какво ви в мнението за west island

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от Странджата »

Само ми кажи кой е кварталът? :)
pamelaa
Мнения: 248
Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 8:25 pm

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от pamelaa »

Lub0 написа:За училищата, 2 от топ 10 в Кебек са тук, а останлите 5 напълно достъпни с влака...

Същото може да се каже за Южния бряг и за Лавал. Тогава какво е рпедимството да живееш в Пиерфондс например, а не в Бросар или аналога му Шомедей ;)
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от Странджата »

Айдеееее....боят настана... :)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от ablood »

IRA написа:На west island е пълно с пакистанци и индиици. Китайци също. Също си има непрятни места.
Нали? Много кофти място за живеене.
Предполагам, си обикаляла и разглеждала със седмици, защото явно си много по-наясно от мен. Двайсетината пъти в които съм бил там съм виждал несравнимо по-малко "малцинства" отколкото в Центъра. Почти всичките в ДДО.
Явно не съм търсил където трябва. :?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
pamelaa
Мнения: 248
Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 8:25 pm

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от pamelaa »

Ти пък сега , бой. Любопитно ми е и искам да науча. Колегата ми китаец си дава почти цялата заплата за таунхаус в Pointe-Claire и казва че му харесва, защото неговите хора живеят там. Пътува с рейс и влак до работата и хич не е доволен. На мен ми се струва тъпо , явно нещо изпускам или не знам.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от krimon »

pamelaa написа:
Lub0 написа:За училищата, 2 от топ 10 в Кебек са тук, а останлите 5 напълно достъпни с влака...

Същото може да се каже за Южния бряг и за Лавал. Тогава какво е рпедимството да живееш в Пиерфондс например, а не в Бросар или аналога му Шомедей ;)
фактите говорят сами

Изображение
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
pamelaa
Мнения: 248
Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 8:25 pm

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от pamelaa »

Твоите деца в кое от тези училища учат или са завършили ? И какво разстояние от дома до училището е приемливо за деца в секондер ?
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от some »

West Island е определено по-различен от всички други райони с едно - говори се Английски предимно.
Xpucu
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Дек 14, 2008 1:24 pm
Местоположение: Монреал

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от Xpucu »

Много ми е интересно колко от вас живеят във west island, за да са толкова компетентни. Живяхне почти 4-ри години в центъра на Montreal - Outremont, а вече 2 години сме в west island, и разликата е огромна, и то в полза на west island.
И двамата с мъжа ми работим в центъра, и двамата пътуваме. Не е чак толкова ужасен транспорта, както пожечето от вас пишат. С влака си за 25 мин. в центъра с кола 30, ако няма трафик, с трафик - 40 мин. А само който не е е минавал мост по време на трафик, може да си мечтае за Бросар или където и да било на юг или на север. Качиш ли се на моста хич не е забавно, повярвайте.
За семейство с деца, мястото е идеално. И не ми говорете за араби, черни и или други незнам си кави. Където и да си - те вече са на всякъде. А и как точно ще отглеждате децата си далеч от хора от други раси, когато те така или иначе ще се сблъскат някога с тях. Много е тъпо да се разъждава - " Търся място далече от четни". С случая се казва - " Погрешна имиграция".
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от Lub0 »

Я да видиме визибъл миноритиес за Brossard например:

Brossard: Total 70,740 visible minority: 24,300 = 34% :-)
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от Lub0 »

krimon написа:
pamelaa написа:
Lub0 написа:За училищата, 2 от топ 10 в Кебек са тук, а останлите 5 напълно достъпни с влака...

Същото може да се каже за Южния бряг и за Лавал. Тогава какво е рпедимството да живееш в Пиерфондс например, а не в Бросар или аналога му Шомедей ;)
фактите говорят сами

Изображение
Мда фактите говорят, че от първите 5 училища, 2 са в Монтреал и две са на Уест Айлънд :-)
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от Lub0 »

Я да видим сега и за цените на къщите :-)
Отваряме www.mls.ca и търсим около Монтреал за къщи с цени над 7.5 милиона и намираме 3 в Монтреал (най-съпата е 7 875 000) и 5 в уест айлънд, като най-скъпата е 15 милиона :-)
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от IRA »

ablood написа:
IRA написа:На west island е пълно с пакистанци и индиици. Китайци също. Също си има непрятни места.
Нали? Много кофти място за живеене.
Предполагам, си обикаляла и разглеждала със седмици, защото явно си много по-наясно от мен. Двайсетината пъти в които съм бил там съм виждал несравнимо по-малко "малцинства" отколкото в Центъра. Почти всичките в ДДО.
Явно не съм търсил където трябва. :?
Работя в ДДО и сигурно заради това така си мисля. По изнесените данни те там са 1/3 от населението. Никак не е малко това. Обядвам в Мола до 40-ската, там ги има доста също. Нямам нищо против индииците, на мен лично не ми пречат.Аз лично не виждам с какво количеството на малцинствата определя кой квартал е хубав за живот. west island не е лошо, но не е по добре от южния бряг или севрния бряг, все едно и също е. Спокойми квартали има на всякъде. На west island се говори почече английски.
Последно промяна от IRA на Пет Сеп 04, 2009 12:39 pm, променено общо 2 пъти.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Jim
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 11:12 am
Местоположение: Montreal

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от Jim »

Lub0 написа:Я да видим сега и за цените на къщите :-)
Отваряме http://www.mls.ca и търсим около Монтреал за къщи с цени над 7.5 милиона и намираме 3 в Монтреал (най-съпата е 7 875 000) и 5 в уест айлънд, като най-скъпата е 15 милиона :-)
Предполагам че в случая сравняваш несравними неща. Това, което е къща за няколко милиона - в Западен Монреал за същите пари е замък с 10 декара площ , с 5-6 спални , 3 бани и няколко гаража.

За обикновения човек винаги може да се намери дървена барака за 250-300к , а за любителите на реновациите има запазени предизвикателства за по 150-200к.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от IRA »

Xpucu написа: Не е чак толкова ужасен транспорта, както пожечето от вас пишат. С влака си за 25 мин. в центъра с кола 30, ако няма трафик, с трафик - 40 мин. .
До скоро пътувах всеки ден до центъра с градския транспорт и ми отнемаше 1.20 мин . Не от всякъде има достъп до влака. Ако изпуснеш единия рейс другия е след 20 мин , това в час пик. През останалото време са през час.
40 мин с кола , след 16 часа само в неделя и събота, иначе един час не ти мърда. Сутрин е добре преди 7.30 .
west island е прекрасно място за спокоен живот ,но транспорта до там не е.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Публикувай отговор