мнение за St.Lorent

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
gdimova74
Мнения: 59
Регистриран на: Чет Мар 06, 2008 5:11 pm
Местоположение: Montreal, Canada

мнение за St.Lorent

Мнение от gdimova74 »

Какво ви е мнението за кваратла Сент Лоран. Как е за новодошли с 2 деца на 10 и 12?
dobsan
Мнения: 198
Регистриран на: Вто Сеп 28, 2004 2:59 am
Местоположение: Някъде........................

Мнение от dobsan »

хубава тема само че на грешно място
Аватар
teomat.com
Мнения: 561
Регистриран на: Нед Яну 18, 2009 11:16 am
Местоположение: Canada
Обратна връзка:

Мнение от teomat.com »

Много е общо това квартал Сен Лоран, във всеки квартал има места които трябва да се избягват. Тук са малко повече. Ако дадеш точно определено място в този квартал може и да получиш правилната информация. Намирането на квартира за новодошли е доста сложно упражнение, изборът не е голям. Обикновено след първата година хората сменят квартирата.
aseto

Мнение от aseto »

Teomat, тук изби рибата. Искаш да напишеш , че Сен-Лоран е опасен квартал и трябва да се избягва? Някога живял ли си в квартала или пишеш наизуст? Около метро КОт Вертю има черно население, но това са африканци, а не хаитяни и дори там е много спокойно.
ПО темата е писано и преди и аз съм коментирал квартала. Спокоен квартал с много добре уреден транспорт и може би кварталът с най-голямо предлагане на работа в Монреал. Апартамент 4 и половина в дървен блок до метро Дю Колеж например е около 700-730$ отоплен. Към метро Кот Вертю е по-евтино, ако блокът е бетонен е по-скъпо. Моето лично мнение е, че това е хубав квартал за новодошли, поради следните причини:
1.Лесно намиране на работа;
2.Удобен транспорт, спокойствие и достъпни, както с кола така и с градски транспорт магазини.
3.Еднакво се говори френски и английски.
4. Най-вероятно КОФИ-то ще ви е на много близко разстояние от дома ви (ако ходите на КОФИ).
5. Ако имате кола, придвижването от квартала е песен, заради удобно разположение на главни пътни артерии. Можете, както да си наемете гараж, така и да паркирате на улицата. За сравнение има не малко квартали в Монреал, където паркирането е проблем.
Аватар
teomat.com
Мнения: 561
Регистриран на: Нед Яну 18, 2009 11:16 am
Местоположение: Canada
Обратна връзка:

Мнение от teomat.com »

Това е официалният сайт на квартала.
http://saintlaurent.ville.montreal.qc.c ... /intro.asp

А това е карта на квартала, намира се на северозапад от центъра на града, на запад граничи с летището, ограден е от 3те най-натоврени магистрали.
http://saintlaurent.ville.montreal.qc.c ... 00801a.pdf

А тук с бяло са дадени всички квартали на град Монреал, със сиво са градчетата които се отделиха преди няколко години.
http://ville.montreal.qc.ca/portal/page ... ema=PORTAL#
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от mwanza »

Около ул. Грене и зад Макси е гадничко. За другото Асето е прав.

Аз живея близо до плас Вертю, квартала е спокоен и за семейство с деца е супер.
delisted_2
Мнения: 160
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 11:23 pm

Мнение от delisted_2 »

mwanza написа:Около ул. Грене и зад Макси е гадничко.
Също така по-далеч от джамията на Марсел Лорен и Анри Бураса че е пълно с мангали.
aseto

Мнение от aseto »

До джамията е пълно с пакистанци, индийци, цейлонци. Аз познавам там едно семейство пакистанци, мюсюлмани, много са свестни. Аз лично предпочитам да съм комшия с пакистанец и човек от Бангладеш, отколкото с хаитянец от Монреал Нор или кебекар уайт траш. Тъй като в темата става дума за семейство новопристигнали, според мен ако изберат Вил СЕн-Лоран, най-добре е да се насочат към частта около метрата Дю Колеж или Кот Вертю. Първият квартал е много важен за цялостното възприятие на Монреал и оттам повлиява на срока на адаптация. Според мен Вил Сен-Лоран е отличен избор. ГДимова74, ако имате въпроси, по-добре питайте сега, за да не се озовете в някоя дупка в неприятен квартал, обвързани с договор за 1 година.
Alisa75
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Мнение от Alisa75 »

Пакитата ,бангитата и шри ланка са смарт гайс ,може и да миришат ,но от тях има какво да научиш,за разлика от уайт траш реднек пийпъл .
Въпреки това не препоръчвам въпросния квартал след като има алтернатива и за други по добри места където човк може да направи първите си стъпки.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Alisa75 написа:Пакитата ,бангитата и шри ланка са смарт гайс ,може и да миришат ,но от тях има какво да научиш,за разлика от уайт траш реднек пийпъл
Well, явно имаме огромна разлика в предпочитанията за общество. :wink:

На въпроса: Западен St-Laurent е 100% индустриален и гъмжи от работа. От Бул Кавендиш на изток става жилищен, но преобладаващо населен с подли, близкоизточни субекти. В училището на Thiemens например не съм виждал нито едно бяло дете. Около джамията на M. Laurine още по-малко.

Не знам как стоят нещата около 40-ката и на изток от 15-ката. Дано има все още "уайт траш реднек пийпъл" :cry:
Alisa75
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Мнение от Alisa75 »

Източно от М.Лоран чак до ул Ст.Лоран където е границата на квартала е Малкият Бейрут,предпочитано место за живеене на ливанци и сходни на тях индивиди.
За временно става,макар и да не е най доброто комуникативно место за току що прохождащи имигранти,но за пускане на корени е отвратително и подтискващо место.
Нещо като пролетарска Коньовица в покрайнините на София 1918 год.
пухинка
Мнения: 255
Регистриран на: Сря Дек 19, 2007 3:52 pm
Местоположение: Montreal

зд

Мнение от пухинка »

Не знам как стоят нещата около 40-ката и на изток от 15-ката


Какви задръствания стават сутрин па ДЕКАРИ, ако сте кола......... не ми се мисли.
не е за живеене около 40, шумно, много прахоляк, ако сте с малки деца не е за вас.Проблем с детските градини,за училищата незнам как е.Виждал съм 1-2 училища в района ми......... много черни субекти, и по 1-2 бели дечица :lol: , за цвят. :lol: [/b]
Последно промяна от пухинка на Пет Юли 10, 2009 11:10 pm, променено общо 1 път.
пухинка
Мнения: 255
Регистриран на: Сря Дек 19, 2007 3:52 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от пухинка »

ние лично са изместихме оттам и в CSL повече ни харесва. Но това си е мое мнение, всеки си избира и решава
Alisa75
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Мнение от Alisa75 »

да ,ама е малко по скъпичко.
с едни 100д. на месец които те лишават от възможноста всеки ден да се срещаш с аборигени и да се чудиш бе аджаба аз за канада ли си подадох молбата или за страна от третия свят.
aseto

Мнение от aseto »

Странни хора са това новопристигащите имигранти, пишещи в този форум. Имат въпрос-пускат не една, ами две теми, което показва, че отговорът ги вълнува. После обаче изчезват от дискусията като банани след Нова година, все едно че изобщо не се интересуват от темата. В резултат на тази тяхна мъдра стратегия, получават не само ненужна за тях, но понякога и неправилна информация.
Публикувай отговор