Най-нелепите стереотипи

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Alisa75
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Най-нелепите стереотипи

Мнение от Alisa75 »

Щом оня нещастник с триплекса и МЛ-а се е оправил значи и аз ще се оправя,какъв е проблема.Да не съм по прост от него Я.
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Най-нелепите стереотипи

Мнение от myhata II »

Кой е най големият приятел на Мухата и Филипине -Мр Гик! :lol:
Кой е най големият приятел на Аблоод -Гъзара ! :lol:
А на Каката ? :wink: :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Най-нелепите стереотипи

Мнение от ablood »

myhata II написа:А бе като ги гледам тези снимки се сещам за един където се хвалеше за понтиак
Странно е някой да се хвали с Pontiac Sunfire. Това си е най-евтината кола на пазара. По-добре е отколкото да се хвалиш с брадавици, ама не чак толкова.
В момента обаче нямаме нито брадавици, нито Sunfire, така, че няма с какво да се похвалим. :wink:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Най-нелепите стереотипи

Мнение от kikolilokiko »

стериотип ли е, че език се учи като си вече в Канада

п.с. извинявам се, че нарушавам смислената дискусия
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Jim
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 11:12 am
Местоположение: Montreal

Re: Най-нелепите стереотипи

Мнение от Jim »

"стереотип" - има по-скоро значение на поведение, повтарящи се елементи в поведението.
Според английската Уикипедия стереотипите стоят в основата на предразсъдъците.

Така че темата би трябвало да се предефинира като: Най-нелепите предразсъдъци или митове.

Например: Типичен стереотип за Канада е сутрин да си изчистиш колата от сняг и да стържеш леда по стъклата.

Всичко това, което обсъждахме до тук са предубеждения и предразсъдъци.
стериотип ли е, че език се учи като си вече в Канада
- ученето на език няма как да е стереотип, щото е активен процес на учене. Когато едно нещо се превърне в стереотип - рядко си задаваме въпроси относно смисъла на нещата, а просто го правим.

Точно обратното: ученето на език е разбиване на стереотипите, защото покрай научаването на новите понятия ни се налага да преразглеждаме и да предефинираме понятията от собствения си език, а също да променяме изградени навици и привички и също така стереотипи.

Но ако вземем нещата в смисъла на дискусията, която се води: Да, наистина преобладаващото предубеждение е че езика се учи много по-лесно щом си в чужбина и тука всеки има какво да каже по въпроса, сигурен съм.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Най-нелепите стереотипи

Мнение от ablood »

Дори имах една приятелка навремето, която отиде на едномесечна екскурзия до Англия с цел изучаване на език. Настаняване при бъбриво английско семейство, среда...
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Най-нелепите стереотипи

Мнение от kikolilokiko »

Jim написа:
стериотип ли е, че език се учи като си вече в Канада
- ученето на език няма как да е стереотип, щото е активен процес на учене. Когато едно нещо се превърне в стереотип - рядко си задаваме въпроси относно смисъла на нещата, а просто го правим.

Точно обратното: ученето на език е разбиване на стереотипите, защото покрай научаването на новите понятия ни се налага да преразглеждаме и да предефинираме понятията от собствения си език, а също да променяме изградени навици и привички и също така стереотипи.

Но ако вземем нещата в смисъла на дискусията, която се води: Да, наистина преобладаващото предубеждение е че езика се учи много по-лесно щом си в чужбина и тука всеки има какво да каже по въпроса, сигурен съм.
схващането, че първо емигрираме, а после живеем на социал, а държавата ни плаща през това време да учим език стереотип ли е? или активен процес?! и какви навици се изграждат

а лесно ли се учи език докато си на полето и береш ябълки?


относно етимологията очаквайте в следващите постове...
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Аватар
nikolovata
Мнения: 290
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 4:40 pm
Местоположение: До mоста...

