какво ви в мнението за west island

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
pamelaa
Мнения: 248
Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 8:25 pm

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от pamelaa »

Пиерфондс и Лашин не са от добрите квартали на west island. Да не кажем също, че там където са двете училища не е добър нейбърхуд. Ако си на 1 час път от тези училища какво те грее че си на west island. Влак има само в южната част и е крайно нередовен. Другата линиа - Пиерфондс -гарите са в края -ако си в западната част на квартала си е сигурно за 45 мин с автобуса до гарата. Ил бизар - страшно откъснат. Прекрасно за живеене ако не ходиш в някой офис в даунтаун. Не виждам какво повече има от южния и северния бряг. Може би по-готин нейбърхуд ??? Ако някой е живял на тези места и има база за сравнение може да сподели. Ще е полезно.
edin_potrebitel
Мнения: 103
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 6:48 pm
Местоположение: Montreal

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от edin_potrebitel »

krimon написа:
pamelaa написа:
Lub0 написа:За училищата, 2 от топ 10 в Кебек са тук, а останлите 5 напълно достъпни с влака...

Същото може да се каже за Южния бряг и за Лавал. Тогава какво е рпедимството да живееш в Пиерфондс например, а не в Бросар или аналога му Шомедей ;)
фактите говорят сами

Изображение

Аз тук никъде не виждам уест айлънд..... :roll:
Zahova
Мнения: 51
Регистриран на: Нед Окт 19, 2003 8:39 am

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от Zahova »

Не разбрах от коя година е класацията , която даваш, защото тя се променя всяка година. Тази е за 2006

Classement des écoles
1 1 Montréal Collège Jean-de-Brébeuf Montréal Secteur privé francophone 10,0
1 1 Montréal Collège Jean-Eudes Montréal Secteur privé francophone 10,0 10,0
1 nd Montréal Herzliah High School - Snowdon Montréal Secteur privé anglophone 10,0 nd
4 4 Montérégie Collège Jean de la Mennais La Prairie Secteur privé francophone 9,9 9,9
4 17 Montréal Collège Sainte-Anne de Lachine Montréal Secteur privé francophone 9,9 9,5
6 1 Montréal Collège Régina Assumpta Montréal Secteur privé francophone 9,8 10,0
6 12 Montréal Villa Sainte-Marcelline Westmount Secteur privé francophone 9,8 9,6
8 6 Montérégie École d’éducation internationale McMasterville Secteur public francophone 9,7 9,8
8 12 Outaouais Collège Saint-Alexandre Gatineau Secteur privé francophone 9,7 9,6
10 4 Montréal Pensionnat du Saint-Nom-de-Marie Montréal Secteur privé francophone 9,6 9,9
10 6 Montréal Collège Notre-Dame du Sacré-Coeur Montréal Secteur privé francophone 9,6 9,8
10 6 Lanaudière Collège Saint-Sacrement Terrebonne Secteur privé francophone 9,6 9,8
10 11 Montérégie Collège Saint-Hilaire Mont-Saint-Hilaire Secteur privé francophone 9,6 9,7
10 12 Laval École d’éducation internationale de Laval Laval Secteur public francophone 9,6 9,6
10 12 Montréal École internationale de Montréal (secondaire) Westmount Secteur public francophone 9,6 9,6
10 17 Montréal Collège Saint-Louis Montréal Secteur public francophone 9,6 9,5
10 21 Montérégie Collège Durocher Saint-Lambert
(pavillon Durocher) Saint-Lambert Secteur privé francophone 9,6 9,4
10 21 Montréal Selwyn House School (Campus 2) Westmount Secteur privé anglophone 9,6 9,4
10 30 Outaouais Collège Saint-Joseph de Hull Gatineau Secteur privé francophone 9,6 9

А това е за 2008:
RANG NOM DE L'ÉTABLISSEMENT VILLE COTE GLOBALE
1 Coll. Jean-de-Brébeuf Montréal 10
1 Coll. Jean-Eudes Montréal 10
1 Coll. Régina Assumpta Montréal 10
1 Coll. Notre-Dame du Sacré-Coeur Montréal 10
1 Coll. Saint-Sacrement Terrebonne 10
1 Miss Edgar's & Miss Cramp's Sc. Westmount 10
1 Coll. Charlemagne Montréal 10
1 Coll. Sainte-Anne de Lachine Montréal 10
1 Coll. Saint-Joseph de Hull Gatineau 10
10 Pensionnat du Saint-Nom-de-Marie Montréal 9,9
10 Coll. Saint-Alexandre Gatineau 9,9
10 Coll. Durocher Saint-Lambert (Durocher) Saint-Lambert 9,9


Малко по-различно е...Coll. Jean-de-Brébeuf е на първо място от доста време вече....
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от krimon »

eстествено, че давам за 2008 - аз съм винаги в крак с новостите 8) :lol:
колеж Бребьоф е само за момчета!

http://www.iedm.org/main/portraits_fr.php
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от ablood »

