Закъснение на колет до България

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
DIMELBE
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 3:53 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Закъснение на колет до България

Мнение от DIMELBE »

Здравейте,
на някой случвало ли му се е, да изпраща нещо до България - писмо, малко пакетче или колет и то да се е бави повече от месец?!
Аз изпратих едно малко колетче до България на 15-ти септември и все още нищо?! От Postes Canada ми казаха, че ако до декември не пристигне, да им звънна и ще направят разследване. Нещата в пакета не са чак толкова ценни, но ми се ще да разбера дали се случват често подобни закъснения (и евентуално изгубване на пратки), може би, за да се успокоя, че това, което изпратих ще пристигне. :roll:
Дано поне се окаже, че проблемът е в канадските пощи, а не в българските - че там вече работата е ясна..... :cry:
Благодаря за отговорите! :beer:
"Може да си разочарован ако не успееш, но си обречен ако не опиташ"!!!
Silviya
Мнения: 31
Регистриран на: Чет Ное 27, 2003 7:21 am

Мнение от Silviya »

Ние пращаме от време на време малки колети до БГ но в началото на тази година пратихме един колет (имаше и лекарства вътре) който изобщо не пристигна и досега не знам къде се е загубил или са го спрели някъде. но с другите колети не сме имали проблеми. дано и вашия да пристигне скоро. ако е обикновена пратка може да отнеме и 2 месеца. успех
miko
Мнения: 305
Регистриран на: Вто Дек 23, 2003 12:52 am
Местоположение: Montreal

Мнение от miko »

Има 2 вида услуги - въздушна поща - 10 дена и нормална - с кораб между 2-3 месеца. Също ако някой в пощата го е харесал в БЪлгария забрави да го получиш.
KVS
Мнения: 463
Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 8:16 pm

Мнение от KVS »

Аз общо взето редовно изпращам колети до БГ. Винаги ги пиша нормална поща - по кораб. Най-дългия срок за доставка ми е бил 3 месеца, най-късия - 7 дни. Тази година съм изпратил десетина пакета до различни точки на БГ и като цяло нямам загубен такъв.
Може би просто са го забавили.
Избийте балъците и тарикатите сами ще измрат!
kurta007 написа: Жени ,ти щом мислиш/макар да стана ясно че не ти се отдава много/ ...
mwanza написа: ако си на социал и деливъри си там форевър.
Аватар
trans
Мнения: 372
Регистриран на: Съб Яну 24, 2004 2:00 pm
Местоположение: Mtl

Мнение от trans »

На нас ни се случи същото забажиха го много дайе разследжането трагна когато им се обадиха на хашете от Бг митницата че има колет и трябва да отидат да го получат. На митница са отваряли колета..., а бе разправии за да платят мито. Така че вероятно е някъде в Бг задържан.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Ми ако е застрахован не би трябвало много да те притеснява какво му се е случило.
:beer: :beer: :beer:
Kiwi
Мнения: 1083
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:24 pm

Re: Закъснение на колет до България

Мнение от Kiwi »

DIMELBE написа:...
2004 пратих един колет Ноември някъде за малчуганите. Семейството пристигна в Канада Февруари, а колета в България Март. :shock: После гледах клеймата и ония от Канада пост го пратили на майната си в Гибралтар. Стоял там сумати време и после препращан към БГ. Просто по това време идея си нямах че Канада пост шипват с кораби и кога пристига е божа работа.

Иначе от Канада пост нищо не знаеха. Съответно аз си го клеймнах и ми платиха засраховката. И след една седмица колета пристигна. :)

Няма страшно. Ще дойде. Ако не има 100$ застраховка.
Аватар
DIMELBE
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 3:53 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Мнение от DIMELBE »

Благодаря ви за отговорите! :beer:
Определено се поуспокоих - моята пратка също е нормална - но нямах представа, че може да се случи нещо подобно - да има подобни закъснения. Дано пристигне - това е по-важното, пък другия път ще пращам по въздух :D :beer: :beer: :beer: .
"Може да си разочарован ако не успееш, но си обречен ако не опиташ"!!!
Ann
Мнения: 93
Регистриран на: Сря Май 23, 2007 6:16 am
Местоположение: в безтегловност
Обратна връзка:

