Цени на недвижимите имоти

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Цени на недвижимите имоти

Мнение от optics »

myhata II написа:Аха, кеша му е майката ;)
Горното е мъдър цитат от филма Wild things.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Цени на недвижимите имоти

Мнение от apple »

Ето една свежа идея за закъсалите с ипотеката...http://profit.bg/news/article/nid-88090.html ;)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Цени на недвижимите имоти

Мнение от Bistra »

Хубава идея! :x
Само изпускаш факта, че в Канада за всякa промяна, касаеща фасадата се изисква разрешение от общината. А, за такива глупости, знаеш ли колко са благосклонни?! Успех желая на закъсалите с ипотеката иноватори! :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Цени на недвижимите имоти

Мнение от yahoo »

Заинтересувах се какви са тези къщи във Флорида паднали под 100к и май се оказаха само бунгала от средата на миналия век. Всеки си прави сметката и щом са взели недобра стока за повечко пари възможни са и периоди в които тази стока да си дойде на реалната цена. Качествените къщи като цяло не си губят от цената.
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: Цени на недвижимите имоти

Мнение от Mr.D »

yahoo написа:Заинтересувах се какви са тези къщи във Флорида паднали под 100к и май се оказаха само бунгала от средата на миналия век. Всеки си прави сметката и щом са взели недобра стока за повечко пари възможни са и периоди в които тази стока да си дойде на реалната цена. Качествените къщи като цяло не си губят от цената.
Добре си разбрал ама не исках да и убия мерака с тая кьща която тя намери рандом в Delray Beach за 300К., която дори не е кой знае какво. Ние последните 3 години живяхме в Boynton Beach и тези квартали ги знам на прьсти. под 250-350К няма да намериш нищо свястно.

Само едно нещо е да се знае че Флорида не е Канада. гета има на всеки пет мили. Я провери бившото имение на Доналд Трьмп на колко мили е от едно от най-големите гета и си прави сметката.
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Цени на недвижимите имоти

Мнение от myhata II »

Е и баба знае ,каква е ситуцията в момента в целия свят,имотите ще ПАДАТ,задава се голяма депресия
Навсякъде се очаква да падат,толкова е елементарно другари ! :y:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: Цени на недвижимите имоти

Мнение от Mr.D »

myhata II написа:Е и баба знае ,каква е ситуцията в момента в целия свят,имотите ще ПАДАТ,задава се голяма депресия
Навсякъде се очаква да падат,толкова е елементарно другари ! :y:
Аз мисля сме я минали поне на 60%. В близките 4 години очаквам и се надявам Американците да дръпнат здраво.
И дано президента да е републиканец че ми писна там комуняги тук някви измислени комуканадосоциопсихопати.
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Цени на недвижимите имоти

Мнение от myhata II »

Като зрели круши, ако си виждал, в дълбока Есен :D
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Цени на недвижимите имоти

Мнение от ivandaman »

apple написа:Иване айде не обръщай и ти на простащина ако може!?!
LOL... Old habits die hard. :D
apple написа: Ласките ги препоръчай на жена си ако има нужда!
А бе..Мисля че за сега се справям ама знае ли човек.. Жени, човек никога не знае с какво може да ни изненадате.
apple написа:. Мълчиш, мълчиш пък току се изцепиш...
:
Ами, има си причини защо понякога изпадам в мълчание.. Просто нямам какво да кажа. Въпреки че имам три недвижими имущества в две държави, че съм продал няколко имота и че в момента плащам ипотека на имот който струва наполовината от това което струваше преди кризата... И въпреки всичко не смятам че съм експерт по темата за "активите и пасивите".. При мен в момента всичко е пасиви. Но това е реалноста. Е не ми е много кеф, но има неща които не мога да ги променя.. Тях просто ги приемам, макар и неохотно
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Цени на недвижимите имоти

Мнение от apple »

