Лавал като място за живеене

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от ablood »

calculator написа:Като е толкова супер Лавал, защо Ablood и Bubi (и още много други) не го пишат като местоживеене? Да не би да ги е срам, или Montreal им звучи по-така? Сега може и да наскачате, ама аз ей така да попитам.
Нито е чак толкова "супер", нито толкова известен, че да го бележим като конкретно местоживеене.
Обикновенно предградие на мегаполиса - Монреал. Има си хубави места, както и лоши и промишлени, селски, баровски...

Тъпото е когато някой посети едно от тях и вече си мисли, че е наясно с целия остров.
Alisa75
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от Alisa75 »

Съгласна съм с мнението на Аблъд само бих искала да допълня ,че за да бъде евтин за живеене град причината са в негоите неудобства ,най вече като инфраструктура и разположение.Естественно,че притежанието на автомобил е задължително,но то важи и за всички останали квартали на остров Монтреал и Саут Шър.Разликата м/у първия и вторите е във времето за предвижване,а както знаете тук времето струва пари.
И местото за живеене се определя не само според вкуса ,а колко ти миришат цървулите.Моите квартиранти които плащат наем от 1600д. на месец например не се оплакват от цената и за нищо на света не биха отишли да живеят в някакво си бунгало за 900д. на майна си райна в случая в Лавал за да спестят някой лев.
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от Bubi »

Още една тема, която отиде на боклука. Хората идват с 2 малки деца и искат пространство и спокойствие доколкото разбирам, а не търсят някакъв супер лукс. Дайте си мнението за предимствата и недостатъците и толкова.
Колата наистина е необходимост, но чак пък 300 долара на месец :shock: , това прави около 4000 км на месец при сегашните цени на бензина. 500 долара за шоф. изпит - на мен ми струваха по 25 всеки. Когато давате някаква информация го правете коректно, защото хората искат да си изградят някаква представа.
Разходите за новопристигнали са едни и същи, независимо къде ще се установите в началото - дали в Монреал, Лавал, Лонгьой или където и да било.
Alisa75
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от Alisa75 »

Недостатъка е липсата на достатъчни комуникации за новопристигнали безориентирани хора.
Като влязат в лайфа вече е друг въпрос,тогава чак имат право да избират според вкуса си.
В първите стъпки на имиграция е равностойно на самоубийство за тях самите да се ориентират от думите на някои ;спасили; се индивиди след няколко годишен престой имигранти от ;гнусните имигрантски; квартали.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от pumpy »

Bubi написа: Колата наистина е необходимост, но чак пък 300 долара на месец :shock: , това прави около 4000 км на месец при сегашните цени на бензина. 500 долара за шоф. изпит - на мен ми струваха по 25 всеки.
koлата не е само бензин, нали ? застраховка, плака, шофьорска книжка, поддръжка, зимни гуми и едва след това бензин. Ако не смятаме амортизацията, която също е част от разхода пак спокойно стават 300 кинта на месец. Аз лично бих казал и повече, но да приемем, че и 300 са добре за ориентир ;)

Само ученическата книжка струваше повече от 25 долара. Отделно 1-2 часа курмуване, наем на кола за изпита и разни. Освен ако не си гении, не го направиш през първите 3 месеца, вземеш кола от приятели, която покрива всичките изисквания на SAAQ и т.н. условностти, то изкарването на книжка няма как да е 25 кинта.

Нека хората да са готови за повече пък да минат тънко с 25 кинта ;)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от IRA »

Лично според мен като новодшли ще се чуствате леко изолирани там. Поне аз така бих се чуствала.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Jim
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 11:12 am
Местоположение: Montreal

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от Jim »

Предполагам че се разбира от самосебе си условността на цифрите, които съм дал. За едни ще са високи, за други дори ниски, само като за ориентация ...
Ако човек има опит и познания - ще знае как да ги намали още. Но за новопристигнали - по метода на пробите и грешките човек заплаща за всичко.

Когато човек си подготви бюджет в излишък - постигането на крайният резултат е много по лесно - и дори се реализират значителни икономии. Обратното - стартирайки с нисък старт и разчитайки на нереално нисък бюджет - хората се сблъскват с доста трудности и освен това надскачат значително предвидените от тях разходи.

