Къде и как си перете килимите?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Къде и как си перете килимите?

Мнение от survivor »

Изключвам варианта собственоръчно (чувала съм че в някои магазини се давали машини под наем, ако някой се интересува). Други варианти?
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

Не си купуваме. А също и не ги цапаме.


Бтв, за да не е съвсем офтопик, сигурно за около 200$ може да се намери добра изпираща прахосмукачка. Но ще трябва пода ти да може да се мокри.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

виждала съм на автомивките лятото - 40$ обявена цена
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
pamelaa
Мнения: 248
Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 8:25 pm

Мнение от pamelaa »

Аватар
didi-did
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Фев 06, 2004 6:35 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от didi-did »

Във всяко HOME DEPOT, има специални машини, които можеш да наемеш за 24 часа.С тях може да се перат килими, мокети, дивани(зависи пак от каква материя са де).Те са комбинирани, и същевременно и изсушават.Не са скъпи .
Животът не се измерва с броя вдишвания,а с моментите,които спират дъхът ни !



http://scandalni.com/wp-content/uploads ... ney400.jpg
Аватар
mima++
Мнения: 558
Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 9:37 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mima++ »

krimon написа:виждала съм на автомивките лятото - 40$ обявена цена
:thumbsup: И ние там го перем,само в кухнята зимата слагам килим.Омръзнало ми е от пътеки и килими в бг, но съм с терикот в кухнята и заради малкия слагам ,че не мога да го накарам да носи чехли а пък си е хладно.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Къде и как си перете килимите?

Мнение от analgin »

survivor написа: Други варианти?
Отваряш жълтите страници и от там си избираш няколко фирми, звъниш им и се договаряш с тях за заплащане и удобно за теб време.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Благодаря на всички за съветите !
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Bubi »

Ние смятаме да си ги изперем пред къщи, на площадката пред гаража и да съберем очите на съседите. :shock:
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Мнение от analgin »

Bubi написа:Ние смятаме да си ги изперем пред къщи, на площадката пред гаража и да съберем очите на съседите. :shock:
Чувството е същото като това, когато видиш някаква трошка закупена от скрап, със залепена лепенка " BG" на задната броня и със шофьор/ка който/то постоянно бърка педала за спирачката със звуковия сигнал.
Българска работа .... :metro: :metro: :metro:
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Bubi написа:Ние смятаме да си ги изперем пред къщи, на площадката пред гаража и да съберем очите на съседите. :shock:
Аз не виждам съществена разлика между прането на килим вътре в къщи и на двора. Поливането на тревата с питейна вода ми се вижда доста по-безумно. :roll:
Embrace your climate change!
aseto

Мнение от aseto »

analgin написа:
Bubi написа:Ние смятаме да си ги изперем пред къщи, на площадката пред гаража и да съберем очите на съседите. :shock:
Чувството е същото като това, когато видиш някаква трошка закупена от скрап, със залепена лепенка " BG" на задната броня и със шофьор/ка който/то постоянно бърка педала за спирачката със звуковия сигнал.
Българска работа .... :metro: :metro: :metro:
Искаш да кажеш, че изпитваш чувство на срам като видиш такава картинка? Поради що се срамиш? След като не харесваш българското, защо пишеш в този форум?
Буби, аз съм виждал съседи да си перат килима на драйвуея, така както много хора си мият колите или ги пастират сами.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

7George написа:Поливането на тревата с питейна вода ми се вижда доста по-безумно. :roll:
Именно! За това използваме хлорираната гадост, течаща от чешмите.
Или имаш друга алтернатива? С кофи от реката?
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Bubi »

analgin написа:
Bubi написа:Ние смятаме да си ги изперем пред къщи, на площадката пред гаража и да съберем очите на съседите. :shock:
Чувството е същото като това, когато видиш някаква трошка закупена от скрап, със залепена лепенка " BG" на задната броня и със шофьор/ка който/то постоянно бърка педала за спирачката със звуковия сигнал.
Българска работа .... :metro: :metro: :metro:
На теб пък какъв ти е проблема винаги? Аз съм си българка, каква да ми е работата, естествено, че ще е българска? И освен това карам кола от скрап, само дето нямам лепенка БГ, че такива като теб да не ме разпознават, че много ще ме е срам.

След като им плащам безумните данъци за къщата мога да правя пред нея, зад нея и в нея каквото си поискам. Не мога да разбера защо трябва да си играя да товаря и разтоварвам 2 пъти и да нося килимите на автомивка, като мога да ги изпера пред нас за 1 час. Виж че някой кебекар прозре идеята, че не е необходимо всяка година да си изхвърля мръсния килим и да си купува нов щом може да се пере.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Понякога не мога да разбера кога даден потребител се самоиронизира и кога наиастина не разбира, че е смешен. :?
Публикувай отговор