Въпрос за покана на родител

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
vvv
Мнения: 16
Регистриран на: Чет Ное 27, 2003 7:55 pm

Въпрос за покана на родител

Мнение от vvv »

Здравейте!
Тъй като февруари,живот и здраве,чакаме бебе,бихме искали да поканим майка ми.Ситуацията е следната:аз в момента не работя и тази седмица си подадох молбата за майчински,която все още се разглежда.Съпругът ми работи и има добра заплата.Проблем ли ще е ако поканата е от негово име,защото в момента той получава доходи и той ще си изкара служебна бележка за тях.И моето име трябва ли да фигурира в поканата,след като нямам доходи,но имам пряка роднинска връзка с лицето,което каним.
А и друго:поканата в свободен текст ли се пише или има образец/формуляр,който трябва да попълним (ако има такъв-от къде да си го набавим).
Ще съм ви изключително благодарна ако ми помогнете!
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Let it go...
vvv
Мнения: 16
Регистриран на: Чет Ное 27, 2003 7:55 pm

Мнение от vvv »

Материалите по темата съм ги прочела,включително и горепосочените.В тях не открих отговор на въпросите си.Именно за това реших да се допитам до хора,имащи (предполагам) опит в процедурата.За самата покана ми казаха (но не със сигурност),че във "Ville de Montreal" има някакъв формуляр-покана.За това и питам,дали има такъв формуляр или поканата да си я пишем ние според указанията.
Последно промяна от vvv на Чет Ное 13, 2008 8:20 pm, променено общо 1 път.
Аватар
mice
Мнения: 267
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 2:33 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от mice »

Да, спокойно поканата може да е от името на мъжа ти, като той ще си пише, че кани тъщата си и представя необходимите документи от негово име, като канещ.
Поканата е свободен текст, но във форума има пуснати разни варианти, поне да се ориентираш горе-долу какво да пишеш. A на сайта, който Ivet е дала, има също инфо какво да съдържа поканата.
didilota
Мнения: 61
Регистриран на: Чет Яну 17, 2008 3:59 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от didilota »

Наистина е така.Поканата може да е от името на мъжа ти или от името на двамата.Ние по същия начин поканихме майка ми.Тя вече е тук при нас.Аз не бях работила нито ден,а мъжа ми работеше и написахме поканата от името на двамата.Пише се така например:
Долуподписаните .... и ....(посочвате имената първо на съпругът ти и след това твоето име) каним my mother-in-low/my mother....(името на майка ти).
Иначе другото предполагам си го разбрала.Има много инфо по въпроса какви данни трябва да съдържа поканата.Ако нещо друго те интересува питай и ще помагаме.
Аватар
Yahoo!
Мнения: 205
Регистриран на: Вто Ное 04, 2008 12:06 pm

Мнение от Yahoo! »

didilota написа:Наистина е така.Поканата може да е от името на мъжа ти....
Просто да потвърдя че няма проблеми в тази ситуация. Най-важното е общия трудов доход да е достатъчен за "издръжката" на поканения за времето на престоя му.

Грубо една заплата между 15-20$ на час е достатъчна мисля аз. Колкото повече, по-добре, но мисля че и 12$ на час ще свършат работа. А като дойде веднъж можете да удължавате престоя като това не вреди за следващи кандидатствания за виза.

Ако смятате да спонсорирате почнете процедурата рано, защото се чака поне 2 години.

Това беше извън темата, ама ... :beer:
"I want to know God's thoughts; the rest are details."
vvv
Мнения: 16
Регистриран на: Чет Ное 27, 2003 7:55 pm

Мнение от vvv »

Благодаря на всички за отговорите!Бяха ми доста полезни.Сега остава да напишем поканата и да чакаме........ :D
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Bubi »

При 12 долара на час и само един работещ може да ви поискат и допълнителни документи освен бележката от работата. На нас миналата година ни искаха и данъчната декларация за предходната година, както и банкова референция на нас и на свекърва ми. В крайна сметка й дадоха виза.
Аватар
emyangels
Мнения: 724
Регистриран на: Нед Авг 31, 2003 8:38 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Въпрос за покана на родител

Мнение от emyangels »

vvv написа: ... аз в момента не работя и тази седмица си подадох молбата за майчински,която все още се разглежда. ...
Здравей, ако си работила преди това и просто в момента си по майчинство си вземи бележка от работодателя, че се водиш на работа и мястото ти се пази. Ако не си работила просто следвате по-горните указания.
И още една подробност - не е задължително да изпратите поканата в оригинал - може да я заверите и заедно с приложените документи да я пуснете по факс или e-mail до България.
Diavolo
Мнения: 186
Регистриран на: Вто Авг 01, 2006 12:52 pm

re

Мнение от Diavolo »