Например: един от непредвидените разходи на новопристигнали са тикетите за неправилно паркиране в Монреал. Да не говорим за други по-тежки нарушения, с които може да се сблъска един типично недисциплиниран шофьор идващ от България.
Alisa75
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от Alisa75 »

А Те непредвидените разходи да са само паркинг тикетите господ да те поживи.Изненадите следват една след друга и за да бъде смекчен удара даже и с по дълбок бюджетен джоб е добре да се започне от по приемлива стартова позиция докато се изучи действителноста и се придобие малко житейски опит преди да се натисне педала на газта.
Останалото са безотговорни твърдения и гъделичкане по петите за лично самочувствие.
Не случайно и аз се включих с примерите които дадох,но кой разбрал разбрал,всеки е в правото си сам да си чупи главата.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от survivor »

Ако толкова държиш да живееш в къща от самото пристигане, насочи се по-добре към Южния бряг, там предградията са с много по-добра инфраструктура от Лавал и най-важното - можеш да си намериш квартали, в които автобусът да спира съвсем близо да дома ти и за 30 минути, а понякога и по-кратко да те закара до центъра на Монреал. (А не първо да чакаш автобус до влака, а после да взимаш влака.) Освен това имай предвид че в Монреал има много напълно спокойни квартали, идеални за деца. Според наема който сте склонни да плащате, можете да си намерите различно "качество" съседи, без значение каква им е расата. Ако се набутате във възможно най-евтините блокове, току-виж сте останали с впечатленията на Аблъд.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от ablood »

Well, въпреки опита за налучкване на survivor, блока, в който живеех в CDN, беше бетонен, далеч от евтин. Въпреки това аз го намирах за гаден, макар и по-приличен от другите части на квартала.

А колкото до "лошата" инфраструктура, някои хора именно от това бягат - от паплач, имаща отчаяна нужда от обществен транспорт. От тук, дори и в пиков час отивам на работа в St-Laurent за половин час. А живея в най-северната част на острова - на брега на следващата река.

Защо решихте, че жилищата в предградията са по-скъпи от същите такива в CDN и NDG? Обикновенно е точно обратното. А етаж от къща струва $300-400.

Всеки си е различен. Може би съм прекален расист, сноб, или къв'то искате, но не мога да се примиря да живея с чернилките и всичко което идва с тях.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от survivor »

ablood написа:някои[/color] хора именно от това бягат - от паплач, имаща отчаяна нужда от обществен транспорт.
А други хора пък от такива бягат - от такива които разделят хората на "паплач" или не в зависимост от това дали имат нужда от обществен транспорт. :shock:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от pumpy »

survivor написа:
ablood написа:някои[/color] хора именно от това бягат - от паплач, имаща отчаяна нужда от обществен транспорт.
А други хора пък от такива бягат - от такива които разделят хората на "паплач" или не в зависимост от това дали имат нужда от обществен транспорт. :shock:
Алеко го е казал преди много години "пази Б-е сляпо да прогледа"....
Българиският език е допълнителен и ненужно пречещ, хората, ползващи градски транспорт са паплач, трети не са слезли от клона и т.н. и т.н.....
Alisa75
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от Alisa75 »

Аблъд дуплекс в НДГ в добро състояние макар и на 100 год. под 500к не можеш да намериш и с лупа да го търсиш докато във вашето село вървят новите на половин цена,явно има защо.Явно има значение дали ще живееш във високо комуникативен район сред съседи от така наречената средна класа и над нея или в трета глуха -коньовица обитавана предимно от сдухани и необразовани бачкери ерия.
Е от НДЖ не се ходи за 30 мин. до индъстриал паркс на уест айлънд както от северния канал на града Лавал по магистралата,но е на 10-15 мин с кола по централните градски булеварди до центъра където се намират всички университети,хед офиси на големия бизнес,банки и каквото си помислиш,даже и забавления.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от ablood »

survivor написа:
ablood написа:някои[/color] хора именно от това бягат - от паплач, имаща отчаяна нужда от обществен транспорт.
А други хора пък от такива бягат - от такива които разделят хората на "паплач" или не в зависимост от това дали имат нужда от обществен транспорт. :shock:
Къде бихте сложили 3/4 от живеещите в най-голяма близост до метростанциите в CDN в социалната стълбица? Покрай Пламондон например е истински ужас! Извинявам се, че употребих думата паплач, но има ли по-нисък обществен слой от този?

Разбира се има една четвърт, за които това е просто преходен период, но повечето от тях никога няма да имат свое жилище, кола и среда, различна от тази.

Не ми пробутвайте изключения! Те само потвърждават правилото.

Ако хората искат и могат да си позволят да живеят в предградие, не ги тикайте при чернилките!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Лавал като място за живеене

Мнение от ablood »

Никой не твърди, че за да си купиш къща в предградие трябват повече пари, отколкото да рентваш апартамент в мегаполиса. Нямам никакви претенции да съм баровец. Прост бачкатор съм, и повечето от съседите ми са такива. От една черга сме.

Алиса, тук минаваме от мнения и доводи, към обиди и биене в гърдите. Аз не съм първокласник, така че няма да си губя времето да ти се хваля със състоянието на колите си, или с това колко ми остава да изплатя от къщата. Ако мислиш че са боклуци, собственост на банката, това не ми влиза в работата. И без това утре пак ще се регистрираш с нов ник и трябва да почваме от нулата.
Публикувай отговор