КАКЪВ СМИСЪЛ ИМА, ДЕТЕТО ВИ ДА ЗНАЕ БЪЛГАРСКИ ЕЗИК?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
mishomaher
Мнения: 109
Регистриран на: Съб Ное 04, 2006 12:56 am

Мнение от mishomaher »

Кога всички Баи Ганьовци станахте Канадци?
Аз имам колега от Молдова, тои говори български, тои си казва аз съм българин! Кои знае преди колко години дедите му са се заселили там 100 ?, а може би още от Аспарух преди 1328? Ако не помниш от къде си тръгнал, никога няма да разбереш къде си стигнал!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

mishomaher написа: Ако не помниш от къде си тръгнал, никога няма да разбереш къде си стигнал!
Така обаче високите цели се постигат по-лесно, защото нямаш база за сравнение ;)
Ако помниш от къде си тръгнал, няма как да се чустваш щастлив, че си се асимилирал в общество от джвакащи френския език, местни табарнаци, които искат да се отделят от Канада, защото тя, Канада е зависима от тях, понеже от тук минавала границата със САЩ :shock:
Провинция и жители, за които семейните стойности са принизени до 64% разводи, за какво им е новите им съжители корени, спомени, традиция, обкръжение ?
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Мнение от Omega3 »

poumpy написа:
mishomaher написа: Ако не помниш от къде си тръгнал, никога няма да разбереш къде си стигнал!
Така обаче високите цели се постигат по-лесно, защото нямаш база за сравнение ;)
Ако помниш от къде си тръгнал, няма как да се чустваш щастлив, че си се асимилирал в общество от джвакащи френския език, местни табарнаци, които искат да се отделят от Канада, защото тя, Канада е зависима от тях, понеже от тук минавала границата със САЩ :shock:
Провинция и жители, за които семейните стойности са принизени до 64% разводи, за какво им е новите им съжители корени, спомени, традиция, обкръжение ?

Ти с кебер кореняк до сега говорил ли си?
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Мнение от kurta007 »

много глупости и в тая тема,предимно от псевдо патриотите :)
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

kurta007 написа:много глупости и в тая тема,предимно от псевдо патриотите :)
изтресе, ни в клин ни в ръкав истинският патриот Курта007.
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Мнение от kurta007 »

filipne написа:
kurta007 написа:много глупости и в тая тема,предимно от псевдо патриотите :)
изтресе, ни в клин ни в ръкав истинският патриот Курта007.
филипинец,издишаш много .......за кои ли път :)
такъв елементарен провокативен цитат ми праиш,недеи така
и ти маи като муъътъ се нуждаеш от почивка в бг за избистряне на мозъчните гънки ,сега мисълта ти се рее като на 75г бабичка и си повтаряш едно и също :lol:
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Мнение от Guinness »

poumpy написа:
mishomaher написа: Ако не помниш от къде си тръгнал, никога няма да разбереш къде си стигнал!
Така обаче високите цели се постигат по-лесно, защото нямаш база за сравнение ;)
Ако помниш от къде си тръгнал, няма как да се чустваш щастлив, че си се асимилирал в общество от джвакащи френския език, местни табарнаци, които искат да се отделят от Канада, защото тя, Канада е зависима от тях, понеже от тук минавала границата със САЩ :shock:
Провинция и жители, за които семейните стойности са принизени до 64% разводи, за какво им е новите им съжители корени, спомени, традиция, обкръжение ?
Евала,Poumpy.Срахотно точно описание на табарнаците само в няколко реда.Поздравления!!
Курта,кажи нещо за белия свят.Недей да мълчиш като партизанин на разпит :D :D
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Мнение от kurta007 »

Guinness написа: Курта,кажи нещо за белия свят.Недей да мълчиш като партизанин на разпит :D :D
Guinness ,нещо си се объркал и ти :)
казал съм където трябва
Ами теб не съм те чул да кажеш как е в белия свят .....
от мрънкачите ли си ?
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

Тук следва предупредително покашляне - ако не спрете да се заяждате един с друг, ще ме принудите да взема по-радикални мерки.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Мнение от Guinness »

kurta007 написа:Guinness ,нещо си се объркал и ти :)
казал съм където трябва
Ами теб не съм те чул да кажеш как е в белия свят .....
Коко,не се заяждам ,искам само да го прочета това къде е казано.
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Мнение от kurta007 »

