Как е френският в Quebec?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

Rall написа:......обаче не съжалявам че съм учил руски и у секо СВ си го пиша като допълнителен език и не съм забелязал некъде да е направило лошо впечатление.
Пиши и македонски в СВто си. Не те познавам лично, но ми се струва, че македонският ти е по-fluent от руския ти! :D

Поздрави! :wink:
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

ablood написа:Да не прехвърляме темата в "бисери"!
Вие, видни историци и обикновенни хора с обща култура, смеещи се на изявлението ми, че маите и индианците са произлязли от ескимосите:
От кого са произлязли? :roll:
Всичките са траки !!! :lol:
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

Omega3 написа:
ablood написа: Знам, че повечето имигранти карат по лесния начин, учейки децата си на родния си език, оправдавайки се с партиотични причини. Лесния начин според мен е типичен за чернилките и аз не възнамерявам да си спестя това усилие.

Ще сьжаляваш, но по- лесният начин е твоят. Децата прекарвайки по-голямата си част от времето говорейки на френски или английски в училишето или на улицата имат непрекьсната тенденция да говорят и в кьщи на френски или английски. Да ги накараш да минат в кьщи на бьлгарски е по трудният начин. Дали си заслужава или не, е субективен вьпрос. Като ти гледам снимката си бая беличьк, така че и с това на коя група от хора е типичен по лесният начинл, не сьвпада твоето мнение.
Не го взимай лично, но според мен по лесният начин е да работиш рудиментарна работа и да имаш много време да си гледаш децата и да си оправяш колата или други подобни такива. :lol: :lol: :lol:
може да се смееш, ама да имаш време да оправяш неща в къщи може да е ключово за щастието в едно семейство.
Сега, за колата не знам, ама то едно ли е?
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

ablood написа:... Вие, ... смеещи се на изявлението ми, че маите и индианците са произлязли от ескимосите:
От кого са произлязли? :roll:
Извинявай, ако съм минал някоя неписана граница. Това е форум, нищо лично.

По темата за маите и негрите.

Нямам идея откъде са произлезли маите, но ми е любопитно да науча твоето мнение за произхода на негрите.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

те също са траки .... !!! :lol:

И за да не съм голословен:
Нали имаше някакъв черен Орфей, в един филми по Дискъвъри? Какво повече ти трябва
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

ZanzibarHero написа:
ablood написа:... Вие, ... смеещи се на изявлението ми, че маите и индианците са произлязли от ескимосите:
От кого са произлязли? :roll:
Нямам идея откъде са произлезли маите, но ми е любопитно да науча твоето мнение за произхода на негрите.
Виж, тук не съм подкован със знания. Твърди се че много библейски личности са черни, така, че предполагам, както и европеидните и монголоидните - произлязли са от маймуните (всеки в по-малка или голяма степен).
Потребител
Мнения: 119
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 4:43 pm
Местоположение: Канада, а след следващия референдум - в Свободен Квебек

Мнение от Потребител »

Kan_Tangra написа:Всичките са траки !!! :lol:
Верно е !!!
И питекантропите са траки ! Аз лично познавам и едни австралопитеци от Тополовградско ! Само че живеят в Стара Загора на гарата...
Аватар
gazara
Мнения: 173
Регистриран на: Сря Авг 10, 2005 6:23 pm
Местоположение: Pierrefonds(montreal)

до аблъд

Мнение от gazara »

Стига вече с тая Дарвинова теория отдавна е отхварлена от научния свят,но ако някой си мисли че е пряк наследник на маймуна...аз нямам нищо против... :ear:

да говориш с децата си на родния си език не е мързел,нито национализъм а национална принадлежност,да наричаш посещението на баба и дядо туризъм е меко казано признак на лаянарщина,Ти ще умреш сам като куче и дали ще си богат или беден няма да промени този факт,а каквото и да правиш колкото и да ти е неприятно ТИ СИ БЪЛГАРИН пък дори и да имаш още сто паспорта....както някой по горе беше написал: да вземе някой една дряновица,па удри ,удри....
http://bgtheatreadventure.weebly.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: до аблъд

Мнение от ablood »

gazara написа:Стига вече с тая Дарвинова теория отдавна е отхварлена от научния свят,но ако някой си мисли че е пряк наследник на маймуна...аз нямам нищо против... :ear:

да говориш с децата си на родния си език не е мързел,нито национализъм а национална принадлежност,да наричаш посещението на баба и дядо туризъм е меко казано признак на лаянарщина,Ти ще умреш сам като куче и дали ще си богат или беден няма да промени този факт,а каквото и да правиш колкото и да ти е неприятно ТИ СИ БЪЛГАРИН пък дори и да имаш още сто паспорта....както някой по горе беше написал: да вземе някой една дряновица,па удри ,удри....
Лелееее... това беше грубо! :wink:
Дори Дарвин не твърди, че сме произлезли директно от маймуните. Нито пък толкова голяма част от научния свят има по-разумни теории. Единствено Кримон може би има археологически доказателства, но както винаги недостъпни за нас.

Мдаааа... Българин съм. Явно с доста различно чувство за принадлежност от някои други. Но пък съм си намерил мястото, чувствам се добре и искам децата ми също да се чувстват добре. Кофти ми е когато учителката ме попита: "Qu'est-ce que c'est боли ме?"

А когато едно дете отива във ваканция в държава в която никога не е било и най-вероятно никога повече няма да стъпи, декларира на границата причина за посещението - "туризъм", то не е толкова далече от туризъм. Когато аз ходех до Германия на гости на роднините си бях жив турист, с фотоапарат, карта, обикаляш всичко интересно в града им... Какво "лайнярско" виждаш в това? На детето по същия начин му показаха зоопарка, планината Витоша, разните интересни за деаца неща.

Аз лично нямам намерение да отида в страната от която с толкова усилия съм се откъснал, преди да съм отишъл в Токио, Дубай, Хаваите, Лас-Вегас... и вече ми е оръзнало да се шляя (леле, как се пише тази дума?!?) За сега не ми е проблем да помагам на дядовците и бабите с $ за билети до тук.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: до аблъд

Мнение от krimon »

ablood написа:Аз лично нямам намерение да отида в страната от която с толкова усилия съм се откъснал, преди да съм отишъл в Токио, Дубай, Хаваите, Лас-Вегас... и вече ми е оръзнало да се шляя (леле, как се пише тази дума?!?) За сега не ми е проблем да помагам на дядовците и бабите с $ за билети до тук.
аре пак декларации - нали писа в темата за паспортите, че тутакси си си извадил нов бг след като му е изтекла трайноста :roll:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Well, просто още нямам друг! Не знам защо си мислиш, че българския паспорт служи само за летене до България? Свали кепенците!
Какво стана с произхода на маите и индианците? Провери ли?
justine
Мнения: 111
Регистриран на: Сря Яну 30, 2008 9:44 am
Местоположение: Sofia

Мнение от justine »

Ехоооооооооо! Темата не е за ескимосите, нито за клетия Дарвин, още по- малко за българската версия на Карл Велики, разбирай наш Ablood, който вместо с конете си, разговаря с децата си и не на немски, ами на френски...
Прощавай, драги ми Ablood, това не подигравка, а просто веселба.... Нали темата е за разтуха.
Освен това, винаги съм се възхищавала на смелостта на някои хора да говорят свободно езици, които не познават достатъчно. Дето се вика: Хак им е на колониалистките езици... Та давай, братле, ама не оставайте вкъщи само с френския, дайте и на английския, пък защо не и на немския език да разберат, нека - пада им се!!!!
:beer: :beer: :beer:
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

Единствения начин да научиш език, който не познаваш достатъчно е да го говориш свободно. (при това докато все още не го познаваш достатъчно).

Подозирам, че ти никакви чужди езици не умееш да говориш, след това изявление ...
Чудя се как ще се оправиш в Канада ..
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

ablood написа:Well, просто още нямам друг! Не знам защо си мислиш, че българския паспорт служи само за летене до България? Свали кепенците!
Какво стана с произхода на маите и индианците? Провери ли?
мислех си че вече я разчепкахте темата за произхода - нал се оказаха траки :lol: :lol:

разочароваш ме драги - кога започваш да говориш и пишеш само на френски и английски ... жена ти сигурно няма търпение да я наречеш ma chere et tendre puce, tu m'aimes тююю 8)
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
justine
Мнения: 111
Регистриран на: Сря Яну 30, 2008 9:44 am
Местоположение: Sofia

Мнение от justine »

Кан Тангра, възхищавам се и на теб!!! :wink:
Публикувай отговор