Ако не работи нито един от двамата - учим в колеж ,как ще поканя някой защото наистина имам нужда от помощ. Доходите ни са единственно от стипендия. Родителите ми могат да докажат имоти в Бг както и средства в банка. Благодаря предварително.
Пламен Петков
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Май 28, 2008 4:47 pm
Местоположение: Nova Scotia, CANADA
Обратна връзка:

Re: re

Мнение от Пламен Петков »

Diavolo написа:Ако не работи нито един от двамата - учим в колеж ,как ще поканя някой защото наистина имам нужда от помощ. Доходите ни са единственно от стипендия. Родителите ми могат да докажат имоти в Бг както и средства в банка. Благодаря предварително.
Diavolo,

Относно визи за посещение, имиграционните се интересуват дали родителите ви ще могат да се издържат в Канада и дали имат намерение да пребивават в Канада временно. Няма окончателен списък с неща които да докажат горните две неща. Най-общо родителите ви трябва да покажат че връзката им с България е силна и че имат достатъчно пари да се издържат в Канада. Всичко зависи от индивидуалният случаи. Например (примерът е доста краен, но обяснява от какво се интересуват имиграционните власти): родителите ви никога не са били извън България, сравнително млади са, говорят англииски или френски и разходите за билети и престой в Канада са равняват на годишният им доход ин на вашият 6 месечен доход - има риск (но не е сигурно) че имиграционните няма да им дадат виза; от друга страна ако родителите ви са сравнително възрастни, били са в САЩ на посещение миналата година и не са просрочили престоя си, не говорят друг език освен български и разходите за билети и престой в Канада са равняват на техния или вашият едномесечен доход - родителите ви имат добър шанс да получат виза за посещение. Примерът е краен и както казах всичко зависи от индивидуалната ситуация, но това е най-общо начинът на мислене на имиграционните.

Поздрави и успех с поканата.

Пламен
_______________
Горната информация е правна информация, а не правен съвет: приложението на правото в индивидуални случаи. Предостаянето на горната информация не установява отношение на адвокат и клиент.

The information provided above is legal information, not legal advice: the application of the law to individual circumstances. The provision of the above information does not establish lawyer-client relationship.
Пламен Петков
Адвокат - Канадско имиграционно и бизнес право
http://www.tmclaw.com
http://www.tmclaw.com/our-legal-team-la ... awyer.html
Diavolo
Мнения: 186
Регистриран на: Вто Авг 01, 2006 12:52 pm

re

Мнение от Diavolo »

Благодаря много за информацията, изглежда всичко е строго индивидуално-ако човек не опита никога няма да знае какъв е резултата.
Аватар
mouse
Мнения: 539
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 9:54 pm
Местоположение: Извън капана

Re: Въпрос за покана на родител

Мнение от mouse »

vvv написа:Здравейте!
Тъй като февруари,живот и здраве,чакаме бебе,бихме искали да поканим майка ми.Ситуацията е следната:аз в момента не работя и тази седмица си подадох молбата за майчински,която все още се разглежда.Съпругът ми работи и има добра заплата.Проблем ли ще е ако поканата е от негово име,защото в момента той получава доходи и той ще си изкара служебна бележка за тях.И моето име трябва ли да фигурира в поканата,след като нямам доходи,но имам пряка роднинска връзка с лицето,което каним.
А и друго:поканата в свободен текст ли се пише или има образец/формуляр,който трябва да попълним (ако има такъв-от къде да си го набавим).
Ще съм ви изключително благодарна ако ми помогнете!
Ако случайно я повикат на интевю не бива в никакъв случай да казва че идва да ви помага за детето или за каквато и да е било помощ. Най-добре е да каже че много иска да види страната където са се установили децата и или на екскурзия.
Може да напише че ще остане около месец, визите са не по-малки от 6 месеца, и да сложи парите за билета в банкова сметка с което да докаже че има минималните средства за престоя си там.
Сиренето е безплатно само в капана.
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

Е това пък как го реши!!! "В никакъв случай" е поредното блабла, да ме прощавате!
Аз в момента съм в отпуск по майчинство, другата седмица пристига свекърва ми и в поканата ясно беше подчертано, че целта на посещението е помощ за гледане на дете!!!
Така некой ми беше казал, че в никакъв случай на първо искане за виза не трябва да търсиш многократна виза, щото правело лошо впечатление!!!
Ма аз нали съм лошо момиче, та свеки сега си има многократна виза и идва да ми гледа детето...
Реално погледнато, този форум колкото помага, толкова и пречи!
За сериозно въпроси - обръщайте се към сериозните институции!
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

Да подкрепя леля ви Екимка. Най-естественото нещо е бабата да дойде при новороденото внуче.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Публикувай отговор