Guinness написа:
kurta007 написа:Guinness ,нещо си се объркал и ти :)
казал съм където трябва
Ами теб не съм те чул да кажеш как е в белия свят .....
Коко,не се заяждам ,искам само да го прочета това къде е казано.
вместо да любопитсваш кажи първо ти как виждаш нещата ?
KASTA7372
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 12:13 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Мнение от KASTA7372 »

Патриоти са хората, които отдавна не са в България, и аз живях в други страни и в САЩ като бях пеехме "Една българска роза", но много бързо "изтрезняваш", когато се върнеш в страната си, толкова си омерзен от всичко, че само мислиш как ще се отървеш от този мним патриотизъм когато се махнеш от тук...много е жестоко, но това е истината, а който ми говори за патриотизъм вън от страната си е абсолютен лицемер...
Chovek e tolkova golqm kolkoto sa golemi mechtite mu!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

KASTA7372 написа:...който ми говори за патриотизъм вън от страната си е абсолютен лицемер...
Има хора на които наистина се е наложило да избягат от страната си, против волята си. Част от тях биха могли да бъдат искренни патриоти, тъгуващи по загубената си родина.

Един от приятелите ми от детинство избяга за Швейцария още в началото на 90-те и от тогава нито вест, нито кост. Когато дочул че и аз съм заминал се свърза с мен и ми призна каква е истината - човекът е доктор, професор в Barn-ска билница, щастливо омъжен за свой бивш студент.

Преди 20 години сигурно е било ужасно да си гей в България. Още повече баща му беше супервисш военен. Този мой приятел може да каже, че милее за родината, без да предизвика насмешка в мен.
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

ablood написа:
KASTA7372 написа:...който ми говори за патриотизъм вън от страната си е абсолютен лицемер...
Има хора на които наистина се е наложило да избягат от страната си, против волята си. Част от тях биха могли да бъдат искренни патриоти, тъгуващи по загубената си родина.

Един от приятелите ми от детинство избяга за Швейцария още в началото на 90-те и от тогава нито вест, нито кост. Когато дочул че и аз съм заминал се свърза с мен и ми призна каква е истината - човекът е доктор, професор в Barn-ска билница, щастливо омъжен за свой бивш студент.

Преди 20 години сигурно е било ужасно да си гей в България. Още повече баща му беше супервисш военен. Този мой приятел може да каже, че милее за родината, без да предизвика насмешка в мен.
Това пък съвсем не мога да го разбера?

Отиваш да живееш в друга страна, воден от любов към пътешествията и не може да си патриот!

Отиваш да живееш в друга страна, защото имаш икономически проблеми и искаш да намериш решение за тях, и не си патриот!

Отиваш да живееш в друга страна, воден от любов към друг човек и си оставаш патриот!
aseto

Мнение от aseto »

ZanzibarHiro, не успяваш да вникнеш в модерното мислене :wink: За да си партриот трябва не да живееш в друга страна, воден от любов към друг човек, както ти разбираш думите на Блъди. Ти просто се опитваш да разбереш новаторите от гледна точка на твоите ценности, което е погрешно. Опитай се да погледнеш през техните очи. Тяхното разбиране е, че за да си патриот, трябва да си младеж. Идеалният образ на патриот според новите разбирания са двама педали, които нямат родина и роден език, но са модерни, сключили са брак и са осиновили кученце и прасенце.
Сега сериозно. Канадците явно са доста ограничени хора. Твърдят, че имат два наболели проблема.:
Първо: Децата рано напускат училище и стават пройдохи.
Второ: Почти на всеки празник дават трогателни репортажи, колко тъжен и самотен е животът на старците в домовете за пенсионирани.
Според мен, това е един и същ проблем. Старците като родители не са си изпълнили задълженията, затова на старини са смотни и нещастни. Тук е и отговорът на въпросът ти, Алблъд, поне според мен. Учи децата си на български език, за да не прекараш последните години от живота си в дом за стари хора, самотен и нещастен. Ползата е за теб.
Заключено