Xpucu написа:...вече 2 години сме в west island.... С влака си за 25 мин. в центъра с кола 30, ако няма трафик, с трафик - 40 мин.
?!? :shock:
Явно имаме различия в разбирането за трафик.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от Lub0 »

edin_potrebitel написа:
krimon написа: фактите говорят сами

Изображение

Аз тук никъде не виждам уест айлънд..... :roll:
Ами провери къде се намират и ще видиш...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от Lub0 »

pamelaa написа:Пиерфондс и Лашин не са от добрите квартали на west island. Да не кажем също, че там където са двете училища не е добър нейбърхуд. Ако си на 1 час път от тези училища какво те грее че си на west island. Влак има само в южната част и е крайно нередовен. Другата линиа - Пиерфондс -гарите са в края -ако си в западната част на квартала си е сигурно за 45 мин с автобуса до гарата. Ил бизар - страшно откъснат. Прекрасно за живеене ако не ходиш в някой офис в даунтаун. Не виждам какво повече има от южния и северния бряг. Може би по-готин нейбърхуд ??? Ако някой е живял на тези места и има база за сравнение може да сподели. Ще е полезно.
За щастие не съм живял на южният бряг :-)
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Потребител
Мнения: 119
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 4:43 pm
Местоположение: Канада, а след следващия референдум - в Свободен Квебек

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от Потребител »

Lub0 написа:...

За щастие не съм живял на южният бряг :-)
Не си се изразил добре. Трябваше да напишеш "За щастие на южния бряг, аз не съм живял там:-)
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от Lub0 »

Потребител написа:
Lub0 написа:...

За щастие не съм живял на южният бряг :-)
Не си се изразил добре. Трябваше да напишеш "За щастие на южния бряг, аз не съм живял там:-)
Много добре съм се изразил даже, южният бряг може да го помиришеш още като минеш някой от мостовете...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от THC »

ний с ренито сме в хем спокоен квартал, хем на центъра, а къщата ни струва $ 6'999'999.99 затва и филтъра на Любо я изтърва.
щот съм женен за нея и квартала ни е Уестмаунт.
данъците са над $1500 на месец, ма кво ми пука - нали съм баро.
а ренито(жената) е мноо секси 1'80 - 90-60-90 (и то само в главата)
кат минава по центъра сичко живо криви шии след нея.
пък аз се надувам и свалям гюрука на ферарито :lol: :lol:
Пари на заем - само взимаме.

http://www.thc-ministry.net/untoldstory/#INDEX
reneta
Мнения: 58
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 5:26 pm
Местоположение: Canada

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от reneta »

:lol: :lol: :lol:
:beer: :beer: :beer:
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от survivor »

Lub0 написа:Я да видим сега и за цените на къщите :-)
Отваряме http://www.mls.ca и търсим около Монтреал за къщи с цени над 7.5 милиона и намираме 3 в Монтреал (най-съпата е 7 875 000) и 5 в уест айлънд, като най-скъпата е 15 милиона :-)
Само да попитам - Хамстед, Кот Сейнт-Люк, Монт-Роаял, Утрамон, Уестмаунт, Платото - за центъра ли ги броите или за Уест Айлънд?
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от Linko »

Абе всичко що е западно от Сен Лоран все е Уест Айлънд. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от survivor »

И не виждам какво ви притеснява процентът на видимите малцинства. За мен Бросар си е супер квартал и етническото му разнообразие за мен е едно от големите му предимства. Виждала съм някакъв индиец, май сикх беше, с голяма чалма, седнал на верандата на една къща като замък, всичко идеално поддържано. След като може да си позволи такава къща, явно и добро образование има и хубава професия. И в ДДО е така, и на други места на Уест Айлънд. Мен най-много ме потриса възможността да живея в квартал плътно заселен с табарнашки ред нек.
Трансортът е важен въпрос, но едва ли ще се разберем, защото всеки има различни нужди. За мен е смехотворно това че колкото по-неудобен е публичният транспорт, толкова по-трудно ще бъде на бедняците да стигат до там. Това може и да важи за Щатите, ама в Квебек ми е трудно да си представя че някой не може да си позволи каквото и да е возило.
И още нещо - Любо, мисля че бъркаш къде се намира Терребонне. Това предградие е на север от Лавал и е всичко друго, но не и Уест Айлънд (за класациите на училищата говоря). За мен Лашин също не е в Уест Айлънд, поне културно. Иска ви се или не, но най-голяматаа концентрация на елитни училища (както и на болници) си остава в презрения ви КДН. Никога не съм живяла там, да не помислите че съм пристрастна :)
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от Linko »

Какво има да се чудиш толкова, survivor, работата е пределно ясна. Комплексарят, снобарят и прочие изпитват панически ужас да не вземат да ги приравнят с някое от презряните от самите тях човешки същества и общности. :)

Късчето злато и в локва кал да е пак си е злато и дори да не блести стойността му се запазва, а лайното и в златна купа да го сложиш пак си е лайно. ;)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Публикувай отговор