Re: Най-нелепите стереотипи

Мнение от nikolovata »

Тъпо е тепърва да учиш език в Канада, чиста загуба на време и средства (потенциални), това не е стереотип...,а теорема.
Mненията са като задниците, всички ги иmаmе, но не винаги е удачно да ги показваmе!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Най-нелепите стереотипи

Мнение от ablood »

nikolovata написа:Тъпо е тепърва да учиш език в Канада, чиста загуба на време и средства (потенциални), това не е стереотип...,а теорема.
По-тъпо е да отложиш емиграцията с половин година с основание да научиш по-добре езика.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Най-нелепите стереотипи

Мнение от IFF »

Тука трябва да се съглася с Блъда,не виждам логика да живееш в България и да учиш езика,когато можеш да го учиш в Канада,държавата ти плаща а и езиковата среда е голям плюс.Да не забравяме,че в езикова школа се учи книжовния език,който е доста различен от езика на улицата.
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Най-нелепите стереотипи

Мнение от myhata II »

Ела да видиш тук ,как пристигат 4 членно семейство и мъжът веднага тръгва на бояджийства или чистене ,защото цялото семейство на него чака ,и жената домакиня тепьрва почва да учи език и минават години,а познай какво се случва на съпруга през това време ?!? :|
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
delisted_2
Мнения: 160
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 11:23 pm

Re: Най-нелепите стереотипи

Мнение от delisted_2 »

myhata II написа:Ела да видиш тук ,как пристигат 4 членно семейство и мъжът веднага тръгва на бояджийства или чистене ,защото цялото семейство на него чака ,и жената домакиня тепьрва почва да учи език и минават години,а познай какво се случва на съпруга през това време ?!? :|
А да не ти казвам кво става със семейството.

Трябва да се знае език на поне едно добро ниво преди да се стовари цялото семейство на Канадска земя. Така много по-лесно ще се усъвършенства в нормална работна среда. Иначе отиваш при бачкаторите и езикът ти ства като на онзи таксиджия от клиповете.
Аватар
nikolovata
Мнения: 290
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 4:40 pm
Местоположение: До mоста...

Re: Най-нелепите стереотипи

Мнение от nikolovata »

ablood написа:
nikolovata написа:Тъпо е тепърва да учиш език в Канада, чиста загуба на време и средства (потенциални), това не е стереотип...,а теорема.
По-тъпо е да отложиш емиграцията с половин година с основание да научиш по-добре езика.
А най-умно е да почнеш да учиш език още като си подадеш документите за имиграция.

И какво ти плаща държавата по-точно, не трябва ли да доработваш лекичко?
Не е ли по-мъдро да дойдеш с някакво разумно ниво и да усъвършенстваш езика специализирайки или учейки и някакво учебно заведение, без да креташ с години по кофита и вечерни курсове...

Лично мнение...

В излишна дискусия не ми се влиза, нито пък е по-темата...
Mненията са като задниците, всички ги иmаmе, но не винаги е удачно да ги показваmе!
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Най-нелепите стереотипи

Мнение от IFF »

nikolovata написа:
ablood написа:
nikolovata написа:Тъпо е тепърва да учиш език в Канада, чиста загуба на време и средства (потенциални), това не е стереотип...,а теорема.
По-тъпо е да отложиш емиграцията с половин година с основание да научиш по-добре езика.
А най-умно е да почнеш да учиш език още като си подадеш документите за имиграция.

И какво ти плаща държавата по-точно, не трябва ли да доработваш лекичко?
Не е ли по-мъдро да дойдеш с някакво разумно ниво и да усъвършенстваш езика специализирайки или учейки и някакво учебно заведение, без да креташ с години по кофита и вечерни курсове...

Лично мнение...

В излишна дискусия не ми се влиза, нито пък е по-темата...
Понеже я разбираш математиката,реши следното уравнение:Х*У=Z
X-броя на месеците,през които е изучаван езика
Y-средни приходи за месец
Z-пари в джоба
Би трябвало да се добави и една променлива,която да отразява нивото на владеене на езика,след съответното обучение.Но даже и без нея,с просто око се вижда че така или иначе ще отделиш време за учене-Х,а къде всеки сам си решава.Замести си неизвестните според Канада или България и сам ще се убедиш дали расъждаваш тъпо или не.Ако не ти се дискутира,просто си пасувай!
Аватар
nikolovata
Мнения: 290
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 4:40 pm
Местоположение: До mоста...

Re: Най-нелепите стереотипи

Мнение от nikolovata »

IFF,
аз уравнението съm си го решила за себе си, наmираm го удачно и като такова го споделяm. Нужно ли е да уточняваm, че mнението mи е неангажиращо и не е задължително да отговаря на нечии други потребности и възmожности?
Ако истината беше една и универсално приложиmа, щеше да е безкрайно по-просто, но на практика проmенливите са доста повече от константите.
Mненията са като задниците, всички ги иmаmе, но не винаги е удачно да ги показваmе!
Публикувай отговор