Любимият ви мебелен магазин?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Любимият ви мебелен магазин?

Мнение от survivor »

Кой е той? Някой купувал ли е от Бро е Мартино? Засега не ме интересуват "дизайнерски" мебели, от най-високата класа :)
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Също така можете ли да ми дадете съвет диван с какво покритие би бил най-удачен за едногодишно дете, без никакъв респект към мебелите и парите на родителите си? :lol: Чета тук за покритие с "полиуретан", каквото и да значи това :lol: Или кожа?
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Любимият ви мебелен магазин?

Мнение от Koko »

Провери в IKEA - с уговорката че нямам възможност да правя съпоставка на цените. Мисля че някъде в сайта им имаше информация за материалите от които правят изделията си.

http://www.ikea.com/ca/en
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
mice
Мнения: 267
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 2:33 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от mice »

Да, ние сме купували от Бро и Мартино, но диванът не е съвсем подходящ за малки деца. Пръскат плата с импрегниращ разтвор, който да предпазва от замърсявания. Дават 10 год. гаранция, че дори и да има петна, ще се измият само с вода. Петната, които досега са се получавали, наистина се отмиват лесно, но не винаги само с вода. Според мен е хубаво диванът да е с тапицерия, която да може да се сваля и да се пере.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

сърви, не мисля, че можеш да намериш диван или мебели подходящи за малки диверсанти :lol: :lol: Трябва да се простиш с новите и изискани мебели поне в първите 3 години, в някой случаи и до 10 години :) После си обзавеждай къщата от дизайнерски бутици :beer: :beer:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Bubi »

Ако искаш нещо по-евтино - Meubles en gros
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Благодаря ви много! Аз затова търся нещо по-непретенциозно на първо време :D Това платът, до който ще се допира детето ми да се пръска с импрегниращи разтвори, хич не ми харесва. Кой ли знае и кожата с какво я обработват, но засега ми се струва най-приемливият вариант.
Аватар
Yahoo!
Мнения: 205
Регистриран на: Вто Ное 04, 2008 12:06 pm

Мнение от Yahoo! »

survivor написа:... Кой ли знае и кожата с какво я обработват, но засега ми се струва най-приемливият вариант.
Кожата е най-гадния възможен избор според мен
"I want to know God's thoughts; the rest are details."
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Това много ме заинтригува. Защо?
Да поясня защо мисля че при малки деца не е добре покритието да е от плат. Защото дори дамаската да може да се сваля и пере, ако диването реши да си излее сока въърху дивана или да повърне, това което ще попие навътре си остава. Та значи изборът ми е кожа или изкуствена кожа (в случай че въпросният полипропилен е изкуствена кожа). Защо мислиш че кожата е лош избор?
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Сърви, кожата може много лесно да бъде нарязана , надупчена и скъсана, дунапрена изтръгнат и нахапан :lol: , според мен поне.
И аз искам да сменям диваните, ама чакам чудовището да порасне и котката да поумнее. :lol:
Един платнен диван, със сменяемо покривало е по добрия избор. В Икеата има евтини такива, отделно си купуваш покривалата (калъфката) и може да си ги редуваш. Аз всяка седмица го пера. Самите дивани не са върха на качеството , но са приемливи.
Ето за тия говоря:
http://www.ikea.com/ca/en/catalog/products/S39830945
Ама аз кат го купувах беше по евтин , май към 300 долара без покривалото. После си взимаш колкото искаш покривала, аз имам 3 и ги въртя.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

и аз да добавя:
ако е с перящо се покривало, не може ли отдолу да се служи една изолация срещу повърнато и напикано. Едни такива инпрегнирани чаршафи, които се ползват за леглата по принцип. Мои приятели си имат котка и всичките им легла вкъщи за "облечени" в такива "чаршафи" под реалните им чаршафи.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Благодаря, страхотни подсказки давате, никога не бих се сетила сама. За съжаление с Икеата май приключихме преди да прочета доводите на Ира за съжаление. Вчера отидохме там, харесахме един кожен, подбрахме и две други неща и накрая се оказа че диванът го няма и щели да го получат prochainement. А иначе диванът на Ира ме устройва и цената е добра. Ира, само покривалото колко струва? Продава ли се в Икеа?
Идеята на Пумпи за изолация под дивана е гениална :beer:

Ира, и на теб не ти е лесно :) То детето ще порасне, ама котката дали ще поумнее :lol:
Аватар
Yahoo!
Мнения: 205
Регистриран на: Вто Ное 04, 2008 12:06 pm

Мнение от Yahoo! »

survivor написа:Това много ме заинтригува. Защо?...
Моето мнение е такова като 'изпитал' кожени дивани (мнението ми е персонално, не е 'категоризация' на кожените.

Лятото се изпотяваш, кожата се къса по-лесно (особено след тестовете които децата правят с моливи или с ръбовете на играчките си).
За мен кожените са удобни за чакалня, където хората не прекарват дълго време на тях, но за в къща с деца като че ли не са най-добрият избор.
Говоря за дивани без 'покривала'. Ако на кожения си слагате 'покривало' или нещо подобно, може и да не е чак толкова лошо и за в къщи.
"I want to know God's thoughts; the rest are details."
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Покривалата са от Икеата, те са си специално за дивана. Не помня колко струват. Може би бяха от 50 до 100 долара май , зависи от десена. Доста често пускат от тях в зоната на намалените стоки. Аз като видя там такова си взимам, по случката има едно дори не отваряно все още.
п.с. Погледнах неотвореното намалено покривало и на него пише 25, но то е намалено, защо не знам.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Yahoo!
Мнения: 205
Регистриран на: Вто Ное 04, 2008 12:06 pm

Мнение от Yahoo! »

"I want to know God's thoughts; the rest are details."
Публикувай отговор