Данъчни трикове за самопопълващите

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Yahoo!
Мнения: 205
Регистриран на: Вто Ное 04, 2008 12:06 pm

Данъчни трикове за самопопълващите

Мнение от Yahoo! »

Тема за които има нещо наум да максимизира върнатите пари на само-попълващите.

Съвета да се отиде при специалист не е удачен тук (не че е лош съвет) :wink:
"I want to know God's thoughts; the rest are details."
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Sorry :oops:
Да дадеш 30 кинта на специалист, който ще ти максимализара върнатото ;)
Smart Dust
Мнения: 926
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:43 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Smart Dust »

Досега каквото съм си смятъл на ръка, ми излиза същото при специалист.
Така че аз си ставам специалиста. :D
If SearchFor(shliokavica) then ShowMessage('Пиши на кирилица бе!!'#10#13'Няма да си вадя очите с тая шльокавица!!');
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Re: Данъчни трикове за самопопълващите

Мнение от bgmontreal »

Yahoo! написа:Тема за които има нещо наум да максимизира върнатите пари на само-попълващите.

Съвета да се отиде при специалист не е удачен тук (не че е лош съвет) :wink:
Maкар и аз да съм един от тези специалисти, вече съм писал тая тема - search ще ти помогне.

Ако смяташ, че времето ти не е по-скъпо от това което ще ни платиш наистина е добра идея да потърсиш форума.


Относно това, че излизало еднакво - ако случая ви е елементарен сигурно ще е така, но всеки който в последните години се е възползвал от моята оферта за проверка на старите декларации се е убедил, че не току така се учи Taxation 2 години.
Ако един път през годината не ви се дават пари за да спестите (или най-малко сте сигурни) в изготвянето на данъчните декларации, то си е ОК, но 30тина% спестявания (това е средната данъчна ставка) за повечето хора е важно и са готови да платят за това.
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

Също така такива теми са си чиста проба провокации, защото в края на Януари няма кой да мисли за декларации, най-малкото защото T4, RL4, T4A и т.н. се получават към края на февруари (това е законния срок).

Сега ще се завихрят едни безмислени дебати, ама съм си обещал да пиша по мах 3 мнения на тема, така че ми остава само едно ;)
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
ivan1901
Мнения: 137
Регистриран на: Пет Яну 21, 2005 10:28 am
Местоположение: Montreal

Мнение от ivan1901 »

Аз винаги съм си попълвал декларациите сам с помоща на софтуер и държавата винаги си ми е връщала пари (един път малко по-малко отколкото поисках, ама здраве да е). Ако си вземете добра програма, тя сама ви показва всички възможности. Трябва си и малко четене разбира се, но според мен си заслужава.

Но да си призная ако имах фирма, едва ли щях да я карам така ...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

ivan1901 написа:Аз винаги съм си попълвал декларациите сам с помоща на софтуер и държавата винаги си ми е връщала пари (един път малко по-малко отколкото поисках, ама здраве да е). Ако си вземете добра програма, тя сама ви показва всички възможности. Трябва си и малко четене разбира се, но според мен си заслужава.

Но да си призная ако имах фирма, едва ли щях да я карам така ...
Аз винаги имам един въпрос, тоест два:
1. колко струва една такава програма ?
2. колко време инвестираш в четене и попълване ?

Сега тези двете стойности в пари, по-малко ли са от таксата на специалиста ?

Въпросите ми станаха 3 ;)
kralimarko

Мнение от kralimarko »

az platih $250 minalata godina na edin star moshennik-grak
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

kralimarko написа:az platih $250 minalata godina na edin star moshennik-grak
разбира се това е нереалистична сума за персонална декларация и се съмнявам да си я платил, но карай ...

колкото до софтуера - нали трябва да знаеш какво и къде да слагаш - преди време бях сложил една задача и отговорите бяха с ~500 разлика

всеки сам си решава и тоя който предпочита да ги прави сам си има причина. на мен например ми взе 4 години докато почнаха да идват хора, които се страхуваха от дискретност (нали всички са милионери на думи).

Тая тема въобще не е за никакви "врътки", защото вече съм писал такава тема и един search е достатъчен.
Моля модераторите да поизчистят плявата и да оставят само триковете (ако изобщо се появят такива).
Ми това е от мен за тая тема!
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

poumpy написа:
ivan1901 написа: Аз винаги имам един въпрос, тоест два:
1. колко струва една такава програма ?
2. колко време инвестираш в четене и попълване ?

Сега тези двете стойности в пари, по-малко ли са от таксата на специалиста ?

Въпросите ми станаха 3 ;)
Надявам се нямаш нищо против да ти отговоря аз (понеже имаме опит с ufile.ca), пък и ще съм точно по темата:
1. 16 долара е за един човек, 25 за цяло семейство, за студенти и за семейства с доходи под 20 000 годишно е безплатно.
2. 1-2 часа за 5-членно семейство с трима работещи, които часове мога да прекарам в 2 часА вкъщи по пижама ако искам. Няма пътувания до нечий офис, а в случай че съветникът ще идва вкъщи, няма нужда да си съобразявам графика със срещи.

Данните си ги нанасяш първия път, след това всичко се пази през годините и само ако има някаква нова информация, я въвеждаш. Можеш да проиграваш различни варианти, за да видиш за в бъдеще кое твое поведение как ще се отрази на данъците ти.
Ако имам бизнес обаче, предвид множеството тънкости с големи материални последици, не бих пропуснала да отида на данъчен съветник.

