хамстед, Кот Сейнт-Люк, Монт-Роаял, Утрамон, Уестмаунт, Платото - за центъра ли ги броите или за Уест Айлънд?
Ами броиме ги за Монтреал (точно там са тези три къщи), защото ако и тях ги махнем, нищо няма да остане.... Няма какво да спорим, най-скъпите имоти в целият "Голям Монтреал" са на уест айлънд - определено пазарът си е казъл думата...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от Lub0 »

survivor написа:Мен най-много ме потриса възможността да живея в квартал плътно заселен с табарнашки ред нек.
Сега ме мързи, но и за това ще извадим статистика на колко хора в споменатите квартали майчиният им език е френски да видим колко са табарначетата :-)
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от Lub0 »

survivor написа:И още нещо - Любо, мисля че бъркаш къде се намира Терребонне. Това предградие е на север от Лавал и е всичко друго, но не и Уест Айлънд (за класациите на училищата говоря). За мен Лашин също не е в Уест Айлънд, поне културно.
Значи Любо нищо не бърка, Теребоне не го знае къде се намира и не иска и да знае... ако изключим Лашин, пак остава едно училище - Шарлеман в Уест Айлънд срещи нула в Лавал и пак нула на Южният бряг...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от THC »

Jim написа:Напоследък се набюдава засилен интерес към западните предградия от страна на имигранти-сноби с расистки възгледи.
...и злостни атаки към успелите да се наместят в уест айлънд от мизерниците на изток :lol: :lol: :lol:
Пари на заем - само взимаме.

http://www.thc-ministry.net/untoldstory/#INDEX
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от ablood »

THC написа:
Jim написа:Напоследък се набюдава засилен интерес към западните предградия от страна на имигранти-сноби с расистки възгледи.
...и злостни атаки към успелите да се наместят в уест айлънд от мизерниците на изток :lol: :lol: :lol:
Това беше доста директно. :roll:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от IvHaydu »


Шъ мъ прощавате, значи, ама сега пък с местожителството ли ще се хвалите бре, хорица?
Ей, то българина като се надуе, че си е купил къща, особено пък като е в западната част, направо вече не може да се говори с него...
Пази Боже, сляпо да прогледне!
А пък от Митко не очаквах за мизерниците от изток (освен ако няма предвид варненци, те нали са от изток :))...
Хайде, пък да запомните, че е важно КАКЪВ е човека, а не КОЛКО взима или КЪДЕ живее.
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от iliana »

IvHaydu написа:
Хайде, пък да запомните, че е важно КАКЪВ е човека, а не КОЛКО взима или КЪДЕ живее.
Ив, :beer: :beer: :beer:
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от ablood »

iliana написа:
IvHaydu написа:Хайде, пък да запомните, че е важно КАКЪВ е човека, а не КОЛКО взима или КЪДЕ живее.
Ив, :beer: :beer: :beer:
Помните ли филма "Лъжльото" с Джим Кери? Там момченцето му каза:
"...ама тате, учителката казва, че вътрешната красота е наистина важна!"
"Да бе, да. Всички грозници така казват." :lol:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от krimon »

Lub0 написа:
survivor написа:И още нещо - Любо, мисля че бъркаш къде се намира Терребонне. Това предградие е на север от Лавал и е всичко друго, но не и Уест Айлънд (за класациите на училищата говоря). За мен Лашин също не е в Уест Айлънд, поне културно.
Значи Любо нищо не бърка, Теребоне не го знае къде се намира и не иска и да знае... ако изключим Лашин, пак остава едно училище - Шарлеман в Уест Айлънд срещи нула в Лавал и пак нула на Южният бряг...

В Лашин училището не е частно, а публично.

Шарлеман - това е колежът, който беше изключен от класацията след като се откри, че директора собственоръчно е увеличил с едно ниво оценките на всички завършващи ученици на държавните изпити по математика :shock:

Южният бряг има три колежа, които всяка година са сред първите 10 - в Ла Прери, Сент Ламберт и Сент Илер.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Jim
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 11:12 am
Местоположение: Montreal

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от Jim »

Все пак, нека се абстрахираме от спекулациите.
Западната част на острова е много прилично място за живеене, предлага доста възможности за трудова реализация, модерни съвремени училища, живот в мултинационална култура, много зеленина и пространство и удобни транспортни връзки.
В западната част никога няма да ви се наложи да си търсите свободно място за паркиране - улиците са широки и просторни и почти всеки си има собствен драйвуей.
Тикети за неправилно паркиране са изключение. Обществените паркинзи са безплатни.
Разликата с източната част е невероятна. Разбира се живота на изток си има своите прелести и всеки има право на мнение и свободен избор.
Mr.Gecko
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Апр 18, 2006 7:14 pm
Местоположение: Montreal

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от Mr.Gecko »

Само не разбрах едно като се говори за запада и изтока къде се намеси човека от Лавал.
А бе пич ти си неуморим.Надминаваш енциклопедия БРИТАНИКА.
Любо само за инфо- не гледай само какво се продава а погледни и това което не се продава на колко е оценено.Ако се огледаш за Уест Маунт и Утрамонт ще се изненадаш че най - скъпо оценените къщи са там,и ще добавим за разкош Хамстед.
Иначе на кой къде му харесва и покрива неговите потребности и се чуства добре( да не забравяме и възможноста да се плаща това удоволствие) е най - хубавото място.
Всеки си харесва мястото където живее ( а и да не си го харесва да не забравяме че сме булгарчета нема си признаем че сме се преебали) :D
Ако искаш приятел вземи си куче!
Публикувай отговор