Лавал като място за живеене

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от pumpy »

ablood написа:Никой не твърди, че за да си купиш къща в предградие трябват повече пари, отколкото да рентваш апартамент в мегаполиса.

Но за съжаление ти твърдиш, че да живееш под наем в NDG те прави "паплач", което е меко казано обидно за десетки пишещи в този форум и за още хиляди други, които намират за по-разумно да са в града, вместо на село до магисралата.....
Alisa75
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от Alisa75 »

а Ние му отговаряме за пореден път нестандартно,въпреки и да сме с ясното съзнание ,че той все още е малък и може би ще си остане такъв за да Ни разбере и нас мизерниците от мизерните квартали каква ни е мотивацията да изберм мизерията пред успеха да споделяме бунгало на северния ръкав на острова лавал.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от ablood »

poumpy написа:
ablood написа:Никой не твърди, че за да си купиш къща в предградие трябват повече пари, отколкото да рентваш апартамент в мегаполиса.

Но за съжаление ти твърдиш, че да живееш под наем в NDG те прави "паплач", което е меко казано обидно за десетки пишещи в този форум и за още хиляди други, които намират за по-разумно да са в града, вместо на село до магисралата.....
Паплач - От старобълг. плъкъ „войска, тълпа“ (виж пълчище), кръстосана с пъпля.

И аз съм бил част от тази паплач, така, че временното пребиваване в емигрантски квартал е понятно за мен.

Непонятно ми е защо скочихте срещу човека, който може и иска да избегне този период от живота си? Че даже изкараха живота в Монреал по-евтин!?!

Не всички се радват на "шаренията".
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от Bubi »

Според мен от Южния бряг придвижването до Монреал става много по-трудно отколкото от Лавал. Има 3 моста всичко на всичко и задръстванията са просто огромни. А от Лавал като хванеш метрото и за 15 минути си в центъра на Монреал.
Но аз също мисля, че за новопристигнали имигранти ще е малко изолирано в предградията и първите може би 2 години е добре да се живее в Монреал, дори е добре да има и други българи около вас. Всякакъв вид информация, особено в началото е много ценна. Както и за децата, в началото като не разбират езика е добре да има други българчета, с които да си говорят и играят. Поне от моят опит смятам, че е така.
pamelaa
Мнения: 248
Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 8:25 pm

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от pamelaa »

Alisa75 написа: .........но тук са нашите хора сред които се чувстваме добре ,не искат да се мешат с реднек популешъна на норд шър и това е ,не ,че им липсват възможности да си сменят местоживеенето.
Ми що е дошъл чак на майната си в Канада като иска да си е сред неговите хора. Да си е седял сред тях в тяхната си държава.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от ablood »

Всъщност това си е разбираемо. Аз също бих се радвал, ако около мен имаше няколко българи.
Уви, като теглих чертата "за" и "против", реших, че местните ми харесват повече от смесицата българи/руснаци/араби/черни/китайци.
Особено мазните и подли араби ме побъркват. Пръв приятел ти е, докато не ви се застъпят интересите. :evil:

Определено ми е време да започна да търся грешката в себе си. Явно ми липсва толерантност. :?
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от krimon »

Bubi написа:Според мен от Южния бряг придвижването до Монреал става много по-трудно отколкото от Лавал. Има 3 моста всичко на всичко и задръстванията са просто огромни. А от Лавал като хванеш метрото и за 15 минути си в центъра на Монреал.
сънуваш, Бубка. Някога живяла ли си на Южния бряг, че да даваш оценка ? Не ми пробутвай само, че така са ти казали приятели :?

така наречения "Южен бряг" е обширно понятие - включва няколко квартала и "градчета", съвсем като Лавал :lol: За кой от кварталите говориш и придвижването до Мтл ? За коя част на Мтл ?

В един от примерите си даваш задръстванията по мостовете - 4 на брой, а в другия говориш за метро. Е, метрото от Лонгьой до Бери-ЮКАМ стига точно за 5 мин.

Пътувала съм с метрото няколко пъти между Монтморанси до Бери-ЮКАМ - 25 мин. В този случай се пита къде е центъра на Монтреал за вас ?

Задръстванията по мостовете са макс 10 мин. - от доста повече години живея от теб в Квебек и на Южния бряг, за да мога да го кажа със сигурност. Ако трябва да се придвижвам от Южния бряг до Сент Лоран на работа - със сигурност ще ми отнеме 45 мин. до 1 час, но ние работим в центъра на Мтл - максимума до там е 30 мин, когато има задръствания, иначе 15 мин., с градски транспорт - имаш избор от влак, автобус, кола или колело (живописна разходка по островите Нотр-Дам и Сент-Елен, последвана от канал Лашин).

Времето между Кот-де-Неж (Ораторията Сент-Жозеф) и ЮБ е също макс 30 мин, а без задръствания 20 мин. До старото пристанище и кметството на Мтл - 15 мин. До Пиерфонд - 40 мин.

Друг път, като си защитаваш селото, вземи да дадеш факти, преброй си мостовете и дай реално време до Монтреал, ама не до Сент Лоран /батето по-горе каза каква работа се намира в този район/.