Сега аз да те питам:
1. Ти колко плащаш на твоя данъчен съветник?
2. Ти ли ходиш в офиса му, или той идва при теб?
3. Когато учеше редовно безплатно ли ти излизаше попълването на данъчната ти декларация при него?
4. Колко време стоиш в офиса му?


Имам добри отзиви от приятели за бгмонреал, въпреки че техните ситуации са били елементарни от данъчна гледна точка.

За всеки влак си има пътник, хайде само да не крием част от пътниците защото на някой не му изнасяло.
pamelaa
Мнения: 248
Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 8:25 pm

Мнение от pamelaa »

Споделям напълно мнението на Survivor

Hие ползваме QuickTax вече няколко години и сме доволни.
Ако имах бизнес щях да търся данъчен специалист, но ситуациата ни сега е елементарна и ни е по-лесно и удобно така.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Ето я предишната тема http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... D%FA%F6%E8
bgmontreal написа: Maкар и аз да съм един от тези специалисти, вече съм писал тая тема - search ще ти помогне.

Ако смяташ, че времето ти не е по-скъпо от това което ще ни платиш наистина е добра идея да потърсиш форума.


Относно това, че излизало еднакво - ако случая ви е елементарен сигурно ще е така, но всеки който в последните години се е възползвал от моята оферта за проверка на старите декларации се е убедил, че не току така се учи Taxation 2 години.
Ако един път през годината не ви се дават пари за да спестите (или най-малко сте сигурни) в изготвянето на данъчните декларации, то си е ОК, но 30тина% спестявания (това е средната данъчна ставка) за повечето хора е важно и са готови да платят за това.
Ако сте се местили В КАНАДА (пътуването ДО Канада не се брои) не забрявайте moving expenses

Има определени правила, но ако сте се преместили 40км по близко до работата, то със сигурност сте ОК и имате данъчен кредит за ползване
Другото, което аз се сещам са картите за градски транспорт също се приспадат т.е в програмата има място където може въведете сумата като разход.
Чух , че от тази година ще приемат да се приспада част и от разходите по ремонт на жилището ви, а и че ще има някакъв данъчен кредит и за хората , които си купуват къща за първи път. това обаче ще ни вълнува догодина.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Smart Dust
Мнения: 926
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:43 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Smart Dust »

poumpy написа:
ivan1901 написа:Аз винаги съм си попълвал декларациите сам с помоща на софтуер и държавата винаги си ми е връщала пари (един път малко по-малко отколкото поисках, ама здраве да е). Ако си вземете добра програма, тя сама ви показва всички възможности. Трябва си и малко четене разбира се, но според мен си заслужава.

Но да си призная ако имах фирма, едва ли щях да я карам така ...
Аз винаги имам един въпрос, тоест два:
1. колко струва една такава програма ?
2. колко време инвестираш в четене и попълване ?

Сега тези двете стойности в пари, по-малко ли са от таксата на специалиста ?

Въпросите ми станаха 3 ;)
1. 40$ за програмата и попълних на 4 човека.
2. Приблизително към 1-2 часа.

3. Далавера си е. :D
If SearchFor(shliokavica) then ShowMessage('Пиши на кирилица бе!!'#10#13'Няма да си вадя очите с тая шльокавица!!');
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

survivor написа: Сега аз да те питам:
1. Ти колко плащаш на твоя данъчен съветник?
2. Ти ли ходиш в офиса му, или той идва при теб?
3. Когато учеше редовно безплатно ли ти излизаше попълването на данъчната ти декларация при него?
4. Колко време стоиш в офиса му?


Имам добри отзиви от приятели за бгмонреал, въпреки че техните ситуации са били елементарни от данъчна гледна точка.
Ето и моята ситуация:
1. Не помня, но е от порядъка на 30-40 долара.
2. Отивам до офиса за да оставя документите и друг път да си ги получа готови за архива. И двата пъти в удобно за мен време.
3. Никога не съм и търсел безплатно, защото не съм достатъчно богат за това ;). Като студент съм си играл online с ufile.ca и никога, ама НИКОГА не съм постигал резултатите на Даниел. И не говоря за разлика от 50-100 кинта. И то съм инвестирал много повече от 2 часа за да прочета всички тънкости.
4. В офиса му прекарвам с голямо удоволствие колкото се може повече време, защото винаги може да научиш нещо от него. Не само за миналата данъчна година, но и за предстоящата. Няма програма, която да може да ти зададе правилните въпроси за предстоящата година, кое кога и как е най-добре да се клеймва и най-вече защо.
Водил съм приятел, накойто първата година декларацията му я попълни местен, който винаги сам си го правил и знаел. Разликата с Даниел беше 350 кинта и това от знаещ местен, какво ли остава за незнаещите.
Аз съм си избрал моя влак и съм адски доволен. ;)
dartcherniat
Мнения: 275
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 10:45 pm
Местоположение: Acer

Мнение от dartcherniat »

Аз един път ходих един път на специалист. Вземи 30 $ и не докара нищо по различно от Ufile. Отнеми по-вече време да се разходя до там и да изчакам ида ми попълни декларацията и да си ходя в къщи.
Та Ufile е идеална програма за хора служители. Аз си пращам декларацията online така ,че си получавам парите обратно много бързо.
"О, картофът е злочест зад желязната завеса.
Вадят го с ръка до днес враговете на прогреса.
А в нашия лагер го вадим с багер! " AT
Публикувай отговор