Къде и как си перете килимите?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

A , тва си е нормално , при нас е веселооо :lol:
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Bubi »

ablood написа:Понякога не мога да разбера кога даден потребител се самоиронизира и кога наиастина не разбира, че е смешен. :?
Е, то и аз теб много често не те разбирам, ама хора всякакви. :nenam: То и на мен ми е чудно, че не можеш да го разбереш наистина.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Bubi написа:След като им плащам безумните данъци за къщата мога да правя пред нея, зад нея и в нея каквото си поискам. Не мога да разбера защо трябва да си играя да товаря и разтоварвам 2 пъти и да нося килимите на автомивка, като мога да ги изпера пред нас за 1 час. Виж че някой кебекар прозре идеята, че не е необходимо всяка година да си изхвърля мръсния килим и да си купува нов щом може да се пере.
хм, аз бих се замислила дали да изпера килима пред къщата където е общинска собственост или във вътрешния си двор, за който всъщност плащам "безумните данъци" ... това като предупреждение да не ти излезе нов чистия килим :wink:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

krimon написа:хм, аз бих се замислила дали да изпера килима пред къщата където е общинска собственост или във вътрешния си двор, за който всъщност плащам "безумните данъци" ... това като предупреждение да не ти излезе нов чистия килим :wink:
Ще се изненадаш колко къщи имат предни дворове. Тях имат впредвид, като казват "пред къщата". Не тротоара.
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Bubi »

Да, точно така, имах предвид площадката пред гаража, която е доста навътре от тротоара и е под наклон и си има шахта за оттичане на водата, а ако го изпера отзад на верандата всичката вода ще отиде в тревата. Както и да е, за мен е по-практично и по-малко губене на време да си го изпера там, а на когото му се вижда срамно - моля, автомивки колкото искаш. Всеки сам решава за себе си.
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

аз също бих си изпрал килим на драйвуея, обаче закво ми е да имам килим?
само прахоляк събира и ме мързи да се гъзурча и да го пера.

и как карате коли от скрап много ми е чудно?
те вървят ли въобще?
аз като бях новодошъл хвърлих една кола на скрап, щото скоростната кутия беше за смяна.
предлагах да я ПОДАРЯ, на който иска да си плати смяната и никой не се нави.
да не сте ходили да ровите за нея после :D :D :?:
Пари на заем - само взимаме.

http://www.thc-ministry.net/untoldstory/#INDEX
Аватар
mima++
Мнения: 558
Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 9:37 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mima++ »

THC написа:аз също бих си изпрал килим на драйвуея, обаче закво ми е да имам килим?
само прахоляк събира и ме мързи да се гъзурча и да го пера.


и как карате коли от скрап много ми е чудно?
те вървят ли въобще?
аз като бях новодошъл хвърлих една кола на скрап, щото скоростната кутия беше за смяна.
предлагах да я ПОДАРЯ, на който иска да си плати смяната и никой не се нави.
да не сте ходили да ровите за нея после :D :D :?:
:thumbsup: Много точно, за какво са ни килими само прах да събират.В бг ми беше писнало от това да ги пера и да ги разнасям до село и обратно.Супер си е тук без тях, единствено в кухнята слагам нещо по малко заради малкия,че не мога да го накарам да носи чехли,докато ги обуе и следващата минута ги е захвърлил някъде :lol: :lol:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Преди 20 години е било супер-модерно. Пък и ако подът е студен (бетон, или неизолирано мазе) килимът освен мърсотия задържа и топлина.
Имам доста клиенти със светли килими. Пазят си ги, викат фирма поне веднъж годишно, смятат го за аристикратично. Естествено никой от тях няма деца вкъщи. :lol:
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Bubi »

Е, разни хора, разни идеали. Аз пък имам 2 малки деца, но харесвам килими. Като няма килим все едно вечно съм в ремонт. Су-сола ни се отоплява колкото и горе и подът ни не е студен, нито пък ми пука дали е модерно или не. Важното е на мен да ми харесва.
Публикувай отговор