Как е френският в Quebec?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

krimon написа:
ablood написа:Изключение, което потвърждава правилото. Но пък да не забравяме, че ескимосите са се уредили първи в Америките. И то не по лесния начин. И тяхни потомци са спретнали една достя свястна култура (Майската). Кофти, че делаверата се е прецакала.
:rotfl: :rotfl: :rotfl:
krimon написа:
ablood написа:Какво стана с произхода на маите и индианците? Провери ли?
мислех си че вече я разчепкахте темата за произхода - нал се оказаха траки :lol: :lol:
Пишман историчката пак избърза да се присмее и после се скатава гузно. :wink:
Да не стане като с това, че имаш археологочески доказателства (няколко!) за това, че майката на Кирил & Методи е българка? Разрови насам-натам и ще видиш, че никой не отрича връзката между ескимосите и америндианците! Освен твърдящите, че маите са с космически произход.

Крими, може би щях много повече да те харесвам, ако понякога казваш: "Е, може и да съм се объркала. Извинявайте!"
Пробвай! Не боли и хората остават с хубаво впечатление.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

не си уред изобщо, блъди :wink:
съвсем не пиша, за да се харесам на някого :beer: :beer:
а археологически доказателства, че ти си австролопитек, а не кроманьонец - в този форум има бол :lol:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Аз пък докато не видя с очите си криво пространство и време на такава щуротия, че голямата маса ги изкривявала няма да повярвам и Айнщайн ще си остане за мене пишман физик.
Всяка връзка и сходство с начина на мислене на действителни лица от форума е случайна. ;)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
alen vid
Мнения: 418
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 10:12 am
Местоположение: sofia

1111

Мнение от alen vid »

krimon написа:не си уред изобщо, блъди :wink:
съвсем не пиша, за да се харесам на някого :beer: :beer:
а археологически доказателства, че ти си австролопитек, а не кроманьонец - в този форум има бол :lol:
Привет Кримон,
дълго време не сме се чували с теб! - как е Монреал ? - как си ти ?

И знаеш ли, наистина ме извини - но исках да те по моля да си оттеглиш квалификацията, която по горе си направила спрямо Аблъд. - направо ме шашна, ти никога не си си позволявала подобно нещо !!!! - разбирам, че имаш съмнения за този съфорумник ,че може да е освидетелстван луд , и предвид бисерите,които ръси из форума може това да се окаже истина
/във всеки случай аз не знам, а и желая да се разгранича от подобни квалификации / но въпреки всичко да изгубиш по подобен начин обноски е ........ доста неочаквано !

Моля те, да не ми се сърдиш, не се опитвам да ти давам тон в живота - знаеш го !
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

alen vid, благодаря за милата и възпитана забележка. Само заради теб си оттеглям тази квалификация към аблъд, защото не съм била свидетел, ако и когато са го освидетелствали ... при случай че :)

съжалявам, че изгубих обноски неочаквано :oops: ама той все пак ме нарече пишман историчка :cry: :cry:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
ilka
Мнения: 799
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 7:30 am

Мнение от ilka »

krimon написа:не си уред изобщо, блъди :wink:
съвсем не пиша, за да се харесам на някого :beer: :beer:
а археологически доказателства, че ти си австролопитек, а не кроманьонец - в този форум има бол :lol:
еее крими - много грубо :smhair1:
пак сме тук :-)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Мдаааа... това сме го играли вече. Като се изложи на професионална тема Крими винаги почва да сменя темата и обижда.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Как пък един непрофесионалист реши, че професионалистът се е изложил на професионална тема ми е много интересно? :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Това няма да доведе до нищо добро. :?
Съглясявам се с Тракийския произход на индианците, преди пак да бъда наказан. Кой съм аз да споря?
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Мнение от Omega3 »

Linko написа:Как пък един непрофесионалист реши, че професионалистът се е изложил на професионална тема ми е много интересно? :)

То за това е форума :lol: :lol: :lol: Всеки се чувства пьлноценен, изказва си мненията без да гледа някой в очите и най-важното не трябва да любезничи и да се прави че изслушва сьбеседника си тьрпеливо.
Fireman

Мнение от Fireman »



