Лавал като място за живеене

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от ablood »

"Бате", първо няма как да кривна по St-Rose по Dagenais защото са успоредни :D, второ ясно сам написал 8:30h, а не 8 в краткия трафик.

Също така умишлено си пропуснал написаното, че на есен (а не след канстракшън холидейс), когато започва учебната година трафика се натоварва. Трето лято ми е тук, свикнал съм на промените. Ако си будала да караш по магистралата, погледни как се движат колите в локалното! Забавянето при 440-ката е само 1 минута после се кара с 90.

Тъй като ми писна от твоите сексуални превъплъщения, жлъчни обиди и манипулации, ще се възползвам от опцията да не те виждам повече с този ти ник.
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от Bubi »

Кримон, аз спирам спора, защото е глупав и абсурден. Когато тунела беше затворен хората нямаха избор и трябваше да минават по моста. Не мога да разбера защо не сте обективни. Аз също нямам нищо против Южния бряг, харесва ми, но пътуването е ужасно. Няма какво да си броя мостовете, по цялото протежение на реката към южния бряг има само 3 моста, докато към Лавал са много повече, доста по-къси като разстояние, а строят и 25-та в момента. Миналата неделя тези 2 часа може би си ги прекарала в чакане на моста Шамплейн. Те катастрофите за съжаление стават навсякъде, не можеш да ги предвидиш.

Аз работя на пресечката на 440 и Curé Labelle и карам всяка сутрин по 440 в 8 часа сутринта със 110-115 и магистралата е като писта. Е, в 17,00 часа е малко по-забавена, на места се налага да намалиш на 100. Ремонтите по 440 не се и усетиха, защото явно ги правиха през нощта. По 25-та правят ремонти, но не в Лавал, а в Терабон. 13-ката не е била затворена изобщо, за 15-ката не знам.
Vladislav
Мнения: 256
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:31 am
Местоположение: Montreal

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от Vladislav »

От всичко писано до тук разбирам, че:
1. Лавал няма да ми излезе по-евтино за малка спретната къщурка от всеки друг квартал на Монреал.(-)
2.Ще ми е далеко от местоработата - в по-вечето случаи се работи в Монреал.(-)
3.Ще има по-малко навалица и ще е по-спокойно.(+)
Два минуса и един плюс - започвам да се замислям - :roll:
Никой не каза как стоят нещата с градините и училищата?
Човек е това, което мисли.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от krimon »

pamelaa написа:На мястото на някои от къщите около булеварда . Даваха по СТВ репортаж. Хората които имат къщи там и не са планирани за бутане се бунтуваха нещо защото ще им се скапе нейбъхуда :evil:
На кой булевард - Дезолние, Виктория, Ривърсайд, Ташро, Симар, Лорие ? Не ми се вярва да бутат частни къщи просто така, за да построят блокове.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
pamelaa
Мнения: 248
Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 8:25 pm

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от pamelaa »

http://www.montrealgazette.com/business ... story.html

за нещо подобно ставаше дума - ще се смениа облика на квартала - модернизация :D

Между другото - много административна работа има и на запад , и в сен-лоран - не е само в билдингите по центъра. Работила съм такава и в сен-леонар. Наш познат пък работи в бушервилския офис на кебекор въпреки , че е на 45 км от дома му. Ама като е купувал къщата не е мислел, че ще смени работата ;)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от krimon »

Ето какво пише в цитираната статия :wink:
The results mean that about one per cent of St. Lambert’s territory will be rezoned for such residential redevelopment.

The site is now occupied mainly by derelict industrial buildings.

It is strategically located – near the town’s center as well as the commuter-rail station that gives it a link with Montreal’s downtown.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
pamelaa
Мнения: 248
Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 8:25 pm

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от pamelaa »

:beer: Не мога да намериа репортажа на CTV , но хората от квартала не бяха щастливи да имат блокове и нови съседи в квартала. Това ще го промени. Сега си е ОК- само да имах половин милион за някоя еднофамилна къща :beer:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от krimon »

надявам се да ви хареса в Сент Лоран или Пиерфонд :beer:
Аз не се местя от тук за нищо на света 8)
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
pamelaa
Мнения: 248
Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 8:25 pm

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от pamelaa »

Не знам къде ще е и дали ще е -харесваме квартали с малко или без блокове и с къщи с големи дворове. А скоро и училищата ще бъдат фактор - досега за това не бяхме мислили.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от Lub0 »

А да видим сега за кварталите в Монтреал :-)

Ето я класацията според мен, говорим за семейства с деца и къщи, за ергени предполагам пентхаус в даунтаун коре ще е най-добре, също изключвам Уестмоунт, Утрамон, Таун оф Монтроял, защото са доста овърпрасд за качеството, което предлагат...

1. Западната част на острова
2. Малко по-назапад ил перо, чак до Сейнт Лазар
3. Лавал
4. Южният бряг
5. Северният бряг

Това е ако работиш в центъра или на запад, ако работиш в лавал, естествено е по-добре да живееш в Лавал близо до работата...

Тука да вметна за Кримон, от Кот-де-неж до централна гара с градският транспор се стига точно за 7 минути и никога няма задръствания и от там до центъра на Монтреал (Пийл/Ст Катрин) за още 5 пеша = на точно 12 минути няма зиме, няма лято...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
pamelaa
Мнения: 248
Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 8:25 pm

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от pamelaa »

от Ил перо до стария порт през тюрко хич не е гот. Няма алтернативен добър градски транспорт за даунтаун. Влака е много нарядко и пътува 1 час
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от Lub0 »

До старият порт от никъде не е удобно, совен ако не живееш в проджект 69 :-)
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от miteto »

Кефи ме, мерене на пи**и на тема Монреалски квартали :lol:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от ablood »

miteto написа:Кефи ме, мерене на пи**и на тема Монреалски квартали :lol:
Прав си в немалка степен. Хората обичат да защитават решенията си.
Неприятното е, когато вместо да се обосновеш, защо не ти харесва избора на опонента, го обсипваш с лични обиди и подигравки.

Макар според някои да съм се прецакал, аз си знам, че направих избора си след едногодишни проучвания, огледи на десетки къщи и съобразно с това къде има най-много работа за мен и жена ми.

Ако кариерата ми, социалния, или семейния ми статус се променят, може би и аз бих продал къщата, колите и бих се преместил в уютно кондо в любимия ви център.
pamelaa
Мнения: 248
Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 8:25 pm

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от pamelaa »

Не виждам никой нищо да мери. Всички писали без Ализа и Кримон живеят в обикновени не скъпи квартали, които всяко семейство с 2 работещи може да си позволи. Цените на къщите в Монтреал не са като в ТО.
Публикувай отговор