Направете си сами хубав козунак!!!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
yani_iva
Мнения: 53
Регистриран на: Съб Май 05, 2007 5:40 am
Местоположение: VARNA

Благодаря!

Мнение от yani_iva »

Много благодаря за рецептата!Направих я днес ,и в действителност е много сполучлива.И у нас се очертава всеки ден да е Великден! :D
Изображение
Аватар
gazara
Мнения: 173
Регистриран на: Сря Авг 10, 2005 6:23 pm
Местоположение: Pierrefonds(montreal)

Мнение от gazara »

Радвам се,че ви е харесал ... :thumbsup:
http://bgtheatreadventure.weebly.com" onclick="window.open(this.href);return false;
nan
Мнения: 30
Регистриран на: Сря Апр 07, 2004 3:20 pm

Мнение от nan »

А бихте ли казали колко мая се слага точно??
flash**
Мнения: 30
Регистриран на: Пон Мар 10, 2008 11:16 am

Мнение от flash** »

teomat.com написа:
IFF написа:Да попитам по темата-от къде да купим мая на кубчета а не на прах?
Bonanza
6852A boul. Jean-Talon E.
St-Leonard (Montreal)

намира се в хладилника от дясно на щанда за рязане на колбаси.
Cъщо и в склада Mayrand . Днес бях там и си взех , прясна е ( в смисъл незамразена), по два пар4ета е опакована и е 1 lb/2,79 $. Намира се до кофите с фета.

Magasin-entrepot
5650, boulevard Métropolitain est
Saint-Léonard (Québec) Canada
H1S 1A7
Téléphone : (514) 255-9330
Télécopieur : (514) 255-7450

Magasin-entrepôt ouvert 7 jours par semaine
Lundi au Mercredi et Samedi : 6 h 45 a 16 h 30
Jeudi et Vendredi : 6 h 45 à 21 h 00
Dimanche : 9 h 00 à 16 h 00
Аватар
gazara
Мнения: 173
Регистриран на: Сря Авг 10, 2005 6:23 pm
Местоположение: Pierrefonds(montreal)

Мнение от gazara »

nan написа:А бихте ли казали колко мая се слага точно??
Ами аз вече написах че се слага една чаена лажичка(или поне така пише на пласмасовата форма която върви с машината за хляб) но от опит знам че всяка мая е различна затова и уточних че ползвам суха мая(PAKMAYA),може да сложите и още 1/2 лъжичка но не прекалявайте че или ще бухне много или ще се сгнети ...
аааа да не забравя ,понякога преди да сложа тестото във формите слагам вътре(да на сложите само отгоре че при изпичането ще паднат) стафиди които придават допълнитно хубав вкус но и без тях пак е супер...
http://bgtheatreadventure.weebly.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Bubi »

А каква марка ти е фурната за хляб? Защото моята е тостмастер и аз ползвам 7-ма програма за тесто, която е 1 час и 20 минути. Изобщо не знам 8-ма за какво е.
Аватар
gazara
Мнения: 173
Регистриран на: Сря Авг 10, 2005 6:23 pm
Местоположение: Pierrefonds(montreal)

Мнение от gazara »

Моята машина за хляб е Black&Decker (all in one) но не мисля че ще бъде проблем да се направи и с друга...да не вземете да си купувате сега точно определена машина заради единия ми ти козунак :D ,аз просто съм мързелив и затова ползвам машина иначе на ръка какви козунаци се правят,олеее ама...
http://bgtheatreadventure.weebly.com" onclick="window.open(this.href);return false;
frosina
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Окт 19, 2005 3:31 pm
Местоположение: Montreal

Почнах козунака...

Мнение от frosina »

Пак аз те притеснявам :oops: , Сигурен ли си, че брашното е 3 1/2 ч.ч, защото тестото, което се меси в момента е много рядко, направо като кексово. Не знам каква трябва да му е консистенцията. Ако можеш и ако искаш направо ми звънни да уточня някои тънкости, дом. тел. ми е 514-343-4423, Фросина
Аватар
gazara
Мнения: 173
Регистриран на: Сря Авг 10, 2005 6:23 pm
Местоположение: Pierrefonds(montreal)

Мнение от gazara »

Ей сега ще звънна,но за всички други,не се претеснявайте първото завъртане тестото е доста рядко,при второто завъртане на програмата ще се позгъсти но по принцип е по рядко от това за хляба...всичко е точно няма грешка...изчакайте и хубаво да се надуе,не бързайте!@!!
http://bgtheatreadventure.weebly.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ваня-71
Мнения: 244
Регистриран на: Нед Фев 05, 2006 1:31 pm

Мнение от ваня-71 »

Мерси Garaza,ще я пробвам аз тая рецепта и се надявам да я улуча. :D
tini
Мнения: 144
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 4:38 pm
Местоположение: Montreal,Canada

Мнение от tini »

И аз изпробвах рецептата,при мене също беше много рядко тестото,направо каша но си помислих че сам се объркала в броя на чашите с брашно.Започнах да слагам още брашно докато стане като тестото за хляб,увеличих маята с 1/2 ч.л.тестото разделих на 2 и направих и руло с мармалад.И двете станаха добре,но следващия път ще сложа по-вече захар.Мерси за рецептата,аз съм доволна!
Изпратени DSC - 15.01.2007 г.
Интервю - 28.08-успешно
Монреал-10.05.2008 г.
Таня
Мнения: 205
Регистриран на: Чет Яну 24, 2008 6:39 am
Местоположение: България/Canada

Мнение от Таня »

Да, и аз съм доволна! Наистина може малко по-сладко да се направи... но и така е добре. Аз искам да питам - в каква форма пекохте тестото? Аз през цялото време си представях как ще го направя на плитка като истински козунак, но... то това тесто много рядко - абсурд да го вкарам в няква форма - заема само формата на съда, в който го печеш. Ако някой му е намерил цаката - да казва, има още време до Великден! Мерси!!!
mama mia
Мнения: 616
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 5:03 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mama mia »

1 kg брашно
8 яйца
300 ml прясно мляко
300g захар
щипка сол
150g краве масло
настъргана кора на 1 лимон
1 хубава супена лъжица мая
всичко това се слага в машината и като се омеси , вадиш,оплита се на плитки и се слага в високи но тесни тавички (купувам ги от долармагазините за еднократна употреба са),после се слага във фурната на около 100-150 градуса и се чака да втаса,нашата печка е на газ така че е топла винаги и за около 2 часа се надува до неузнаваемост.после се маже с масло поръсва се със захар и се пече.
да ви е сладко!
Съединението прави силата!
Аватар
gazara
Мнения: 173
Регистриран на: Сря Авг 10, 2005 6:23 pm
Местоположение: Pierrefonds(montreal)

Мнение от gazara »

Да Мама,точно такава е рецептата и ако се меси на ръка е страшно хубав козунак но...ако всичко това се постави в моята машина за тесто и става страшно....много е ,затова аз я намалих за да се смести в машината пък и да я завъртя 2 пъти,всеки знае че колкото пове4е се меси и втасва толкова е по хубаво тестото а иначе съм сигурен че правиш хубав козунак...моят ве4е е замесен а вашия?
http://bgtheatreadventure.weebly.com" onclick="window.open(this.href);return false;
alkaponbg
Мнения: 795
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 6:07 am
Местоположение: Montreal

Мнение от alkaponbg »

Зар, това в двойна или единична машина? Мерси за рецептата
Весел празник!!!
Ако не опиташ, винаги ще съжаляваш...
И сега съжалавам...че не го направих по-рано :)
Публикувай отговор