Мнение от Ann »

Ние също няколко пъти изпращахме малки пакети (от тези големите жълти пликове с балончетата) до България и....уви.....пристигна само един (от 4). От тук ни казват, че всичко е наред, пратката е напуснала Канада и толкова. В България....пощата мълчи.... Последният път взехме от тези стандарните кутии , дето ги предлагат в пощата и колета си пристигна в БГ, цял- целеничък!
Не знам дали имам право да си мисля така, но май-май в Бг-пощите , ако има се стори пратката на "опипване" интересна и просто изчезва....
Ако искаш да промениш света, започни първо от самия себе си!
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Ann написа:Ние също няколко пъти изпращахме малки пакети (от тези големите жълти пликове с балончетата) до България и....уви.....пристигна само един (от 4). От тук ни казват, че всичко е наред, пратката е напуснала Канада и толкова. В България....пощата мълчи.... Последният път взехме от тези стандарните кутии , дето ги предлагат в пощата и колета си пристигна в БГ, цял- целеничък!
Не знам дали имам право да си мисля така, но май-май в Бг-пощите , ако има се стори пратката на "опипване" интересна и просто изчезва....
Върнаха ли ви пари от застраховката?
:beer: :beer: :beer:
Аватар
DIMELBE
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 3:53 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Мнение от DIMELBE »

Да ви се похваля - след три месеца чакане, колетчето ми е пристигнало в БГ - Надеждата умира последна...... :D
Честно казано мненията на тези от Вас, които са претърпели същото доста ме успокоиха - и ето на, пратката пристигна благополучно :lol: !
Thanks и използвам случая да пожелая ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ ВИ!!! :beer: :beer: :beer:
"Може да си разочарован ако не успееш, но си обречен ако не опиташ"!!!
alkaponbg
Мнения: 795
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 6:07 am
Местоположение: Montreal

Мнение от alkaponbg »

Така е, корабните се бавят много, а иначе 50$ до 2кг за самолет....а от БГ пристигат за 7 дни и пак са до 2 кг и са по 26лв и хвъркат със самолет, да им се невиди и канадските пощи, то като по колумбово време с кораби ще ги пращат..
Ако не опиташ, винаги ще съжаляваш...
И сега съжалавам...че не го направих по-рано :)
Аватар
Rhea
Мнения: 176
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 5:29 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнение от Rhea »

Да взема да внеса малко светлина по въпроса.
От България за Канада, въздушна и земна поща пътуват със самолет. В първия случай пратките тръгват в деня на затварянето на чувала, а във втория въздушната компания има 5 дни да пренесе пощата.
От Канада за България земната поща пътува с кораб. Експедициите се затварят един път в седмицата и са групирани по пристанища. Чувалите за България са в контейнера през Хамбург и трагват всеки четвъртък. По принцип ги бавят още една седмица на пристанището а за съжаление се случва понякога и две. Като пристигне в Хамбург германските пощи пренасичват чувала към крайната дестинация. И да, по някога за по напряко някои чували минават през Япония :wink: В случаите когато земна поща е доставена за 7 дни, някой от работниците в Канада е спал и е сложил пратката във въздушния чувал.
Leni
Мнения: 606
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:53 am
Местоположение: Близо до българската маала в Торонто
Обратна връзка:

Мнение от Leni »

Ха ха, за заспалите служители ми е смешно, аз миналата година изпращах 2 колета до България, абсолютно еднакви пратки до един и същ адрес. Колетите изпратих придвидливо края на октомври с камилите-кораби, единия колет се получи 1 седмица след изпращането, а другият почти за Трифон зарезан :D, е вече на използвам Канадската поща за изпращане на пратки, а след случая в съседната тема, ще се откажа и да получавам с тях. Толкова лошо обслужване не съм очаквала.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Споко Leni, ше става се по лошо ...
Канада върви смело по пътя на "светлото бъдеще" :-)
:beer: :beer: :beer:
Публикувай отговор