Смяна на квартира- превозване на мебели

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Таня
Мнения: 205
Регистриран на: Чет Яну 24, 2008 6:39 am
Местоположение: България/Canada

Смяна на квартира- превозване на мебели

Мнение от Таня »

Здравейте!!! Някой, който се е местил, ако може да сподели - фирма ли ползвахте за превоз на мебелите и как вървят цените. Мисля, че съм чела във форума, но сега не откривам къде го пишеше. Мерси мноого!!!
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

2006 г ползвахме една фирма, името нещо не го разбирам, но телефона е 514 354 7179. Цената на час е 49 долара, за нас е било 3 1/2 часа, платили сме по фактура с таксите 197.26 долара. Спомням си, че им дадохме и някакъв бакшиш. Бях доволна, работиха много бързо, спряха само един път за 5-10 мин да изпушат цигара и то след като ни попитаха дали сме съгласни. В часовете се включва и пътуването от едното място до другото. Какви са цените сега нямам представа.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Таня
Мнения: 205
Регистриран на: Чет Яну 24, 2008 6:39 am
Местоположение: България/Canada

Мнение от Таня »

Здрасти, мерси за информацията. А те ли товарят нещата и плюс превоза? Аз само тр да опаковам всичко, нали.
Аватар
vjd
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Ное 27, 2005 12:15 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от vjd »

Здравей Таня.
Ако има кой да мъкне багажа може да си наемете малък камион или микробус.Има такива фирми, при които цената за 24 часа е между 70 и 90 долара.Това което ви трябва са канадска шофьорска книжка и кредитна карта.Карат се с клас 5 като за лека кола.
Сещам се за няколко в момента - Discount, Natonal или Via Route.Не съм сигурен дали имаше опция да върнеш камиона след няколко часа за по-малко пари, но така или иначе ще ви излезе доста по-евтино.От тия трите Discount предлагаха най-ниски цени - поне лятото.
Таня
Мнения: 205
Регистриран на: Чет Яну 24, 2008 6:39 am
Местоположение: България/Canada

Мнение от Таня »

Благодаря!!!
Аватар
mouse
Мнения: 539
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 9:54 pm
Местоположение: Извън капана

Мнение от mouse »

Ние ползвахме тези
http://www.uhaul.com/

Сам си го товариш, сам си го караш. Във всеки камион има и количка за качване на по-тежките неща по стълбите, за около 10тина долара в плюс. На нас на 1 юли ни струваше около 120 долара за 4 часа. Тогава е най-високата тарифа. През останалото време е по-евтино.
Сиренето е безплатно само в капана.
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Bubi »

И ние ползвахме тях. На нас ни струва около 75 долара, това с бензина за 12 часа. Това през септември.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Фирмата за която говоря товарят всичко , ти само гледаш, много е приятно :D . Имахме тежки мебели и бяла техника, навън беше -25 , идеално е някой друг да тича с кашоните напред - назад. Предварително бях опаковала нещата по кашони, но ми казаха, че те извършват и тази услуга също.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
jimi
Мнения: 67
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 10:30 am
Местоположение: MONTREAL

Мнение от jimi »

Дискаунт- 50 кинта + бензин 10 и получаваш 50 км останалите ги плащаш допълнително.На нас ни струваше само 67.50 със таксите и бензина. За тази сума получихме камионетката за работниа ден от сутринта 8 до 18 вечерта.Допълнително километри не сме плащали.
mover
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Дек 12, 2008 3:11 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от mover »

NORDTRANS Entr. www. nordtrans.ca

CAMIONS DE 16'' et 20'' PIEDS pour 2 ½ , 3 ½ , 4 ½ app.

Camion+ chauffeur 30$/h (taxes inclus)*
Camion +1 déménageur 45$/h (taxes inclus)*
Camion +2 déménageurs 55$/h (taxes inclus)*
Camion+3 déménageurs 70$/h (taxes inclus)*
---
sans camion 2 déménageurs 35$/h (min 2 heure) *

NOUS TRAVAILLONS VITE et PROFESSIONNEL
Matériel de déménagement ; couvertures, chariot industriel , courroie de soulèvement professionnelle , etc…

* Minimum 2 heures de temps. Bien sûr, ca commence dès votre point de départ.
* Probablement nous ajouterons 10min-40min au temps total pour couvrir les dépenses necéssaires pour venir chez vous de notre cartier

Pour informations et réservations appelez nous à
Tel. : 514 591 51 22 Serghei (Russian, French, English)
www. nordtrans.ca
Ou par couriel: nordtranscanada@gmail.com
Жизнь есть движение! http://nordtrans.ca
-квартирные перевозки-
Публикувай отговор