Направете си сами хубав козунак!!!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
gazara
Мнения: 173
Регистриран на: Сря Авг 10, 2005 6:23 pm
Местоположение: Pierrefonds(montreal)

Направете си сами хубав козунак!!!

Мнение от gazara »

Здравейте,тази обява е за хора които имат машина за хляб,с нея става чудно тесто за козунак и не ви трябват никакви кой знае какви познания,само дето изпичането ви препоръчвам да е в нормална фурна...
не претендирам за авторство а само за добър вкус!!!!

Продукти:

3 1/2 ч.ч. Брашно
1 1/3 ч.ч. Прясно Мляко
80г. Масло
3 бр. Яйца
2/3 ч.ч. Захар
ванилия
сол
мая
Ползва се програма 8 за тесто(1ч.50мин),НО СЕ ИЗВЪРТА ДВА ПЪТИ!!!!Много е важно програмата да се пусне два пъти за по хубаво втасване и замесване....след което тестото се поставя в форми(предварително намазани с маргарин или масло) и се оставят да набъбнат около 1час,аз държа тестото в фурната без да я пускам докато втаса ,може да се поръси със захар на кристали отгоре, след което се пече на 180градуса до хубав загар...
ако някой нещо не е разбрал питайте...нащо семейство редовно похапва козунак нищо че не всеки ден е велигден но за закуска с прясно мляко е №1...
http://bgtheatreadventure.weebly.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Супер, благодаря!
Аватар
gazara
Мнения: 173
Регистриран на: Сря Авг 10, 2005 6:23 pm
Местоположение: Pierrefonds(montreal)

Мнение от gazara »

забравих да кажа че маслото предварително се разтопява,мая аз ползвам "пакмая" от нея аз поставям една малка форма( може би 1ч.л.)
http://bgtheatreadventure.weebly.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
mborodin
Мнения: 439
Регистриран на: Вто Ное 16, 2004 8:05 am
Местоположение: GD_Californie
Обратна връзка:

Re: Направете си сами хубав козунак!!!

Мнение от mborodin »

gazara написа:Здравейте,тази обява е за хора които имат машина за хляб,с нея става чудно тесто за козунак и не ви трябват никакви кой знае какви познания,само дето изпичането ви препоръчвам да е в нормална фурна...
не претендирам за авторство а само за добър вкус!!!!

Продукти:

3 1/2 ч.ч. Брашно
1 1/3 ч.ч. Прясно Мляко
80г. Масло
3 бр. Яйца
2/3 ч.ч. Захар
ванилия
сол
мая
Ползва се програма 8 за тесто(1ч.50мин),НО СЕ ИЗВЪРТА ДВА ПЪТИ!!!!Много е важно програмата да се пусне два пъти за по хубаво втасване и замесване....след което тестото се поставя в форми(предварително намазани с маргарин или масло) и се оставят да набъбнат около 1час,аз държа тестото в фурната без да я пускам докато втаса ,може да се поръси със захар на кристали отгоре, след което се пече на 180градуса до хубав загар...
ако някой нещо не е разбрал питайте...нащо семейство редовно похапва козунак нищо че не всеки ден е велигден но за закуска с прясно мляко е №1...
Жив и здрав! Благодаря за прекрасната идея... и рецепта! :D
Изображение
Аватар
gazara
Мнения: 173
Регистриран на: Сря Авг 10, 2005 6:23 pm
Местоположение: Pierrefonds(montreal)

Мнение от gazara »

Няма проблем,на мен ми отне няколко опита докато намеря съотношението а иначе всеки знае какво се слага в козунака нали?Бих се радвал ако съм направил светлия празник Великден който е след седмица малко по хубав с моята рецепта...
http://bgtheatreadventure.weebly.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
lz2arn
Мнения: 703
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 11:54 am
Местоположение: mtl.qc.ca
Обратна връзка:

Мнение от lz2arn »

Чакат се още рецепти тук: Вики Кулинария
Благодаря на отговорилите. Дважди на премълчалите.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

.
Последно промяна от IFF на Вто Ное 30, 2010 7:10 pm, променено общо 1 път.
mama mia
Мнения: 616
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 5:03 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mama mia »

А защо мая на кубчета а не на прах... Аз всяка година (четири вече) правя козунак без мая на кубчета.Важно е как ще втаса(температура на стаята или фурната)
Съединението прави силата!
Аватар
gazara
Мнения: 173
Регистриран на: Сря Авг 10, 2005 6:23 pm
Местоположение: Pierrefonds(montreal)

Мнение от gazara »

Аз ползвам тази на прах и съм супер доволен,....хляб,козунак,сладкиши,катми...и какво ли още не с тая мая не виждам проблем....на кубчета?!може и да има но се чудя за какво ви е?
http://bgtheatreadventure.weebly.com" onclick="window.open(this.href);return false;
sirena
Мнения: 83
Регистриран на: Съб Сеп 09, 2006 5:17 pm
Местоположение: Zapaden Montreal

mmmmmmmm

Мнение от sirena »

Поздравления за рецептата, непременно ще я пробваме :beer:
аз сащо съм фенка на мая на прах купувам си от АДОНИС и си е супер :wink:
Аватар
ваня-71
Мнения: 244
Регистриран на: Нед Фев 05, 2006 1:31 pm

Мнение от ваня-71 »

Моята фурна пече или само отдолу или само отгоре.Дали ще стане козунака? :roll:
Аватар
gazara
Мнения: 173
Регистриран на: Сря Авг 10, 2005 6:23 pm
Местоположение: Pierrefonds(montreal)

Мнение от gazara »

Ваня повечето фурни които се отдават с апартаментите са такива в това число и моята...за да не пече от горе го слагаш на 170-180 гр. като преди това си махнала скарите и си оставила само една на втората релса от долу на горе...малко сложно се изразих но за да няма изпичане само от вън трябва да се пече на умерена средно силна фурна...когато се нагласят на повече от 200 гр. долните реотани спират и започват горните?!защо е така и до ден днешен незнам но му намерих цаката...парво слаба(средна) фурна и накрая преди да извадя нещото го запичам от горе...
http://bgtheatreadventure.weebly.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Ако е на bake горните реотани се включват чак при темп. над 450'F, дотогава е само на долни. Ако е на "бройл" - само горните пекат.
КОзунака наистина само на 170-180'С, това май около 350F беше. Изпича се и отгоре. За да не прегори- малко алум. фолио отгоре след като ви хареса цвета за да не почернява повече.
Циганите - на Сатурн !
Аватар
teomat.com
Мнения: 561
Регистриран на: Нед Яну 18, 2009 11:16 am
Местоположение: Canada
Обратна връзка:

Мнение от teomat.com »

IFF написа:Да попитам по темата-от къде да купим мая на кубчета а не на прах?
Bonanza
6852A boul. Jean-Talon E.
St-Leonard (Montreal)

намира се в хладилника от дясно на щанда за рязане на колбаси.
Аватар
yani_iva
Мнения: 53
Регистриран на: Съб Май 05, 2007 5:40 am
Местоположение: VARNA

Благодаря!

Мнение от yani_iva »

Много благодаря за рецептата!Направих я днес ,и в действителност е много сполучлива.И у нас се очертава всеки ден да е Великден! :D
Изображение
Публикувай отговор