помощ отностно студентските бурси

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
sirena
Мнения: 83
Регистриран на: Съб Сеп 09, 2006 5:17 pm
Местоположение: Zapaden Montreal

помощ отностно студентските бурси

Мнение от sirena »

Та значи да Ви обясня:
От няколко месеца насам имам проблеми с моята ед финансерка в колежа, постоянно ми праща нови събщения, и ми намаля студентската субсидия.
Като се има в предвид че съм с 0 доходи.Поиска ми справка за дохода на съпруга и съответно ги намали днеска пак ми праща месаж и пак гледам новият калкул понижен.
Писна ми да се разправям с нея
Знаете ли към кого да се обърна за помощ.
мерси на всички отговорили
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: помощ отностно студентските бурси

Мнение от pumpy »

Нямаш голям избор, когато съпругът ти работи - според тях той е длъжен да те издържа, над определени доходи, които той видимо има.

Ако искаш временно решение на проблема: нека мъжът ти да се запише някъде да учи нещо, ако имате дете под 6 годинки може да е и на парт тайм и пак ще се води на фул и да поиска и той стипендия. Понеже видимо има доходи ще му отпуснат само заем, но той ви е безплатен все едно. Удобството е, че щом той също е студент не е длъжен да те издържа повече, независимо от доходите си. Освен това той може да учи само 2 семестъра ( това са общо 4 или 8 курса, в зависимост ), но после можеш да използваш факта в 2 поредни години и да не е необходимо да декларираш неговите доходи. Има един много добър калкълатор на сайта на АФЕ - поиграй си там с различните възможностти за учещ и неучеш съпруг и виж коя най-добре те устройва.
Аватар
teomat.com
Мнения: 561
Регистриран на: Нед Яну 18, 2009 11:16 am
Местоположение: Canada
Обратна връзка:

Re: помощ отностно студентските бурси

Мнение от teomat.com »

sirena написа: От няколко месеца насам имам проблеми с моята ед финансерка в колежа, постоянно ми праща нови събщения, и ми намаля студентската субсидия.
Размерът на стипендията и заема не се определят от "ед финансерка в колежа" а от правителството на база доходите на семейството. Както ти е написал човекът по-горе не е лошо да използваш калкулатора за да се убедиш че жената не ти е виновна за високите доходи :wink:
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Re: помощ отностно студентските бурси

Мнение от Bubi »

Ами тя всъщност тази ед финансиерка в колежа нищо не прави, тя препраща всичко към Aide financière aux études и те го променят. Зависи съпругът ти каква заплата получава. Не си спомням вече, но на единия искаха доходите от предходната година, а на другия за текущата година, като на следващата година с подаването на данъчната декларация се оправят разликите, ако има такива, между това, което си получила и това, което си предвидила. Ако не се лъжа на съпруга искаха за предходната година, а на теб за текущата, но нека някой, който получава в момента да каже все пак, може и да е обратното.
Аватар
AnnaR
Мнения: 467
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 9:36 pm
Местоположение: Laval, Qc

Re: помощ отностно студентските бурси

Мнение от AnnaR »

http://www.afe.gouv.qc.ca/fr/logicielCa ... lateur.asp

Ето тук си сметни сама стипендията. Вярно е, че на теб ти искат доходите за тази година, а на съпругът ти за миналата. Също така, че отговорникът ти в колежа няма никаква вина при изчисляването на стипендията. Правила.
Публикувай отговор