Long Live Quebec

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Мнение от Omega3 »

becks написа:
Omega3 написа: от фондаменталите на страната

хахаха :lol: кви са тези ФОНДАМЕТАЛИ бе :lol:

"Изравняването" е въведено с конституцията от 1982. (оттогава Kанада дефакто има независимост) BNNA act за който писа по-рано няма, той се казва BNA -British North America акт .Прочети малко за ФОНДАМЕНТАЛИТЕ на страната в която живееш и чийто социал сучеш.


British North Amerca Act = BNAA. Пак ти казвам, седни и про4ети пове4е. Другите ти изказвания не заслужават коментар.
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

Абе ти го храниш, то те лае.
Оправия няма 8)
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Мнение от Omega3 »

becks написа:Абе ти го храниш, то те лае.
Оправия няма 8)


Сканирай си пей4ека и аз ще ти кажа, давам си електронната дума, 4е ще ти кажа кой кого храни. :lol:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Стига сте си губили времето и слюнката с излишни спорове.
Не разбрахте ли че за сетен път "Буквичката ""П" върти света" ...
Та за непросветените трите буквички "П" са: Пари, П***и & Политика.
Та в нашия случай се касае за фтората буквичка "П".
Както някой беше споменал тука Кебек е като жената, колкото повече и даваш, толкова повече харчи и е верно така.
Та не търсете логика или благодарство, само давайте и си трайте и се радвайте че се още можете да насмогнете с плащане.
Само се молете "жената" да не се разведе щото тогава ще ви струва УЖАСНО скъпо.
:beer: :beer: :beer:
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

Omega3 написа:
becks написа:Абе ти го храниш, то те лае.
Оправия няма 8)


Сканирай си пей4ека и аз ще ти кажа, давам си електронната дума, 4е ще ти кажа кой кого храни. :lol:
Само костюмите, дето разхождам на работа, са повече от пейчека ти ;)
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Мнение от troll »

Marginal39 написа:Стига сте си губили времето и слюнката с излишни спорове.
Не разбрахте ли че за сетен път "Буквичката ""П" върти света" ...
Та за непросветените трите буквички "П" са: Пари, П***и & Политика.
Та в нашия случай се касае за фтората буквичка "П".
Както някой беше споменал тука Кебек е като жената, колкото повече и даваш, толкова повече харчи и е верно така.
Та не търсете логика или благодарство, само давайте и си трайте и се радвайте че се още можете да насмогнете с плащане.
Само се молете "жената" да не се разведе щото тогава ще ви струва УЖАСНО скъпо.
:beer: :beer: :beer:
А ти кво е бутка с "П", знаеш ли?
Павилион!
Аз си мислех, че за Павилиона приказваш, а той Пари, Политика. :lol: :lol:
За кво са ти пари и политика, ако нема Павилион? А? Освен туй Павилион е имало винаги, а Парите и Политиката са вторични. :lol:
А и жената да не е луда да се разеде? Знаеш ли колко ще и скокнат данъците? :lol: :lol: :lol:
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Бе да ти кажа чесно, в проблема който разглеждаме тука са фключени и трите "П"-та ...
:beer: :beer: :beer:
Аватар
DIMELBE
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 3:53 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Мнение от DIMELBE »

AlexAA написа: 7кинта/ден детски градини,
7 кинта, но докато дочакаш ред за евтината детска градина (за съжаление частта "връзки" от понятието комунизъм в случая не работи, защото още не сме ги заформили ), бая ще се "понабутаме" за частни...... :?
Струва ми се, че темата е безкрайна като комунизмът в Квебек, така че, я по-добре да я приключим, докато не е станало късно......... :metro: :lol: :D
Последно промяна от DIMELBE на Вто Ное 04, 2008 11:24 pm, променено общо 2 пъти.
"Може да си разочарован ако не успееш, но си обречен ако не опиташ"!!!
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myhata II »

Хрантутници:)
Храни куче да те лае:)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от mwanza »

Добре де, що викате ся.

Значи на мен нито ще ми намалеят данъците, нито ще взема част от тия 8 млрд. дет щели да додат в Кебек.

Освен тва ние в Кебек не го гласуваме разпределението. След като е решено да дойдат толкова пари в Кебек, предполагам че има причина.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

CFS 801 написа:...защото аз си купих триплекс с бейзмънд за половин милион на техен гръб преди година с кебешка заплата и сега лапам въздушни кинти,докато вие гърбите като луди на тръстиката за да си платите половин милионните бараки и утре като ви настъпе малко кризата банката ще ви направи сиромаси. :D :D :D
бате, ти в предната тема прецапа през пистата на летище Едмонтон с буса уж на път за града и се озова в противоположната посока да пикаеш на Leduc #1. Я се събуди и сега и престани да сънуваш тия триплекси че ша настинеш отвит. :D :beer:
Последно промяна от Ivan1007 на Сря Ное 05, 2008 1:39 am, променено общо 1 път.
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myhata II »

Ivan1007 написа:
CFS 801 написа:...защото аз си купих триплекс с бейзмънд за половин милион на техен гръб преди година с кебешка заплата и сега лапам въздушни кинти,докато вие гърбите като луди на тръстиката за да си платите половин милионните бараки и утре като ви настъпе малко кризата банката ще ви направи сиромаси. :D :D :D
бате, ти в предната тема прецапа през пистата на летище Едмонтон с буса ужа на път за града и се озова в противоположната посока да пикаеш на Leduc #1. Я се събуди и сега и престани да сънуваш тия триплекси че ша настинеш отвит. :D :beer:
Ванка ,ша та изядат с парцалите тея от Кебек !!!
:)
Дядовци, Кримони,омеги,Мотористи ,баси мамата,тоя социала като куче кокал го захапали,и не пускат !!! :wink: :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

myhata II написа: Ванка ,ша та изядат с парцалите тея от Кебек !!!
:)
Дядовци, Кримони,омеги,Мотористи ,баси мамата,тоя социала като куче кокал го захапали,и не пускат !!! :wink: :lol:
Аз съм им казал какво да чакат от следващия бюджет. Ша духат шинука и ша си лаят опашката.
:D 8)
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от mwanza »

Ванка недей така ман. Ша земат тогава сичките 12 да ги дадат на Кебек и незнам тогава форума на кво ше мяза...
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Мнение от troll »

Кебек, значи, е центъра на просветата
В Квебек, значи, са най-хараби момчетата
:lol: :lol: :lol:
Както е известно от историята първите емигранти дошли тук са се заселили на най-хубавото място! :lol: :lol: :lol:
Следващите дето са били не със същите качества и са изпуснали първия влак са се заселили най-близо до тях и винаги ще стоплят малко след тях. Останалите дошли по-късно и който си го е можел е останал в Хубавата земя, който не си го е можел- хайде при кравите.
Открай време тези дето могат карат влака, а другите дето ги карат ревът, че те бачкали, а други им взимали парите. Ми който си го може, си го може. Иначе ехтят воплите на една камила и нейните камилчета. :lol:
Англичаните, които аз много уважавам, са се борили яко за да завладеят съде една провинция, а когато тя ги изрита, в последствие, напуснаха изцяло Канада. :lol:
И изобщо бъдете горди , че ни храните, щото така имате илюзията , че сме еднакви, а можем да бъдем най-много равни. :lol:
Аре сик транзит глория мунди! :lol:
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
Публикувай отговор