Със здраве от Южния бряг :beer:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
pamelaa
Мнения: 248
Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 8:25 pm

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от pamelaa »

За кой квартал на ЮБ става дума. А до Пиерфонд 40 мин с градски транспорт ли е или с кола - интересува ме , защото съм харесала 1-2 училища там. Сега живея в Сен Юбер. До терминуса в центъра с автобус ми е около 50 мин. и обмислям местене след 2-3 г.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от krimon »

естествено, че е с кола до Пиерфонд. До там с влака е две години ход с камили :lol:
Ако хванеш моста Шамплейн и после 40-та, се стига за 40 мин., но няма добри училища там :D

по-близките квартали до мостовете ги знаеш, предполагам, Лонгьой, Бушервил, Шатоге, Сент Ламберт, Грийнфилд парк, Бросар

Сент Юбер - пак зависи в кой от краичетата му живееш, защото ако си по-близо до Ташро, пак ще ти е това време, памелче :lol: Между другото, имам приятели, които живеят в Сент Юбер в по-отдалеченият му край /парк Сантенер/, и с автобус 38 ли беше по Шамплейн, девойката стига от и до Терминус Бонаватюр за 20 минути всеки божи ден. После метро 5 мин и е на работа. Чакането не го броим, ама в пикови часове има на всеки 5-10 минути автобуси.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
pamelaa
Мнения: 248
Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 8:25 pm

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от pamelaa »

Живеем в района на Cousineau и Gaétan-Boucher. Далечко е :(
Мислехме за местене в Greenfield park ili St_Lambert , но се чува че ще застрояват с блокове и отпада засега.

За College Charlemagne и College Beaubois v Пиерфонд чувам хубави работи и имат и матернел, a втория и прематернел. А цените на къщите в квартала или на Ил Бизар са народни.
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от Bubi »

Krimon лично съм пътувала и знам, че задръстванията са отвратителни. Няма какво да ме уверяваш в обратното. А тази година като затвориха и тунела за ремонт отнемаше точно 2 часа и половина само да преминеш моста - изпитано! И аз не пътувам от Монморанси, а от Картие, ако ми се налага да ползвам метрото. Точно 15 минути са. А на мен с колата до Монреал ми е минута и половина. Няма сега да си мерим онези работи. Не можеш да отречеш очевадното. Няма значение кой от кога живее в Квебек, нито имам претенции да съм по-старша от теб. Просто и ние сме видяли това-онова, нищо, че не сме с твоя стаж. Също така лично аз не искам да работя "В ЦЕНТЪРА" и да няма къде да паркирам. На мен ми отнема точно 10 минути до работа, само по магистрала, места за паркиране дал Господ.
Всички квартали си имат и плюсове и минуси. Аз съм писала и по-горе, че за мен най-добрия вариант за новопристигнали е да се установят в Монреал.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от krimon »

Bubi написа:Krimon лично съм пътувала и знам, че задръстванията са отвратителни. Няма какво да ме уверяваш в обратното. А тази година като затвориха и тунела за ремонт отнемаше точно 2 часа и половина само да преминеш моста - изпитано!

боже, доживях да прочета, че от Лавал към Монреал и обратно нямало задръствания! Недай си боже да решим да отидем към Лорентидите събота и неделя, деня минава в безумни задръствания предизвикани или от катастрофа, или от поредния ремонт на пътя. Миналата неделя беше над 2 часа! Предишната пак толкова, затова по-добре да се разхождаме из Монтережи и околности.

"Тунелът", така нареченият :lol: , се пада доста встрани от местообиталищата на редовите имигранти - направи си справка с картата. За сметка на това мостове Шамплейн, Виктория и Жак Картие функционират чудесно, и както вече казах, базирано на опита ми, който се опитваш да пренебрегнеш за сметка на някакъв си случаен епизод от пътуванията ти, задръстванията траят макс 10 мин /по време на ваканциите няма и 1 минута/.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от krimon »

pamelaa написа:Мислехме за местене в Greenfield park ili St_Lambert , но се чува че ще застрояват с блокове и отпада засега.
къде се чува :D В тези два района няма свободни терени за застрояване - погледни например в сайт за недвижими имоти. Остава да вземат от парковете, пък това не е България слава-богу. Затова на тези места къщите са скъпи - защото са на разкошни места, с близък и лесен достъп до Мтл и в същото време възползващи се от извънградската атмосфера.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
pamelaa
Мнения: 248
Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 8:25 pm

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от pamelaa »

На мястото на някои от къщите около булеварда . Даваха по СТВ репортаж. Хората които имат къщи там и не са планирани за бутане се бунтуваха нещо защото ще им се скапе нейбъхуда :evil:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от ablood »

Всяка сутрин прекосявам целия Лавал по 13-ката посока Монреал в 8:30 сутринта с макс допустимите 115 км/ч. Отнема ми 20 минути да отида на работа, половината от които в St-Laurent.
На есен тези 20 минути нерядко са 40, но няма идеално щастие. При снежна буря стигат и до час, но тогава целия свят е задръстен. Снежните бури, баш-ремонтите и катастрофите се случват няколко пъти в годината.

Макар, че голяма част от индустрията да е концентрирана в западен St-Laurent, повечето административна работа наистина е в Downtown. До там обаче трябва да се пресече на практика целия Монреал, което си е литър кафе и пакет цигари. По добре с метрото, независимо дали от Монреал, Лавал или Южния бряг.

Нямам нищо против южния бряг. Просто вече сменям 3 работи в St-Laurent, а жена ми 2. Тя стига още по-бързо и от мен - 15 мин.
Публикувай отговор