Аватар
lz2arn
Мнения: 703
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 11:54 am
Местоположение: mtl.qc.ca
Обратна връзка:

Мнение от lz2arn »

Linko написа:Аз пък докато не видя с очите си криво пространство и време на такава щуротия, че голямата маса ги изкривявала няма да повярвам и Айнщайн ще си остане за мене пишман физик.
Твоята скромна личност ще бъде сериозно повредена отвъд границите на живота какъвто го познаваме далеч преди възможността да "видиш" изкривено пространство и време. И да те цитирам още веднъж:
Linko написа:Как пък един непрофесионалист реши, че професионалистът се е изложил на професионална тема ми е много интересно?
Благодаря на отговорилите. Дважди на премълчалите.
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от mwanza »

Kan_Tangra написа:
mwanza написа:
Kan_Tangra написа:Мен пък мноу ме кефи как говорят австралийците.
... а също и австралийките.
За британците ми е все тая, а също и за британките.

Всички австралийци и австралийки са слънчеви хора. Такъв им е и говора.
Който отрича очевидното, сигурно завижда и е негативен.
:lol:
:beer:
Даа, абсолютно... в тоя ред на мисли , има ли къде да се научи бритиш инглиш в Монреал? Да докарам онова готиното произношение.
зарежи тва британското. Дай се научим да докарваме австралийското произношение.

Няма да можем да се оттървем от жените после. Ще тичат на тълпи след нас. :lol:
:) добре де, австралийско произношение как да докарам? :)
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

aseto написа:...Поради тази причина съвремениите поколения деца, които не са принудени от модерните си учители да изучават стихотворения и песнички наизуст, да четат задължителни книги и пр. , а прекарват времето си пред компютъра или с Айпод наврян в ушите са застрашени в по-късен етап от такива невродегенеративни заболявания. ...
По тази логика китайците никога няма да боледуват от невро-дегенеративни заболявания. На работата ми един китаец като грабна калкулатира бързо ми показа как компютърът извършва изчисленията. Направо ми скри шапката - какъв е смисълът да преизчисляваш заложения вече алгоритъм в компютърна програма. Може би в било елемент от терапия или остатък от висше инж. образование завършено в Китай.
Не мисля, че Интернет или iPod е проблема, а начина по който се ползват тези медии. Факт е, че в училище изобщо не се изучава как да ползваме Интернет. Най-много да се направи забрана за ползване на Wikipedia и до там ...
Bubcheto_75
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 10:34 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Bubcheto_75 »

Не знам как темата отиде в реката - от особеностите на местния френски, та до националното самосъзнание при възпитанието на децата.

По темата - ами доста по-различен е от това, на което са ни учили в училища и по курсове. По-интелигентните кебекуа говорят доста сносен френски, макар и да попрекаляват с la-to(произнасяно като льо поради любимото им потъмняване на гласните). Виж другата прослойка, дето я са завършили някакво средно, я не, в чиито редици има доста социаладжии, алкохолици и друга "местна сган", която ви крънка пари за бира и цигари де ви види, те са си е**ли ма**та - такива змии и гущери трудно можеш да чуеш да излизат от човешка уста. С времето се свиква и горе-долу почваш да разграничаваш и отделни думи в цялото мучене и малко по малко свикваш. Като си подбираш и средата става по-лесно.

Относно възпитанието на децата - не мога да говоря от личен опит, но имаме приятели, чието дете имаше трудности да проговори, защото в главата му е пълна каша - говори му се на 4 езика - на френски в градината, на български вкъщи, на английски и руски от гледачката му. Горкото хлапе се беше ошашкало. Така че особено с малки деца - карайте нещата едно по едно и всичкоще си дойдат на мястото. А решението дали да се учи на български едно дете или не, си е личен избор на родителите. Ако има българска среда - ок, ако умишлено се избягва такава среда - също е ок. Бързото възприемане на местната култура и ценности си има плюсове от гледна точка на интеграцията, но да не се чудите ако то заприлича твърде много на кебекарските деца и почне да ви отговаря по начин, който няма да ви понесе.

Поздрави на всички. На тези все още в България - не се плашете, с всичко се свиква, но колкото повечете залягате на френския, толкова по-лесно ще ви бъде тук в началото.
Публикувай отговор