Как е френският в Quebec?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Да , мнението ти въобще не ме учудва.
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Мнение от kikolilokiko »

Странджата, в Канада още не съм дошъл, но съм бил достатъчно в много други държави. И бели. И не толкова. По дух съм либерал ;) Родината на мойте деца ще бъде Канада живот и здраве :) така, че отсега почвайте да измисляте канадски език, за да могат да говорят на родния си език ;) В общности, които живеят не са прокопсали много. Интеграция, интеграция, интеграция ... Така го виждам аз. Паисий е написал нещо много голямо за времето си. Ако беше наш съвременник какво ли щеше да напише не знам. Иска ми се да има повече велики българи и да си стоя в Родината, а не да емигрирам... И ако ще сме общност ще си помагаме, а не да се дърляме нали? Вие които сте с повече "стаж" дайте пример на "младоците" в това начинание! А ние ще се поучим от вас ;)
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Странджата написа:Да , не се учудвам ни най-малко на това мнение.
Последвано веднага от:
Странджата написа:Да , мнението ти въобще не ме учудва.
Всъщност изглежда, че мнението на някого не те учудва. :wink:

Ние с теб живеем в своите си светове. Това, че са различни не би трябвало да ни учудва.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Да , различни светове , ти си кауза пердута относно патриотизма.
Последно промяна от Странджата на Нед Апр 05, 2009 1:20 pm, променено общо 1 път.
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

ablood написа: ... Северните нации са предимно бели. Налагало се да се борят зверски за оцеляването си - да трупат запаси за зимата, да строят солидни къщи, да шият дебели дрехи...
Колкото по-близо до екватора, толкова по-черни и мързеливи. Живеещи ден за ден без никаква подготовка за утре. "Лесния начин". ...
По твоята логика излиза, че ескимосите трябва да са най-напред в класацията, май :?
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Изключение, което потвърждава правилото. Но пък да не забравяме, че ескимосите са се уредили първи в Америките. И то не по лесния начин. И тяхни потомци са спретнали една достя свястна култура (Майската). Кофти, че делаверата се е прецакала.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Аблъд , за поредните мнения- техническа грешка , кико , говоря за роден език на родителите , в семейства на потомствени гърци или италианци на канадски език ли си говорят с децата?
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

ablood написа:Изключение, което потвърждава правилото. Но пък да не забравяме, че ескимосите са се уредили първи в Америките. И то не по лесния начин. И тяхни потомци са спретнали една достя свястна култура (Майската). Кофти, че делаверата се е прецакала.
Ето ти още едно изключение: Ескимосите не са "спретнали" културата на Маите. :wink: :wink: :wink:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Да бе, потомци на римляните са достигнали северна Америка през замръзналите води между Азия и Аляска и са станали индианци. :wink:
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Мнение от Omega3 »

ablood написа: Знам, че повечето имигранти карат по лесния начин, учейки децата си на родния си език, оправдавайки се с партиотични причини. Лесния начин според мен е типичен за чернилките и аз не възнамерявам да си спестя това усилие.

Ще сьжаляваш, но по- лесният начин е твоят. Децата прекарвайки по-голямата си част от времето говорейки на френски или английски в училишето или на улицата имат непрекьсната тенденция да говорят и в кьщи на френски или английски. Да ги накараш да минат в кьщи на бьлгарски е по трудният начин. Дали си заслужава или не, е субективен вьпрос. Като ти гледам снимката си бая беличьк, така че и с това на коя група от хора е типичен по лесният начинл, не сьвпада твоето мнение.
Не го взимай лично, но според мен по лесният начин е да работиш рудиментарна работа и да имаш много време да си гледаш децата и да си оправяш колата или други подобни такива. :lol: :lol: :lol:
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

ablood написа:Да бе, потомци на римляните са достигнали северна Америка през замръзналите води между Азия и Аляска и са станали индианци. :wink:
Сега пък и индианци. Нали бяха ескимоси! :cry: :cry: :cry:
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

.
Последно промяна от IFF на Вто Ное 30, 2010 7:10 pm, променено общо 1 път.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

нема страшно, затова съществува закона за запазване на енергията - децата на аблъд и на kikolilokiko ще им отвърнат със същото :wink: Трябва само малко време да мине :roll: Сигурна съм, че тогава ще си спомнят и ще ронят крокодилски сълзи заради лесния избор.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Мнение от Rall »

Алблъд, нема лошо децата ти да са истински Канадци ама ко е лошото ако освен Фр. и Анг. да говорят и български??? Много място на "харда"
им ли ще заема???
Аз нема нещо което да мразя повече от руснаци, Русия, СССР, сделано в СССР и т.н обаче не съжалявам че съм учил руски и у секо СВ си го пиша като допълнителен език и не съм забелязал некъде да е направило лошо впечатление.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Да не прехвърляме темата в "бисери"!
Вие, видни историци и обикновенни хора с обща култура, смеещи се на изявлението ми, че маите и индианците са произлязли от ескимосите:
От кого са произлязли? :roll:
Публикувай отговор