Лавал като място за живеене

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Vladislav
Мнения: 256
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:31 am
Местоположение: Montreal

Лавал като място за живеене

Мнение от Vladislav »

Малко ни е рано да купуваме, ама понеже да не отваряме нова тема сега - ще ни кажеш ли удобно ли е за живеене за семейство с две деца на 1 и 5 години в Лавал, и могат ли да се намерят свестни къщи до 900$ наем.Изобщо какво препоръчвате за Лавал? Смело споделете всичко което се сетите ще ни е от полза. Ще се почерпим като дойдем :beer:
Човек е това, което мисли.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Лавал като място за живеене

Мнение от ablood »

Vladislav написа:могат ли да се намерят свестни къщи до 900$ наем
Къщи под наем са сравнително рядко предлагани. Ето едно изключение на такава цена в Лавал:
http://montreal.kijiji.ca/c-housing-hou ... Z136531723


Ние решихме, че това е най-удобното място за живеене в голям Монреал и се настанихме тук, но други намират неудобства в живота в предградията, или предпочитат някой от бреговете.
пухинка
Мнения: 255
Регистриран на: Сря Дек 19, 2007 3:52 pm
Местоположение: Montreal

Лавал като място за живеене

Мнение от пухинка »

и от тези 900 долара наем имате след това трябва да плащата отопление, което през зимата вообще не е евтино поне 200-300 долара, плюс другите разходи ток, тел, интернет.Според мен за новодошли не е място за живеене в Лавал.Търсете си апартамент в бетон, така няма да плащата отоплението.Но всеки прави своя избор както си реши.
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от 7George »

Аз не знам някъде телефона да влиза в наема. И защо всички новодошли трябва да мизерстват задължително. Хората си търсят къща, а пухинка ги набутва в бетона...
Embrace your climate change!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от ablood »

Някои хора никога няма да минат на следващ етап от еволюцията и се дразнят, когато другите ги прескачат.

Ако на хората не им се бута в апартамент и могат да си позволят къща под наем - защо не?
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от Marto »

Alisa75 написа: могат да си наемат етаж от триплекс 140 кв.м 5 1/2 в географския център на града
Батка, тези като тебе затова се оплакват постоянно как вонят манджите на разни азиатски етноси - щото кухнята им е на 3 метра от спанлята ти. :idea:
Alisa75
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от Alisa75 »

ОК.всяко нещо си има цена.би шър ,че за 600-700 ще те газят и хлебарки ,но за 1300 се предлага истински лукс далеч от всякакви азиатски кухни.
то и заради това има разлика в цената и хората които могат да го оценят и са склонни да платят много добре го осъзнават.
ако не беше така отдавна да съм останала без пациенти докато на тоя етап желаещите са със записване в листата на чакащите.
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от Bubi »

Ако имаш деца на тази възраст за мен къщата е много по-добро решение отколкото апартамента. Всеки си има различни критерии. Ние се преместихме в Лавал преди 10 месеца с 2 деца на 5 и 7 години, като в Монреал живеехме буквално в един голям търговски център, близо до метро и т.н. В момента живеем в Лавал, на 1км от Монреал, срещу огромен парк и покрай нас минават 6 автобусни линии. Плащаме 144 долара за отопление на месец, като отопляваме 2 етажа х 1260 pi2 и поддържаме 22,5 градуса. Търговсите центрове и магазините са същите като в Монреал, с тази разлика, че нито по улиците, нито в магазините ми се налага да се блъскам с разни латиноси, черни и араби. Нищо против хората, но разлика наистина има, и то голяма. Много е спокойно. В крайна сметка всеки си има различни предпочитания, а вие ако се разтърсите, ще намерите безкрайни дебати в този форум по въпроса. И докато не дойдеш и видиш със собствените си очи не можиш да си изградиш ясна представа. Много българи хвалят например Côte des Neiges, аз лично и да ми плащат не бих отишла да живея там. Така че 2 еднакви мнения няма да чуете по въпроса.
Дано съм ви помогнала.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от pumpy »

Bubi написа: с тази разлика, че нито по улиците, нито в магазините ми се налага да се блъскам с разни латиноси, черни и араби. Нищо против хората, но разлика наистина има, и то голяма.
no comments
Vladislav
Мнения: 256
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:31 am
Местоположение: Montreal

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от Vladislav »

Благодарско за всички мнения. Наистина търсим спокойствие на квартала и сме склонни да дадем вместо 800$ за 3 1/2 или 4 1/2 бетонен апартамент с вкл. отопление - 1000$ за малка къщичка на спокойно и чисто място - мисля че си струва разликата в парите. Гледах че е близко до Монреал, има градини, училища и институт, КОФИ, магазини и т.н. Единствено според мен ще трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО автомобил. Надявам се да не се местим всяка година, затова ми се иска да уцеля от първият път мястото. Затова и първо ви питам, да споделите мнението си за този квартал. Пък и най-важното са децата все пак. Ако сега пристигате къде бихте се установили? Иначе съм сигурен че всеки квартал си има своите плюсове и минуси.
Човек е това, което мисли.
Аватар
holy
Мнения: 409
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:49 am
Местоположение: Montreal

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от holy »

Az pak mislia, 4e za tezi 1000$ spokoino 6te si pla6tate ipotekata na ka6ti4kata, a ne naema :D
uspeh !
Vladislav
Мнения: 256
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:31 am
Местоположение: Montreal

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от Vladislav »

holy написа:Az pak mislia, 4e za tezi 1000$ spokoino 6te si pla6tate ipotekata na ka6ti4kata, a ne naema :D
uspeh !
Само където не можем да пристигнем в Канада и да ипотекираме къща и да я изплащаме от първият месец. Иначе може би си права :beer:
Човек е това, което мисли.
Jim
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 11:12 am
Местоположение: Montreal

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от Jim »

Колко би струвал животът на новопристигнали в Лавал, да предположим че е в къща:

-наем - 900
-отопление - 200
-храна - минимум 500
-транспорт - минимум 200- 300 -независимо дали с кола или с градския транспорт
-детска градина - 100
-телефон и интернет - мин. 70

В същото време новопристигналите трябва да предвидят допълнителни разходи за - шофьорски изпит (500), приравняване на дипломи (107), дрехи, мебели, обувки, посуда, електроники.

Установяването на първо време в Монреал може да спести поне 25% от тези разходи или поне да ги отложи за по-добри времена. Трудно бих си представил как нододошли ще издържат на 2000++ долара месечни разходи ако не работят и не получават никакви приходи.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от ablood »

Jim написа:Установяването на първо време в Монреал може да спести поне 25% от тези разходи
Първо, че сметката ти е доста сбъркана, второ, ако ги пратиш да живеят в единична стаичка ще им спестиш още повече пари.
Vladislav написа:Единствено според мен ще трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО автомобил.
Пак повтарям, че Лавал е град с множество квартали. В някои от тях само децата нямат коли и транспортът е рядък.
Централната част си е гъсто населена, с уреден транспорт, метро, чернилки и всичко което се среща в емигрантските монреалски квартали.
Друг е въпросът, че за мен животът без коли винаги е бил признак за нецивилизованост.
calculator
Мнения: 214
Регистриран на: Съб Авг 20, 2005 12:05 pm

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от calculator »

Като е толкова супер Лавал, защо Ablood и Bubi (и още много други) не го пишат като местоживеене? Да не би да ги е срам, или Montreal им звучи по-така? Сега може и да наскачате, ама аз ей така да попитам.
"A fool's paradise is a wise man's hell!"
Thomas Fuller
Публикувай отговор