Сервиз дю гард

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Сервиз дю гард

Мнение от dea »

Здравейте!
Детето ни ще учи в classe accueil в Ecole Guy- Drummond. Часовете започват от 9,15 сутрин и ни се налага да ползваме сервиз дю гард сутрин от 7,30 до 09 часа също и по време на обяда. Каква е дневната такса за тази услуга. Предполагам има отделна такса за сутрешния и обедния сервиз дю гард. Обаждах се да питам в училището, но се включва само секретар. Ако някой може да ми каже, ще съм много благодарна!
Сърдечни поздрави! :beer:
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
Jim
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 11:12 am
Местоположение: Montreal

Re: Сервиз дю гард

Мнение от Jim »

dea написа:Здравейте!
Детето ни ще учи в classe accueil в Ecole Guy- Drummond. Часовете започват от 9,15 сутрин и ни се налага да ползваме сервиз дю гард сутрин от 7,30 до 09 часа също и по време на обяда. Каква е дневната такса за тази услуга. Предполагам има отделна такса за сутрешния и обедния сервиз дю гард. Обаждах се да питам в училището, но се включва само секретар. Ако някой може да ми каже, ще съм много благодарна!
Сърдечни поздрави! :beer:
7$/joir. 150-160$/mois
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: Сервиз дю гард

Мнение от dea »

Тези 7 долара на ден ги даваш не зависимо дали ползваш само обедния сервиз или и трите вида-преди училище, след училище и на обяд? :roll:
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
Аватар
didi-did
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Фев 06, 2004 6:35 pm
Местоположение: Montreal

Re: Сервиз дю гард

Мнение от didi-did »

Ако ползваш само обедният сервиз, цената е $ 3, а за целият ден е $7, независимо дали ще ползваш и вечерният (този след училище).
Животът не се измерва с броя вдишвания,а с моментите,които спират дъхът ни !



http://scandalni.com/wp-content/uploads ... ney400.jpg
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Re: Сервиз дю гард

Мнение от Bubi »

Да, точно така, защото ако ползваш само на обяд не е сервиз дьо гард, а сервиз дьо дине. Сервиз дьо дине може да варира, но сервиз дьо гард винаги е 7 долара на ден.
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: Сервиз дю гард

Мнение от dea »

Мерси за отговорите! :) Изясни ми се вече как стоят нещата.
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
Аватар
holy
Мнения: 409
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:49 am
Местоположение: Montreal

Re: Сервиз дю гард

Мнение от holy »

Само да добавя нещо близо до темата :)
Значи, ако поне единият родител е на КОФИ, а другият работи или учи, от КОФИ-то ще ви връщат тези 7$ на ден. :wink:
Успех !
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Сервиз дю гард

Мнение от pumpy »

И аз да добавя:
Най-вероятно в края на годината ще можете да си клеймвате тези пари от провинциалните данъчни и в зависимост от семейния ви дохощ ще ви възстановят между 26 и 75 %. Може даже да подадете молба за авансово изплащане на част от тези пари, стига да отговаряте на условията за това.
Последно промяна от pumpy на Сря Авг 19, 2009 11:01 pm, променено общо 1 път.
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: Сервиз дю гард

Мнение от dea »

Pumpi, къде се подава молба за авансово плащане? Това е нещо ново за мен, би ли могъл да дадеш повече подробности!
Благодаря предварително! :beer:
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
Аватар
Ascao
Мнения: 294
Регистриран на: Нед Мар 09, 2008 4:11 am
Местоположение: GMA

Re: Сервиз дю гард

Мнение от Ascao »

Ние плащаме 2$ за обяд и после КОФИ-то ни ги връща, включително и 7-те долара за градината на малкия. Агента от Емплоа Кебек и той се натисна да ни ги плаща, ама вече го бяха изпреварили от министерството на имиграцията :)
S'il n'y a pas de solution, c'est qu'il n'y a pas de problème.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Сервиз дю гард

Мнение от pumpy »

dea написа:Pumpi, къде се подава молба за авансово плащане? Това е нещо ново за мен, би ли могъл да дадеш повече подробности!
Благодаря предварително! :beer:
http://www.revenu.gouv.qc.ca/fr/particu ... it_enfant/
Публикувай отговор