Лавал като място за живеене

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
antyk
Мнения: 109
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 5:32 am

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от antyk »

Като чета темата, оставам с впечатлението че Лавал-Монтреал е нещо като Люлин-София :rofl:
И в Люлин има метро, ама не е София - отцепен е и единствения път към центъра е през един тунел :rofl:
Аватар
hoyden
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Авг 09, 2007 2:03 am
Местоположение: Vaudreuil
Обратна връзка:

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от hoyden »

antyk написа:Като чета темата, оставам с впечатлението че Лавал-Монтреал е нещо като Люлин-София :rofl:
И в Люлин има метро, ама не е София - отцепен е и единствения път към центъра е през един тунел :rofl:
:D :D :D :D :D :D

“Две неща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За Вселената все пак не съм сигурен.” Алберт Айнщайн
english
Мнения: 69
Регистриран на: Съб Авг 28, 2010 9:05 pm

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от english »

ето и моето мнение :

Наемането на къща в началото е скъпо удоволствие. Историята показва понякога как след една зима в къща хората излизат на Социал и се местят в апартамент по финансови причини.

Наличието на кола е препоръчително, но не винаги задължително. ОК, малко са тези които живеят близо до редовен обществен транспорт в този форум, с това съм съгласен :). Когато изберете добре мястото на къщата спрямо работа, училище, магазини, колата може да ви остане за ползване през уеекенда само :). Но е и също въпрос на приоритети. За едни става, за други е неприемливо да нямат кола за малко (4-5 месеца в началото)

Да не се отплесвам - това което искам да ви посъветвам : В началото си вземете жилище под наем близо до основните места които ще посещавате - училище, работа. т.н.. Веднъж тук, сами ще намерите това, което ви устройва ! Късмет !
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от ablood »

antyk написа:Като чета темата, оставам с впечатлението че Лавал-Монтреал е нещо като Люлин-София :rofl:
И в Люлин има метро, ама не е София - отцепен е и единствения път към центъра е през един тунел :rofl:
С грешно впечатление си остранал. Лавал е различен град, различен остров, с различни телефонни номера, с независимо управление и дори различни правила за движение по пътищата. Той е толкова Монреалски, доколкото спада в "Голям Монреал"
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от Godis »

Да, по-скоро приликата е като да сравняваш Перник и София
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от mwanza »

ablood написа:
antyk написа:Като чета темата, оставам с впечатлението че Лавал-Монтреал е нещо като Люлин-София :rofl:
И в Люлин има метро, ама не е София - отцепен е и единствения път към центъра е през един тунел :rofl:
С грешно впечатление си остранал. Лавал е различен град, различен остров, с различни телефонни номера, с независимо управление и дори различни правила за движение по пътищата. Той е толкова Монреалски, доколкото спада в "Голям Монреал"
Аз отбягвам напоследък да пиша тук, но не се сдържах. Аблъд, човека е писал В НАЧАЛОТО. Да не говорим, че мен и сега неможеш да ме накараш да живея в Лавал.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от ablood »

Че кой те кара? По света има несравнимо по-хубави градове.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от krimon »

по света може и да има, но и в околностите на Монреал има :D
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от ablood »

krimon написа:по света може и да има, но и в околностите на Монреал има :D
Някой да твърди обратното?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
AniK
Мнения: 436
Регистриран на: Нед Окт 24, 2004 3:08 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от AniK »

Нека и аз се намеся по отношение на спора Лавал- Южен бряг.
Аз живея в Бросар от 1 година и автобусите в пиковите часове са на всеки 5 мин, стигам за 15-20 мин в центъра с публичния транспорт, на гара Бонавентюр, в пиковите часове. Задръстване според мен няма, но и да има изобщо не ме касае, защото автобуса е експресен. Точно за 40 мин съм влезнала в стаята на университета Конкордия, като 20 от тези минути ги прекарвам в чакане и сменяне на метра. Вие си правете сметката бързо или бавно е това. Като се има предвид, че повечето хубави работни места са в центъра, мисля че е нормално да търсиш място за живеене в близост до работното ти място или бъдещото ти евентуално работно място. А да не говорим, че колкото и пъти да съм тръгнала към Лавал с кола, особено пък уикендите, висим в задръствания. Не казвам, че на Южния бряг никога няма задръствания, има, но те са само когато пътя е в ремонт или ако има катастрофа, а и задръствания, както казах има и в Лавал, и в Монреал са се случвали на по-главните улици.
Ако Южния бряг е толкова далеч от Монреал, както някои твърдят или ако има постоянно задръствания, защо ли цените на имотите се качват неимоверно бързо и постоянно има търсене и строене на нови квартали?
Не казвам, че Лавал не е хубав квартал, но всеки си има вкус, всеки търси това, което на него му е удобно и където ще се чувства добре. Аз лично Лавал не го харесвам, особено с висящите кабели над къщите, нещо което го няма в Бросар,защото хората са помислили и са ги сложили под земята, но това си е лично мое мнение и не ангажирам никой с него.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от ablood »

AniK написа:Задръстване според мен няма, но и да има изобщо не ме касае, защото автобуса е експресен.
Метро влакове и експресни автобусни ленти има и на север и на юг. ;) Само, че никой от познатите ми не го касае. Предпочитаме колите.

Снаха ми взима влак, когато има снежна буря, защото тогава пътя и до центъра е кошмар.

Не мисля, че съществува спор за предимствата на северния, южния браг и Лавал. Аз в последния момент се насочих към Фабревил, заради бързия достъп към St-Laurent, където има мнооооооого работа. И аз и жена ми и брат ми работим там.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Публикувай отговор