Ами, има си причини защо понякога изпадам в мълчание.. Просто нямам какво да кажа. Въпреки че имам три недвижими имущества в две държави, че съм продал няколко имота и че в момента плащам ипотека на имот който струва наполовината от това което струваше преди кризата... И въпреки всичко не смятам че съм експерт по темата за "активите и пасивите".. При мен в момента всичко е пасиви. Но това е реалноста. Е не ми е много кеф, но има неща които не мога да ги променя.. Тях просто ги приемам, макар и неохотно
Честна позиция - чест ти прави! :handshake:
Живота продължава с или без активи... Нищо няма да отнесем с нас като му дойде времето, затова е добре да се живее, а не да се трупа... Имането не носи непременно щастие! Ако нямаш време за себе си заради изплащането на неща, които нямаш време да използваш какъв е смисълът? Тук се нагледах на такива ситуации... Къщата се ползва само да преспиш за няколко часа и да я изчистиш в уикенда, колата само за да се придвижиш до работа, хубавите дрехи само за някакви си супер специални поводи 2-3 пъти в годината и те така в поредица и другите неща... Две седмици в Мексико, Куба или на не знам кои си острови не могат да компенсират цяла година бъхтане и липса на време за истински релакс... Е който може да има много с малко бъхтане е друга бира... :?: Сега ще почне пак реването насреща ми от "преуспелите"! По реакциите им ще ги познаете...
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Цени на недвижимите имоти

Мнение от apple »

Заинтересувах се какви са тези къщи във Флорида паднали под 100к и май се оказаха само бунгала от средата на миналия век. Всеки си прави сметката и щом са взели недобра стока за повечко пари възможни са и периоди в които тази стока да си дойде на реалната цена. Качествените къщи като цяло не си губят от цената.
Де да знам на много места гледам, че тип бунгало са и доста под 80К? То всеки се опитва да си пробута съборетинката за повече ако мине, ама... това не означава, че това й е пазарната цена. А тук архитектурния стил е същия така, че квито са бунгалата у комшиите такива и при нас. Но на мене тук повечето къщи ми приличат на бунгала така или иначе...по-големи или по-малки, до плажа или не...все бунгала...
Примери от Флорида:http://www.yousellwelist.com/cheap-hous ... enum=8[url][/url]http://www.yousellwelist.com/cheap-hous ... ?pagenum=2
А това е смехотворна цена тук макар, че е стара обява без актуализация...но затова говоря принципно - БАЛОН и то какъв.. http://realestate.canada.oodle.com/view ... ctoria-bc/ а иначе бунгала разни най-разнообразни ето:http://www.mobilehomesvictoria.com/listings05.html малко са извън Виктория ама няма значение вътре в града са още по-напомпани...то чак смешно ти става...
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Re: Цени на недвижимите имоти

Мнение от Godis »

Май не правиш разлика м/у бунгало и mobile house
Nick(olov)
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 3:23 pm
Местоположение: Montreal

Re: Цени на недвижимите имоти

Мнение от Nick(olov) »

Tова е направо лудост!!!!!!
http://www.realtor.ca/propertyDetails.a ... 1629276358
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Цени на недвижимите имоти

Мнение от optics »

Обяснение за ябълката и за николов:

Тия самите бунгала не струват колкото пише. Примерно къщата във Виктория дето е дадена, струва 130К, останалите 350К е цената на земята (за да стане общо 480К.

Примерът с Ванкувърското бунгало е още по-силен в тая насока.

Не се заблуждавайте, че цената която виждате е цялата за къщата!
Тъкмо обратното.
Както дадох пример по-горе - цената на бунгалото е в пъти по-малка от тази на земята.
Затова някои хора купуват, събарят старата барачка и строят наново (пак дървено, но ще си изкривиш душата ако го наречеш барачка). Пример - така направи моя нов комшия и ябълката му е виждала "барачката".
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: Цени на недвижимите имоти

Мнение от Mr.D »

optics написа:Обяснение за ябълката и за николов:

Тия самите бунгала не струват колкото пише. Примерно къщата във Виктория дето е дадена, струва 130К, останалите 350К е цената на земята (за да стане общо 480К.

Примерът с Ванкувърското бунгало е още по-силен в тая насока.

Не се заблуждавайте, че цената която виждате е цялата за къщата!
Тъкмо обратното.
Както дадох пример по-горе - цената на бунгалото е в пъти по-малка от тази на земята.
Затова някои хора купуват, събарят старата барачка и строят наново (пак дървено, но ще си изкривиш душата ако го наречеш барачка). Пример - така направи моя нов комшия и ябълката му е виждала "барачката".
Това някакво оправдание за цената ли е?
По тази логика излиза още по-скьпо, хвьрляш 130К на боклука.
Както и да я гледам и да се заблуждавам.
Да става за живеене 800К.


Чисто нови сьс земята са по 400К тук в Калгари.Което според мен е нормално.
Зависи от квартала де.
Публикувай отговор