работа за счетоводители

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
arminad
Мнения: 80
Регистриран на: Пет Яну 30, 2009 9:41 am

работа за счетоводители

Мнение от arminad »

Имам 3 години и 6 месеца стаж като счетоводител в БГ. Завършила съм магистратура по международен бизнес и мениджмънт. В програмата на магистратурата съм изучавала счетоводство и финанси. В Канада ще мога ли да кандидатствам за сертификат от професионалния ордер на счетоводителите, и след това съответно да си намеря работа по специалността.
dobsan
Мнения: 198
Регистриран на: Вто Сеп 28, 2004 2:59 am
Местоположение: Някъде........................

Мнение от dobsan »

Образованието ти е супер,но мисля че малко ще трябва да поучиш там
Аватар
arminad
Мнения: 80
Регистриран на: Пет Яну 30, 2009 9:41 am

работа за счетоводители

Мнение от arminad »

Ами ще поучим щом трябва. А може ли да се занимаваш със счетоводство без да имаш такъв сертификат. Тук във форума прочетох че той се изисква за по отговорни длъжности. Вярно ли е това!
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: работа за счетоводители

Мнение от Koko »

arminad написа:Имам 3 години и 6 месеца стаж като счетоводител в БГ. Завършила съм магистратура по международен бизнес и мениджмънт. В програмата на магистратурата съм изучавала счетоводство и финанси. В Канада ще мога ли да кандидатствам за сертификат от професионалния ордер на счетоводителите, и след това съответно да си намеря работа по специалността.
Тази статия е писана в края на 2002-ра или началото на 2003-та, съответно вече не е толкова актуална, но в нея можеш да намериш информация за трите професионални счетоводителски асоциации в Канада.

http://www.bgcanada.com/portal/index.ph ... icle&id=62

За да се стане пълноправен член на някоя от тях отнема няколко години - със сигурност това включва вземане на изпити по тяхната програма както и поне 3 години признат професионален стаж.
От друга страна за да се започне работа като счетоводител не е нужно да си дипломиран счетоводител, но е хубаво да си приета поне като студент в някоя от тях. За съжаление вече не съм в час какви са им приемните условия, струва ми се че за съжаление с времето изискванията се увеличиха.Ако в преспектива искаш да работиш на по-високо ниво, то получаването на пълноправно членство е наистина нужно.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
arminad
Мнения: 80
Регистриран на: Пет Яну 30, 2009 9:41 am

работа за счетоводители

Мнение от arminad »

Да, прочетох доста неща, но останах с впечатление че не може да работиш ако нямаш такъв сертификат. Ние те първа ще кандидатстваме, но все пак мисля че трябва да съм наясно отсега.
Аватар
arminad
Мнения: 80
Регистриран на: Пет Яну 30, 2009 9:41 am

работа за счетоводители

Мнение от arminad »

Благодаря за уточняващата информация!!!
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Bubi »

Можеш да работиш ако намериш кой да те вземе на работа разбира се, но не като отговорен счетоводител, а само като commis-comptable или technicien-comptable. За да кандидатстваш за професионалния ордер на счетоводителите има много изисквания, както и се държат няколко много сериозни и тежки изпита. И все пак не съм много сигурна за връзката между мениджмънта и счетоводството, ама може някой с повече опит да се изкаже. За повече сведение аз имах 12 години стаж като счетоводител в България, половината като главен, завършила съм магистратура "Счетоводство и контрол", като и бакалавърската ми степен е подобна от Свищов. Дойдох тук и учих АЕС година и 4 месеца в добър колеж, специалност Comptabilité financière informatisée" и от 100-те CV-та и повече дори, които изпратих за 1 месец ми се обадиха само от една агенция, където мисля, че просто отчитат дейност.
Всичко е много относително, въпрос на шанс. Сигурно има хора, които са започнали бързо работа и то без да учат тук.
Желая ти успех.
Bobar
Мнения: 34
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 3:43 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Bobar »

В повечето случаи хубавата работа се взема с местно образование, пригаждане към околната среда, което отнема време и добри контакти най-вече.
Публикувай отговор