Козе/овче мляко и млечни продукти - за детенце с АБКМ

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
JennyAnyDots
Мнения: 173
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 5:21 am
Местоположение: LaSalle

Козе/овче мляко и млечни продукти - за детенце с АБКМ

Мнение от JennyAnyDots »

Намира ли се лесно в Квебек и по-специално в Монреал козе или овче сирене и козе мляко? Още не сме заминали и моля живеещите там да споделят инфо. Може би звучи тъпичък въпросът, но прочетох, че в Канада млечните продукти са предимно вносни, редки и скъпи и това ме притесни дали всичко друго освен кравето няма да е екзотика или безумно скъпо :?

Детето ни има алергия към белтъка на кравето мляко, още неизрасната, и не може да яде нищо произлязло от крава. Затова ме вълнува темата.

Като цяло в БГ гледането на алергично към някаква храна дете в сравнение с останалата Европа е малък ад просто, и съдейки по Европа някак си очаквах в Канада да е доста по-лесно от тук, но този прочетен материал за млечните произведения ме наведе на размисъл.

А малко по-оф, но в същия ред на мисли, в детските заведения (СРЕ и пр.) има ли проблем с диетата на алергичните деца? Там готвят ли им или си носят сандвичи от вкъщи? Детето е на три години.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Не знам дали млечните продукти са предимно вносни , но е сигурно , че овчи и кози млечни продукти ще са по-скъпи както навсякъде. В Квебек има ферми за кози и овце , но явно не вадят такава продукция като същите такива в една европейска страна. За сирене и кашкавал съм сигурен , че ще намерите с млякото въпросът стои по-сложно може би . Но и за това си има колай , може да купувате мляко от ферма , да си пие детето прясно няколко дни , а останалото да го подквасвате за кисело(ако не знаете как ще ви обясня).За хранителните алергии по детските заведения , това е едно от нещата стоящи на първо място , тук са луди на тема алергии , така че всичко ще бъде наред , само назовете точно проблема и режима на хранене. Ами това е , успех :D !
Аватар
hoyden
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Авг 09, 2007 2:03 am
Местоположение: Vaudreuil
Обратна връзка:

Мнение от hoyden »

Козе сирене не съм срещала още, ама съм сигурна, че има и че е скъпо :? Овче сирене ( българско) продават в магазин Букурещ - в метална кутия от 1 кг -около 20$. Ако се поразтърсиш из руските магазини все ще намериш нещо подходящо и на добра цена.
Относно детските градини - зависи много от детската градина. В нашата, като попълвах документите, имаше въпросник за заболяванията и алергиите на детето. От това съдя ще се съобразяват по някакъв начин с алергиите.По принцип ( поне в нашата е така) само сутрин им дават прясно мляко, ама ние все закъсняваме и предпочитам да правя закуската вкъщи. Иначе храната съдържа много плодове и зеленчуци. Дъщеря ми прояде броколи там и казва, че ги обожава. Ама пак повтарям - различна детска градина, различни маниери и подходи.
За заключение - млечните продукти са скъпи и са от кравешки произход.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Само да питам ?
Соево мляко не върши ли работа ? Или някаква форма на мляко на прах, преработено предварително ?
Просто идеи
Аватар
JennyAnyDots
Мнения: 173
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 5:21 am
Местоположение: LaSalle

Мнение от JennyAnyDots »

Много благодаря! Успокоих се. Нормално е да са по-скъпи, но да ги има поне. Да не е примерно нещо което се продава само в деликатесен магазин.

Пумпи - да, соево върши работа, както и тофу, но сме я свикнали да яде и овче и козе. А и съм против да е само на соя в големи количества, но за разнообразието и протеина, яде и това. Хидролизирано краве, наистина като за алергични деца, не яде, то е доста гадно, кърмачетата му свикват но при нея алергията се прояви на годинка. А е и мнооого по скъпо от всички алтернативи (поне в БГ).

Дано просто го израсте един ден, но дотогава важното е да имаме алтернативи. Мерси за отговорите. Адресите ще ги издиря като дойдем.
Аватар
teomat.com
Мнения: 561
Регистриран на: Нед Яну 18, 2009 11:16 am
Местоположение: Canada
Обратна връзка:

Мнение от teomat.com »

В Монреал в магазин Майран в източната част на града точно до 40 магистрала между булевардите Лакордер и Ланжелие има козе сирене в кофи по 3 кг. на цена 26$. Според мен храната тук е много по-разнообразна и не би трябвало да имате никакви проблеми.
Соевото мляко също е вариант е не е скъпо.
Когато детето се записва в учебно заведение или детска градина задължително във формуляра се пише какви алергии има.
sun shine
Мнения: 23
Регистриран на: Съб Май 27, 2006 2:08 am

Мнение от sun shine »

Моите деца имаха същата алергия - само че до 1 година и после го израстнаха. Козе мляко и сирене купувахме от Loblaws. Ние сме в Отава, но предполагам, че и в Монтреалския Loblaws има козе мляко и сирене. Дано ви мине по-бързо.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

И в Метро винаги има козе мляко :roll:, в бидончета по 2 литра, по-скъпо е от кравето но не кой знае колко ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Козе мляко и сирене съм взимала от секцията за биологини подукти в Провиго.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
thehellgirl
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Юли 01, 2007 11:36 am
Местоположение: Монреал

Мнение от thehellgirl »

До нас има арабски магазин, от където случайно купих овче сирене, качество каквото не съм срещала в България, килограма е около 20-22$ което за добър и по-рядко срещан продукт тук е нормална цена, мисля че ще си намерите източници на качествени млечни продукти, все пак едва ли детето ви яде по 1 кило сирене на ден, няма да ви е проблем ....
Живей така, сякаш на земята е рай!

25.02.2009 Varna - Paris - Montreal
iveta333
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Ное 07, 2006 3:20 am
Местоположение: Montreal

Мнение от iveta333 »

Козе сирене има и в Адонис.Наистина няма от какво да се притеснявате-тук избора е много по-голям и цените не са високи.Сега сигурно ви стряскат,но когато дойдите,ще се убедите,че храната в Канада е ефтина. Успех !!! :D
thehellgirl
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Юли 01, 2007 11:36 am
Местоположение: Монреал

Мнение от thehellgirl »

ЕФТИНА е наистина :dance: храната да ви е проблема
Живей така, сякаш на земята е рай!

25.02.2009 Varna - Paris - Montreal
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

еВтина :(
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
thehellgirl
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Юли 01, 2007 11:36 am
Местоположение: Монреал

Мнение от thehellgirl »

iveta333 написа:......Сега сигурно ви стряскат,но когато дойдите,ще се убедите,че храната в Канада е ефтина. Успех !!! :D
тъй де ...
Живей така, сякаш на земята е рай!

25.02.2009 Varna - Paris - Montreal
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Кана няма предвид цените на храната , а правописа :wink:
Публикувай отговор