Защо идваме в Квебек?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.

Защо идваме в Квебек?

По-лесна процедура. Тези които наистина искат да работят и печелят здраво, продължават на запад, или юг.
20
31%
По-лесен живот. Дори и да не си голям работяга пак ще си живееш добре. Тук оцеляването е безпроблемно.
13
20%
По-ниски цени на имотите. Наистина продажбата на един по-скъпичък апартамент в София е достатъчна за закупуването на прилично кондо в Монреал.
3
5%
Социал. Рай за тарикатите. Бачкаш на черно по няколко часа на ден и си докарваш колкото новодошлите, работещи на бяло.
11
17%
Други причини - владеене на френски, близки в Квебек, осигурена работа...
17
27%
 
Общо гласове: 64
zigi
Мнения: 136
Регистриран на: Сря Авг 23, 2006 8:01 am
Местоположение: Montreal

Re: Защо идваме в Квебек?

Мнение от zigi »

Щот ме кефи френският (дори и този, който се говори тук). И без тва английският е развален френски, както знаят всички, които са чели малко история на двете държави.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Защо идваме в Квебек?

Мнение от Omega3 »

zigi написа:Щот ме кефи френският (дори и този, който се говори тук). И без тва английският е развален френски, както знаят всички, които са чели малко история на двете държави.
Ти направо изби рибата, брато. :shock: :shock: :shock:
Бая трябва да си чепиш устата за да трьгнеш от Tu as tué le poisson и да стигнеш до You killed the fish....
zigi
Мнения: 136
Регистриран на: Сря Авг 23, 2006 8:01 am
Местоположение: Montreal

Re: Защо идваме в Квебек?

Мнение от zigi »

:lol: Мда, въпреки тва фактите са си факти. Гийом Завоевателят (на когото незнайно защо англетата му викат Уилям ;) )не е виновен човекът че албионските селяци не са били достатъчно интелигентни да научат както трябва или да запомнят правилното произношение на думите и си плещят и до днес на развален френски, примесен с келтски и саксонски наречия. Както и да е, Амин. Форумът е свободен за всякакви мнения, нали киселина? :beer: Ай наздраве ;)
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Защо идваме в Квебек?

Мнение от kikolilokiko »

на мен пък ми харесва латинския език, но за съжаление всички са диви селяни и не искат да го говорят :lol: :lol: :lol:
прочетете малко история на цивилизацията :lol: :lol: :lol:
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Защо идваме в Квебек?

Мнение от Omega3 »

zigi написа::lol: Мда, въпреки тва фактите са си факти. Гийом Завоевателят (на когото незнайно защо англетата му викат Уилям ;) )не е виновен човекът че албионските селяци не са били достатъчно интелигентни да научат както трябва или да запомнят правилното произношение на думите и си плещят и до днес на развален френски, примесен с келтски и саксонски наречия. Както и да е, Амин. Форумът е свободен за всякакви мнения, нали киселина? :beer: Ай наздраве ;)
Англетата никога не са отричали, че Гийом е от френски произход. Ти лансира тази теза за английският, и за това ти принадлежи да я подкрепиш с някакво научно-лингвистично доказателство. Ако искаш де...... Това само сьс Завоевателя не вьрви, защото по тая логика и бьлгарският ще е някаква форма на развален турски. Дай да видя кьде пише, че френският е на базата на аглийският език.
zigi
Мнения: 136
Регистриран на: Сря Авг 23, 2006 8:01 am
Местоположение: Montreal

Re: Защо идваме в Квебек?

Мнение от zigi »

Omega3 написа:... Дай да видя кьде пише, че френският е на базата на аглийският език.
аз твърдях всъщност точно обратното :), но както и да е ... какви научно-лингвистични обяснения, кви пет лева, бе братче ... коментарът ми, така генерализиран, беше само за fun, не го взимайте толкова на сериозно тоя живот ;) аз знам квото знам, ти също, както е и ясно колко и кое в английския е дошло от френския, както и в българския от турския и френския ;) кой чел, чел ... аз няма да изпадам в излишни спорове, както казах, коментарът ми беше шеговит.
Аватар
JennyAnyDots
Мнения: 173
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 5:21 am
Местоположение: LaSalle

Re: Защо идваме в Квебек?

Мнение от JennyAnyDots »

:shock: Ега си ограничените формулировки, ега си анкетата... Ама ти се майтапиш, нали?

Очевидно не те интересува мотивацията на хората, а ни поднасяш личната си гледна точка за това, как според теб разсъждаваме ние (т.е. как разсъждаваш ти...)

Дори не си се докоснал до моята, и на семейството ми, мотивация.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Защо идваме в Квебек?

Мнение от ablood »

Именно за това съм сложил отговор "други" с многоточие.
Нали не очакваш да изброя всички възможни реални и въобразими причини да избереш Квебек? :lol:
Все пак уцелил съм за 70% от анкетираните.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Jim
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 11:12 am
Местоположение: Montreal

Re: Защо идваме в Квебек?

Мнение от Jim »

Тая анкета си е директно за шипките.
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Re: Защо идваме в Квебек?

Мнение от some »

Що?
Най-после една нормална анкета по въпроса.
Аватар
7George
Мнения: 9656
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Защо идваме в Квебек?

Мнение от 7George »

ablood написа:Странно, колко различна е мотивацията на хората, караща ги да изберат Квебек като дестинация за бъдещия си живот
А ти вярваш ли на форуми? В оная анкета гласувах и аз, дето не съм стъпвал в Хубавата провинция. Лаф да става.... :beer:

Ама иначе си прав: мотивацията на всеки е различна. Не както обобщи НавиД: всички сме за парите и друго не може да е, щото аз така мисля.... 8)
Embrace your climate change!
Публикувай отговор