Счетоводна загадка!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
MoHTpeal_boy
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 29, 2008 12:47 pm
Местоположение: далеч от родината!

Счетоводна загадка!

Мнение от MoHTpeal_boy »

Здравейте,
Работя 15ч./седмично.Зплатата ми е 15$/час , получавам 275$/седмично.Обаче във фиша за заплатата ми са отбелязани 7.5 часа седмично (т.е 50% по-малко от реалното) и съответно заплащането е завишено с 50% , така че крайната сума е същата -275$. Имам два въпроса:
1. Знае ли някой защо и с каква цел се прави това ?
2 .Може ли това да ми навреди по накакъв начин?
Двама интелигентни хора, единия, от които е българин, имат много повече общо, отколкото двама българи, единия, от които е интелигентен
Аватар
Optimist Creed
Мнения: 325
Регистриран на: Пет Май 21, 2004 11:40 am
Местоположение: Вече далеч от Quebec :-)

Re: Счетоводна загадка!

Мнение от Optimist Creed »

MoHTpeal_boy написа:Здравейте,
Работя 15ч./седмично.Зплатата ми е 15$/час , получавам 275$/седмично.Обаче във фиша за заплатата ми са отбелязани 7.5 часа седмично (т.е 50% по-малко от реалното) и съответно заплащането е завишено с 50% , така че крайната сума е същата -275$. Имам два въпроса:
1. Знае ли някой защо и с каква цел се прави това ?
2 .Може ли това да ми навреди по накакъв начин?
Ами вероятно заплатата за тази позиция е 30 $/ч ,но те експлоатират да им работиш двойно по-дълго време :wink:
Аватар
Дядо Йоцо
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 1:44 pm
Местоположение: Горе на черешата
Обратна връзка:

Мнение от Дядо Йоцо »

Ами аз ще ти дам една загадка с отговор за да разбереш:

Всички знаем че 2+2=4
... но ако запитате един счетоводител колко прави 2+2 той ще ви отвърне:
- А колко искате да прави?

Та фирмата ти има добър счетоводител. Това е.
От тук нататък може само да се оплакваш ... на арменския поп естествено.
Нещастните родни души няма обаче да възкръснат и да се порадват на чудесиите на свободата, на които ние, обръгнали вече, гледаме равнодушно сега и за които те не са сънували даже в най-дивните си блянове!. . .
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Мнение от Marto »

Без да съм експерт по въпроса, първото нещо което ме притеснява е, че при 7.5ч/седмица не можеш да събереш нужния номер часове за Employment Insurance.
kralimarko

Мнение от kralimarko »

Marto написа:Без да съм експерт по въпроса, първото нещо което ме притеснява е, че при 7.5ч/седмица не можеш да събереш нужния номер часове за Employment Insurance.

и мен тва ме притеснява но кво им дреме на тях дали той ще се класира,,...хехехехехе ,абе нещо е гнило в тази работа
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Мнение от Marto »

kralimarko написа:
Marto написа:Без да съм експерт по въпроса, първото нещо което ме притеснява е, че при 7.5ч/седмица не можеш да събереш нужния номер часове за Employment Insurance.

и мен тва ме притеснява но кво им дреме на тях дали той ще се класира,,...хехехехехе ,абе нещо е гнило в тази работа
Отново, без да знам детайлите за това кое и как трябва да се удържа в един пейчек, се чудя дали по този начин работодателят се опитва да мине пас за някой-друг долар който иначе трябва да match-не.

Може и да има друго, съвсем невинно обяснение.
Аватар
fe_ya
Ефирна
Мнения: 557
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:19 am
Местоположение: извън Монреал...
Обратна връзка:

Мнение от fe_ya »

1. 15x15=225
2. Ако ти пишат на половина часовете ще ти трябват двойно повече часове за да излезеш на обезщетения за безработица ако се стигне до такъв момент.
3. Ако в някой момент се наложи да работиш повече от 40 часа в седмицата така изписано излиза че си работил по-малко часове което означава че за часовете над 40 ще ти плащат редовна надница а не овъртайм.
Сигурно има и други врътки, но на пръв поглед това изпъква.
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

Toва се прави където има профсъюзи и определена заплата за извършената работа.
Не можеш да работиш за 15 на час демек.

Наврежда ти затова, че няма да имаш нужните часове за EI.


Докажи си часовете (от логове и т.н.) и после отиди при профсъюза и може да успееш да си вземеш по 30 на час!

Толкова за тук.
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
MoHTpeal_boy
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 29, 2008 12:47 pm
Местоположение: далеч от родината!

Мнение от MoHTpeal_boy »

Багодаря много , разбрах аз какво губя .В този случай, какво печели работодателят от цялата тази работа , каква му е облагата?
Двама интелигентни хора, единия, от които е българин, имат много повече общо, отколкото двама българи, единия, от които е интелигентен
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Виж бгмонреал ти е писал, плащат ти по-малко т.е излизаш им по евтино. Би трябвало да ти плащат 30 на час, а плащат 15 .
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

Ще ти обясня точно конкретно твоя случай (поне доколкото успя да ми го обясниш)

Профсъюза на ... задължава работодателя ти да ти плаща минимална заплата далеч по-голяма от 15 на час. Не е и 30 на час, но твоя работодател се е полакомил.
Та имат да ти плащат примерно 150 долара - 10 часа си работил по 15 на час. Твоят работодател НЕ може да те декларира на 15 на час, затова те декларира на 30 на час, но за сметка на това имаш на хартия заработени само 5 часа.
Това е много лошо за шомажа, защото дефакто трябва да работиш двойно часове за да се класираш.

Изход:
Вземи си логовете от работата (колко часа си работил - знаеш за какво говоря) и право в профсъюзите!!


ПС Пак те съветвам да говориш с работодателя. Той знае какво може да му коства това и ще е разумен надявам се! Ако не, ми се обади
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
kralimarko

Re: Счетоводна загадка!

Мнение от kralimarko »

MoHTpeal_boy написа:Здравейте,
Работя 15ч./седмично.Зплатата ми е 15$/час , получавам 275$/седмично.Обаче във фиша за заплатата ми са отбелязани 7.5 часа седмично (т.е 50% по-малко от реалното) и съответно заплащането е завишено с 50% , така че крайната сума е същата -275$. Имам два въпроса:
1. Знае ли някой защо и с каква цел се прави това ?
2 .Може ли това да ми навреди по накакъв начин?

може ли да питаме каква или поне каде е работата..това може да улесни загадката
Публикувай отговор