Отказва ли се стипендия,заради стари бумаги!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
tanas
Мнения: 14
Регистриран на: Нед Дек 21, 2008 1:50 pm

Отказва ли се стипендия,заради стари бумаги!

Мнение от tanas »

Пратих формулярите за стипендията в Министерството.Обаче искаха и копие на сертификата за селекция на Квебек!? това което ме плаши е:
Дали, както за социал -ще ми търсят, кирливите ризи чак у Българско!И може ли някой умна глава от там да ми кажува:
Шо сакаш бе Танасе,за шо рипаш бе сельо?Остави лозето и нивите на село,лапаш рента от тях, а кажуваш тука ке оставаш гладен.Сакаш да ощетяаваш нашиот данакоплатец.(Макар и тати Харпър да брои 4 милиардо на Буш,канадски налог за спасение на съседската здруга GM.)Па врати се у пущинакот,па шитни декарите и ке додеш тукат да инвестирош у науката за собствена полза.Така че ,кажувайте братя и сестри български,оправдан ли ми е страхот и някой минувал ли е тая пътека! И за тва ли го сакат сертификатот, че да ми проверят и долните гаши.Или тая пара от данакот канадски ви е свидна и на вас, и вие на бихте я споделили со наглиот сельо,на тяхно место!?
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от mwanza »

Нищо не разбрах. Дай по-ясно.
tanas
Мнения: 14
Регистриран на: Нед Дек 21, 2008 1:50 pm

Мнение от tanas »

министерството,стиска ли се при подпомагане на имигрант за професионално училище,и дали му разследват имането?

Пък кво и има на селската ми реч!?
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Bubi »

Искат дохода на съпруг/а от предходната година и твоя доход за текущата година ако имаш такъв /до момента на започване + предполагаемия до края на годината/. След това, ако не се лъжа беше през януари или февруари ти потвърждаваш този доход и след като си подадеш данъчната декларация те проверяват и ако има различие ти изпращат писмо. След това ти им изпращаш писмо с обяснение за разликите + документите за доказателство. В общи линии.
На мен лично дохода от България не ми го вписаха, а аз изрично питах за това.
tanas
Мнения: 14
Регистриран на: Нед Дек 21, 2008 1:50 pm

Мнение от tanas »

Bubi,мерси! това за доходите и аз го направих. намирам го готино и нямащо проблеми! Притеснението е за големите пари ,декларирани преди да дойдем тук.тези с които се представих като усигурена личност идваща в Канада само заради хубавият бял сняг! тези от декларацията за финансова автономност,преди издаването на сертификата за селекция!

Дали това гледат!? Това ми е мъката!
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Отказва ли се стипендия,заради стари бумаги!

Мнение от analgin »

tanas написа:Пратих формулярите за стипендията в Министерството.Обаче искаха и копие на сертификата за селекция на Квебек!? това което ме плаши е:
Дали, както за социал -ще ми търсят, кирливите ризи чак у Българско!И може ли някой умна глава от там да ми кажува:
Шо сакаш бе Танасе,за шо рипаш бе сельо?Остави лозето и нивите на село,лапаш рента от тях, а кажуваш тука ке оставаш гладен.Сакаш да ощетяаваш нашиот данакоплатец.(Макар и тати Харпър да брои 4 милиардо на Буш,канадски налог за спасение на съседската здруга GM.)Па врати се у пущинакот,па шитни декарите и ке додеш тукат да инвестирош у науката за собствена полза.Така че ,кажувайте братя и сестри български,оправдан ли ми е страхот и някой минувал ли е тая пътека! И за тва ли го сакат сертификатот, че да ми проверят и долните гаши.Или тая пара от данакот канадски ви е свидна и на вас, и вие на бихте я споделили со наглиот сельо,на тяхно место!?
Като ти гледам българския, мога да си представя какъв е френският ти език :idea: :beer: :beer: :beer: :beer:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

tanas написа:Bubi,мерси! това за доходите и аз го направих. намирам го готино и нямащо проблеми! Притеснението е за големите пари ,декларирани преди да дойдем тук.тези с които се представих като усигурена личност идваща в Канада само заради хубавият бял сняг! тези от декларацията за финансова автономност,преди издаването на сертификата за селекция!

Дали това гледат!? Това ми е мъката!
Сертификатът ти го искат, за да те третират като жител на Квебек, а не на друга провинция в Канада. За жителите на другите провинции, дошли да учат в Квебек цената на обучението/стипендията е различна. Търсиш под вола теле. С една дума, в твой интерес е да го представиш.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Отказва ли се стипендия,заради стари бумаги!

Мнение от miteto »

analgin написа:Като ти гледам българския, мога да си представя какъв е френският ти език :idea: :beer: :beer: :beer: :beer:
А на тебе кое кученце ти изпапа чуството за хумор?
tanas
Мнения: 14
Регистриран на: Нед Дек 21, 2008 1:50 pm

Мнение от tanas »

Хвала тебе krimon -e! Голямо Благопдаря,за тази страхотна информация! Аз май съм доста черноглед и чакам само лошо! Ама сега се чувствам ,както след оргазъм!!!!! ура!

А за това:::
analgin написа:
Като ти гледам българския, мога да си представя какъв е френският ти език

Бате Аналгине, нас българскиот земеделец ке ни гоните от тукат ли!?
Ке да останете само народ со синя кръв и много китайчета,индийчета и хаитянчета, да ви слугуват!? Ашкулсум ефенди!!!

Мите(miteto), готин си![/quote]
Публикувай отговор