КОФИ

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Таня
Мнения: 205
Регистриран на: Чет Яну 24, 2008 6:39 am
Местоположение: България/Canada

КОФИ

Мнение от Таня »

Здравейте! Дайте някакви отзиви за курсовете по френски, т.нар. Кофи, в CEGEP Merie-Victorin, Pavillon Namur. Някой да е учил там? Мерси!!!
Аватар
teomat.com
Мнения: 561
Регистриран на: Нед Яну 18, 2009 11:16 am
Местоположение: Canada
Обратна връзка:

Re: КОФИ

Мнение от teomat.com »

Много време мина от тогава но по правило не е важно къде учиш а на какъв преподавател ще попаднеш.
пухинка
Мнения: 255
Регистриран на: Сря Дек 19, 2007 3:52 pm
Местоположение: Montreal

Re: КОФИ

Мнение от пухинка »

много хора са оплакват от Pavillon Namur, но най-важното Е ПРЕПОДАВАТЕЛЯТ ПО ФРЕНСКИ,а ам ми е известно че преподавателите на са добри.

Но нека и др да кажат
Таня
Мнения: 205
Регистриран на: Чет Яну 24, 2008 6:39 am
Местоположение: България/Canada

Re: КОФИ

Мнение от Таня »

А има ли шанс човек да се премести в друг колеж, какви могат да са мотивите? Мерси!!!
didilota
Мнения: 61
Регистриран на: Чет Яну 17, 2008 3:59 pm
Местоположение: Montreal

Re: КОФИ

Мнение от didilota »

Здравей!
Аз съм учила КОФИ там.Доволна съм като цяло.Има много добри преподаватели,стига само да се паднеш при тях.Обстановката не е много приятна,но сега наскоро подмениха базата - компютри и монитори.Зависи най-вече при кой преподавател ще се паднеш.Навсякъде има такива ,но които не им пука и целта им е само да си изпеят урока и да си вземат парите.Има един голям плюс там,че има паркинг и е безплатен,незнам това дали те интересува и дали ще си с кола,но в колеж Сен Лоран паркинга е доста скъп.Аз сега ще карам Франсе екри там,така че ще се засечем евентуално.Дано да съм ти била полезна.Успех!
thehellgirl
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Юли 01, 2007 11:36 am
Местоположение: Монреал

Re: КОФИ

Мнение от thehellgirl »

Можеш да се преместиш ако имаш основателна причина, като например смяна на квартирата или много неудобен транспорт. Като започнеш ще видиш как е, както казаха и другите, преподавателят е най-важен, а също и доколко искаш да научиш езика ти. Аз от личен опит мога да кажа, че емигрантите от европа не могат да се сравняват с другите, просто сме 1 ниво нагоре, дори старта на всички да е равен. Живот и здраве ще разбереш за какво говоря
Живей така, сякаш на земята е рай!

25.02.2009 Varna - Paris - Montreal
Таня
Мнения: 205
Регистриран на: Чет Яну 24, 2008 6:39 am
Местоположение: България/Canada

Re: КОФИ

Мнение от Таня »

Мерси за отговорите. Това за паркинга е полезно инфо. Ами явно няма да мога да се местя. Дано попадна на добър даскал. didilota, ще се радвам да се запознаем.
niki477
Мнения: 99
Регистриран на: Нед Дек 23, 2007 7:36 pm

Re: КОФИ

Мнение от niki477 »

Таня написа:Здравейте! Дайте някакви отзиви за курсовете по френски, т.нар. Кофи, в CEGEP Merie-Victorin, Pavillon Namur. Някой да е учил там? Мерси!!!
Моя позната ходи там ,преди 3 години.По спомени беше доста доволна,но всичко е много индивидуално.
Аватар
Ascao
Мнения: 294
Регистриран на: Нед Мар 09, 2008 4:11 am
Местоположение: GMA

Re: КОФИ

Мнение от Ascao »

didilota написа:Здравей!
Има един голям плюс там,че има паркинг и е безплатен,незнам това дали те интересува и дали ще си с кола,но в колеж Сен Лоран паркинга е доста скъп.
Паркинга на колеж Сен Лоран струва 80$ на сесия, а те са 2: есенна и зимна. Не виждам кое му е скъпото. Имам познати от други колежи дето ходят половин час по рано за да си намерят място за паркиране из околните улици. Аз отивам 5 мин преди часа и спирам почти до входа. Едно съм се убедил в Канада: като чуеш че нещо е безплатно, веднага трябва да ти светне червена лампичка. В случая с безплатен паркинг значи проблем с местата...
S'il n'y a pas de solution, c'est qu'il n'y a pas de problème.
Аватар
Agi
Мнения: 369
Регистриран на: Сря Ное 05, 2003 3:38 am
Местоположение: Montreal

Re: КОФИ

Мнение от Agi »

Аз също съм учила в Мари Викторен (Намюр) преди 4 години. За мен си беше ок, като излючим последното ниво.
Всичко е много относително, наистина зависи дали ще попаднеш на добър даскал, дали в групата ти ще има 10 китайци, разбира се зависи и от самия/самата теб.
Аз имах добра база от БГ, освен това когато почнах бях едиствената българка - та нямаше хък-мък трябваше да се говори на френски.
Все пак ако очакваш излизайки от кофи да имаш отличен фрески - просто забрави, това което се дава там никак не е достатъчно.
People they come together
People they fall apart
No one can stop us now
'Cause we are all made of stars ...
пухинка
Мнения: 255
Регистриран на: Сря Дек 19, 2007 3:52 pm
Местоположение: Montreal

Re: КОФИ

Мнение от пухинка »

Все пак ако очакваш излизайки от кофи да имаш отличен фрески - просто забрави, това което се дава там никак не е достатъчно.

доста хора си мислят по този начин, че ще научат френският само с КОФИ. Мисля, че кофито е губене на време, има и др. училища за учене на френски.Като това в OUTREMONT, лично ние сме много доволни.

ТОВА СИ Е МОЯ МНЕНИЕ, НИКОЙ НЕ Е ДЛЪЖЕН ДА СЕОБВЪРЗВА С НЕГО.
Публикувай отговор